قالب وبلاگ

قالب وبلاگ

خبرگزاري واقعیت نیوز فراتر از خبر

خبرگزاري واقعیت نیوز فراتر از خبر
 
جای برای واقعیت نویسی و خبر رسانی از نوع واقعیت

از اینکه واقعیت نیوز را انتخاب کردید متشکریم در نظر سنجی ها شرکت کنید انتهای وبلاگ منتظر شما هستیم
تماس با ما
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیستم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت

واقعیت نیوز  در فکر شما جوانان میباشد

شما جوانان محترم که منتظر اعلام تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی 89 از سوی سازمان سنجش هستید میتوانید برای پیگیری خواسته به حق تون از آدر س ایمیل و شماره پیامک های برنامه مختلف صدا وسیما به خواسته به حق تان برسید
ایمیل 20/30

         


                                        mailto:2030@iribnews.ir

                              شماره پیامک صبح بخیر ایران 3000012


شماره تلفن پایگاه خبری جوان آنلاین

دفتر مدیر مسئول:  88913345
روابط عمومی:       88808981شماره پیامک روزنامه کیهان :30002323

لینک ارتباط با روزنامه دانشگاهی
افرینش

 
 
 
 
 ارتباط با  معاونت آموزشی و پژوهشی  خبرگزاری ایسنا    erc@isna.ir
 شماره تماس خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا   6640397۰               
ارتباط با خبرگزاری تابناک  
 
          
 

 ارتباطات مردمی روزنامه قدس روزنامه صبح ایران
    
                                    05117610086 شماره تلفن

  


شماره پیامک قدس :30004567


شماره پیامک روزنامه خراسان روزنامه صبح ایران (حرف


مردم)                             2000999         


روزنامه همشهری

شماره تلفن:  23023000

ایمیل
:                  
contact@hamshari.org       


نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
رئيس پليس تهران:
بزرگترين شبکه‌هاي موسيقي زيرزميني مبتذل منهدم شدند

  

اعضاي دومرکزتهيه وتوزيع موسيقي‌هاي زيرزميني درتهران دستگيرشدند. به گزارش خبرنگارما، سردارحسين ساجدي‌نيا رئيس پليس تهران بزرگ، دراين باره گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتي ماموران پليس امنيت عمومي تهران بزرگ، چندين تن ازاعضاي گروه‌هاي موسيقي زيرزميني که درزمينه انتشار وتکثيرموزيکهاي مبتذل فعاليت مي‌کردند، شناسايي ودستگيرشدند. وي افزود: اين گروه‌ها، موسيقي‌هاي نامتعارف خود را براي استفاده شبکه‌هاي مجازي و ماهواره‌اي معاند توليد کرده وبراي پخش دراختيارآنها قرارمي‌دادند. ساجدي نيا، گفت: اين افراد به منظورگمراه‌کردن ماموران پليس، ازمحلهاي مخروبه ومتروکه استفاده کرده وبراي استتارمحلها، اقدام به شکستن شيشه پنجره‌ها ونصب پرده‌هاي کثيف وپاره برروي آنها مي‌کردند. وي افزود: با انجام تحقيقات مشخص شد که تعدادي دختروپسرجوان با تيپهاي نامتعارف، به همراه آلات وادوات موسيقي غربي، به صورت روزانه دراين محلها تردد دارند. ساجدي نيا اظهاركرد: پس از مشخص شدن موضوع، هماهنگي‌هاي لازم با مقام قضائي ودادسراي ناحيه21 تهران انجام شده وماموران با حکم ورود، اين محل را مورد بازرسي قرارداده و متهمان حاضردرمحل را دستگيرکردند. وي گفت: دراين رابطه چند نفردستگيروتعدادي آلات موسيقي غربي ونيزچندين بطري مشروب‌الکلي نيزازآنها به دست آمده است. فرمانده انتظامي تهران بزرگ با اشاره به اين موضوع که طبق اظهار متهمان، اين گروه‌ها با نامهاي مختلف فعاليت مي‌کردند، گفت: اين گروه‌ها به صورت زيرزميني، اقدام به ضبط واجراي کليپهاي صوتي وتصويري کرده و با تزئين ومهيا کردن نورپردازي، پس ازانتقال به رويCD ياDVD اقدام به انتشاراين آهنگهاي غيرمجاززيرزميني ازطريق ماهواره وشبکه‌هاي مجازي مي‌کردند. ساجدي‌نيا با اعلام ادامه تلاش وپيگيري براي دستگيري ديگرمتهمان پرونده، به ويژه يک زن که رد پاي وي درتوليداتشان نمايان است، گفت: دستورقضائي براي دستگيري تمامي متهمان پرونده صادر شده وپليس تهران بزرگ تمام تلاش خود را براي دستگيري اين افراد به کار مي‌بندد. اين درحالي است که اين گروه‌هاي به احتمال زياد ازگروه‌هايRAP هستند که با آرم وعلايم مختلف و منحرف فعاليت مي‌کنند. وي گفت: اين گروه‌ها ازپيش پا افتاده‌ترين، ساده‌ترين وخياباني‌ترين کلمات وجملات استفاده مي‌کنند، بدون اينکه ازحيث ادبي بتوان ازآن استفاده کرد ومهمتراينکه هيچ الزامي براي رعايت قوانين، شئونات، اخلاقيات وجملات ادبي ندارند


نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت

رژیم صهیونیستی در راستای ایرا ن هراسی ادعا کرد
برد موشک‌های جهانی ایران به نیویورک می‌رسد

یک مرکز مطالعاتی صهیونیستی در صفحه تهدیدات استراتژیک خود با قراردادن نقشه‌ای اینترنتی، برد موشک‌های ایران را 11 هزار و 500 کیلومتر عنوان کرده که می‌تواند نیویورک و برخی پایتخت‌های اروپایی را هدف قرار دهد.به گزارش فارس، یک مرکز مطالعاتی صهیونیستی (Jerusalem Center for Public Affairs) که در زمینه تهدیدات استراتژیک فعالیت‌ می‌کند، با قراردادن نقشه‌ای اینترنتی و مشخص کردن محدوده در دسترس موشک‌ها مدعی شد برد جهانی موشک ایران با 11 هزار و 500 کیلومتر به نیویورک می‌رسد.
در ستون سمت چپ این نقشه که به صورت یک فلش به نمایش درآمده است، در پنج آیکن برد‌های مختلف موشک‌های ایران و کشورهایی که در تیررس آنها هستند نمایش داده است.
اگر شما روی نقشه ایران کلیک کنید، یک عقربه شروع به چرخیدن می‌کند که در واقع برد موشک‌های ایرانی و کشورهای در تیررس آن را نشان می‌دهد.
طبق این تصویر، برد موشک‌های ایران به شهرهای لندن، پاریس، مادرید، اسلو، هلسینکی، برلین، سرزمین‌های اشغالی، روسیه، دهلی و برخی کشورهای آفریقایی و امریکای شمالی می‌رسد.
همچنین در یکی از آیکن‌های این فلش با عنوان تهدید خاورمیانه، یک نقشه ایران طراحی شده که نام مراکز هسته‌ای ایران نیز ‏روی آن حک شده و از یک فلش پیکان که به‎صورت گردان فعال است، کشورهای همسایه‌ای را که در تیررس موشک‌ شهاب 3 هستند مشخص کرده است.
در یکی از آیکن‌های این تصویر گرافیکی، به منظور تهدید جلوه دادن ایران برای کشورهای اروپایی و ضرورت جدی گرفتن این کشور، با نمایش دادن عکس بزرگی از موشک شهاب، یک پیکان متحرک برد موشکی ایران را تا امریکای شمالی و قاره اروپا و آفریقا نشان می‌دهد.
این مرکز مطالعات صهیونیستی به منظور پررنگ کردن برد موشک‌های ایرانی و تأکید بیشتر بر ایران‎هراسی، در این تصویر از کشورهای ترکیه، لبنان، عربستان سعودی، کویت، قطر، عراق، امارات متحده عربی، سوریه، ترکمنستان، ارمنستان، آذربایجان و افغانستان به عنوان اهداف فرضی موشک‌های ایران نام برده است.
این مرکز در سال 1988 توسط دانیل الازار (Daniel Elazar) تأسیس شد که مرکز مطالعات استراتژیک است و در زمینه سیاست خارجی رژیم صهیونیستی فعالیت می‌کند و سعی دارد بیان کند که تهدیدات استراتژیک نسبت به این رژیم چیست و چه خطراتی را برای آنها در پی دارد.
همچنین در این طرح سوریه نیز به عنوان دیگر تهدید استراتژیک منطقه خاورمیانه نام برده شده که می‌تواند کشورهای این منطقه را هدف قرار دهد.
رژیم صهیونیستی هر از چندگاهی برای اخذ امتیاز از کشورهای اروپایی و امریکا پروژه ایران هراسی را در اولویت کاری خود قرار می‌دهد و در این راستا ادعا می‌کند که تأسیسات هسته‌ای ایران برای مقاصد نظامی طراحی شده است که تهدیدی جدی برای منطقه خاورمیانه به شمار می‌رود.
این در حالی است که رژیم صهیونیستی با در اختیار داشتن 200 الی 400 کلاهک هسته‌ای و انواع و اقسام سلاح‌های کشتار جمعی، بزرگ‌ترین تهدید امنیتی منطقه خاورمیانه است و کشورهای منطقه نیز در اجلاس اخیر‌سازمان ملل خواستار پیوستن این رژیم به ان‎پی‌تی و خلع سلاح آن شدند.

نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
گروهک تروریستی منافقین در تلاشند با بحرانی جلوه دادن وضعیت برخی شرکت های بحران زده آن را به قانون هدفمند کردن یارانه ها و تحریم های اقتصادی و همچنین جریان اقتصادی شکل گرفته در بدنه نظام ربط دهند.
به گزارش«جوان آنلاین»،عناصر این گروهک تروریستی اخیراً در تماس مکرر با مرتبطان محیطهای کارگری برخی شرکت و مراکز صنعتی ضمن تلاش برای شناسایی هویت حقوق مالکین آنها قصد دارند املاک شرکت را منتسب به نهادهای انقلابی اعلام کرده و از آن به عنوان ناکارآمدی دولت سوء استفاده تبلیغاتی کنند.
گروهک تروریستی منافقین تلاش دارند با بحرانی جلوه دادن وضعیت شرکتهای آن را به جریان اقتصادی شکل گرفته در بدنه نظام ، شکست ایران در مقابله با تحریم های اعمال شده و بزرگترین جراحی اقتصادی کشور(هدفمند کردن یارانه ها) ربط دهند.
گفته می شود مرتبطان گروهک مزبور شرکت های وابسته به خود و چند شرکت موتور سازی را جزو املاک یکی از وابستگان دولت عنوان کرده اند

نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در باره شرايط و ضوابط ، تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون دوره‌هاي كارشناسي پيوسته و كارشناسي ناپيوسته سال 1389 دانشگاه جامع علمي- كاربردي

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت‌كننده در آزمون دوره‌هاي كارشناسي پيوسته و كارشناسي ناپيوسته سال 1389 دانشگاه جامع علمي كاربردي مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در آزمون مذكور از طريق اينترنت و از ساعت 9 صبح روز يكشنبه 23/8/89 آغاز و در روز يكشنبه 30/8/89 پايان مي‌پذيرد.
 
الف: شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو در دوره‌هاي كارشناسي پيوسته سال 1389
 
1ـ شرايط پذيرش داوطلبان
 
1ـ1ـ شرايط عمومي:
 
نداشتن عناد با نظام جمهوري اسلامي ايران.
توضيح: مصـاديق عنـاد عبارتند از: (1)‌ مبـارزه مسلحانه با نظام جمهوري اسلامي ايران، (2)‌ داشتن وابـستگي تشـكيلاتي به گروهك‌هاي محارب،
(3) ‌پرداخت كمك مالي به گروهك­هاي محارب يا هواداري تشكيلاتي از آن­ها و يا عضويت در آن گروهك­ها، (4) تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگي.
lنداشتن فساد اخلاقي.
توضيح: مصاديق فساد اخلاقي شامل اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا مي‌باشد.
برخورداري از توانايي جسمي لازم متناسب با رشته­هاي انتخابي.
دارا بودن شرايط مربوط به وظيفه عمومي براي داوطلبان ذكور مطابق بند (3-2) مندرج در دفترچه راهنما و 3-1 اين اطلاعيه.
شرايط و ضوابط ثبت‌نام اتباع خارجي
 
1- ثبت‌نام اتباع غيرايراني مقيم ايران منوط به داشتن يكي از مدارك اقامتي يا شناسايي معتبر زير مي‌باشد.
1-1- گذرنامه كه داراي پروانه اقامت با حداقل شش ماه اعتبار باشد.
2-1- دفترچه پناهندگي سياسي صادره از سوي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران.
3-1- كارت هويت ويژه اتباع غيرايراني داراي اعتبار در سال 1389، صادره از سوي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.
4-1- برگ خروج از كشور مدت دار مرحله چهارم آمايش، صادره از سوي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.
2- دارا بودن معدل كل حداقل 14 از 20 در ديپلم سه ساله براي داوطلبان نظام جديد و داشتن همين معدل در كارنامه ديپلم براي داوطلبان نظام قديم آموزش متوسطه.
تذكر مهم: ثبت‌نام قطعي پذيرفته‌شدگان نظام جديد در مراكز آموزشي، منوط به ارايه مدرك ديپلم سه ساله نظام جديد و پيش دانشگاهي مي‌باشد.
تبصره: در صورت مغايرت معدل اعلام شده به سازمان سنجش آموزش كشور با معدل مندرج در مدرك تحصيلي پذيرفته‌شدگان غيرايراني، مطابق مقررات سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص اين افراد اقدام خواهد شد.
3- اتباع غيرايراني پذيرفته شده در هر يك از رشته‌هاي تحصيلي منحصراً مي‌بايست واجد شرايط و ضوابط اعلام شده فوق و نيز تابع مقررات آموزشي و دانشجويي موسسه آموزش عالي محل قبولي خود باشند و محل تحصيل خود را با توجه به شرايط و ضوابط مربوط و رعايت مناطق ممنوعه در هنگام تعيين رشته انتخاب نموده باشند. در غير اين صورت قبولي آنان كان لم يكن تلقي گرديده و از ثبت‌نام و ادامه تحصيل آنان ممانعت به عمل خواهد آمد.
تذكر مهم: جدول ‌مناطق ممنوعه براي تردد و اقامت اتباع غيرايراني در جدول شماره (114) دفترچه راهنما درج گرديده است. شايان ذكر است اتباع غير ايراني‌مقيم، مجاز به انتخاب رشته در اين مناطق نمي‌باشند.
4- جمهوري اسلامي ايران هيچگونه تعهدي در خصوص اقامت خانواده پذيرفته‌شدگان (به استثناي همسر و فرزند داراي اقامت قانوني دانشجو) ندارد.
5- به استثناي دارندگان دفترچه پناهندگي سياسي و آن دسته از دانشجوياني كه بنا به دلايل موجه، قادر به عزيمت به كشور متبوع خويش نباشند، ثبت‌نام و ادامه تحصيل ساير پذيرفته‌شدگان در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور، منوط به انجام تشريفات قانوني خروج از كشور و اخذ گذرنامه با رواديد تحصيلي معتبر مي‌باشد. بنابراين ورودي‌هاي واجد شرايط قانوني كه داراي گذرنامه تحصيلي نمي‌باشند برابر شيوه‌نامه‌اي كه توسط وزارت علوم، تحقيقات و فناوري تهيه و به دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور ابلاغ خواهد شد، پذيرش اوليه شده و در اولين نيم‌سال تحصيلي به آنان مرخصي بدون احتساب در سنوات اعطا مي‌گردد. بديهي است پس از انجام تشريفات قانوني خروج از كشور و صدور گذرنامه و اخذ رواديد تحصيلي، در نيم‌سال بعدي طبق ضوابط از دانشجو ثبت‌نام قطعي خواهد شد.
6- پذيرش اتباع غير ايراني در رشته‌هايي كه منجر به ايجاد تعهدات استخدامي براي جمهوري اسلامي ايران نمايد اكيداً ممنوع مي‌باشد.
7- فقط اتباع غيرايراني مقيم جمهوري اسلامي ايران، مجاز به شركت در آزمون‌ دوره‌هاي كارشناسي پيوسته دانشگاه جامع علمي – كاربردي سال 1389 مي‌باشند.
8- كليه اتباع خارجي متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون دوره‌هاي كارشناسي پيوسته دانشگاه جامع علمي – كاربردي، در صورت دارا بودن شرايط و ضوابط اعلام شده، لازم است نسبت به تكميل فرم مخصوص اتباع خارجي كه در سايت سازمان و نشريه پيك سنجش مورخ 24/8/89 درج خواهد شد اقدام نموده و همچنين در زمان ثبت‌نام با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org و ورود به لينك مربوط نسبت به تكميل اطلاعات درخواستي اقدام نمايند؛ پس از تكميل اطلاعات مورد درخواست در سايت، به اين دسته از داوطلبان يك كد پيگيري 13 رقمي داده خواهد شد كه داوطلب مي‌بايست اين كد را دقيقاً در محل مخصوصي كه در بند 16 تقاضانامه ثبت‌نام، پيش‌بيني شده است درج نمايد.
2ـ1ـ شرايط اختصاصي:
l داشتن گواهينامه دوره پيش دانشگاهي.
l داشتن ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه (چهارساله يا شش­ساله نظري و هنرستان).
تبصره: دانش‌آموزان دوره پيش دانشگاهي در صورت پذيرش در دانشگاه بايد حداكثر قبل از ثبت­نام در نيم­سال دوم تحصيلي‌90-89  در مركز آموزش محل قبولي، موفق به اخذ گواهي پيش‌دانشگاهي شده ‌‌باشند، در غير اين صورت پذيرش آنان «كان لم يكن» تلقي مي­گردد.
دارندگان مدرك كارداني (فوق ديپلم) دانشگاه­ها و موسسه­هاي آموزش عالي و دارندگان مدرك كارداني پيوسته آموزشكده­هاي فني و حرفه­اي وزارت آموزش و پرورش كه فاقد مدرك پيش­دانشگاهي مي­باشند، مدرك كارداني آن­ها جايگزين مدرك پيش­دانشگاهي شده و مي­توانند درآزمون كارشناسي پيوسته شركت و در اين دوره تحصيل نمايند.
 داشتن ساير شرايط اختصاصي اعلام شده توسط هر يك از مراكز آموزش تحت نظارت دانشگاه جامع علمي-كاربردي (براساس جدول شماره 5) مندرج در دفترچه راهنما.
 
تذكرات مهم:
 
كليه پذيرفته­شدگان در مراكز آموزش علمي-كاربردي تابع قوانين، مقررات و ضوابط دانشگاه جامع علمي-كاربردي و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مي­باشند.
كارمندان دولت در صورتي مي‌توانند به تحصيل بپردازندكه موافقت­نامه رسمي وزارتخانه يا سازمان متبوع خود، مبني‌ بر شركت در كلاس­ها،
آزمايشگاه­ها و فعاليت­هاي ديگر دوران تحصيل را به همراه ساير مدارك ثبت­نام به مركز آموزش علمي- كاربردي محل قبولي، ارايه نمايند.
هيچ دانشجويي مجاز نيست هم­زمان در دو رشته يا دو مقطع در موسسه­هاي دولتي و يا غيردولتي تحصيل نمايد. در صورت تخلف طبق آيين‌نامه انضباطي دانشجويان با وي رفتار خواهد شد.
در ترم اول تغيير رشته، انتقال، مرخصي تحصيلي و ميهمان شدن مجاز نمي­باشد.
كاركنان مراكز آموزش علمي- كاربردي اعم از رسمي، پيماني، قراردادي، شركتي، قرارداد پاره وقت، مشاوره و يا ساير موارد مشابه مجاز نيستند كدرشته‌هاي مربوط به مركز آموزشي را كه در آن خدمت مي­كنند انتخاب نمايند و چنانچه اين موضوع رعايت نگردد و در آن مركز آموزشي قبول گردند، قبولي آنان «كان لم يكن» تلقي خواهد شد و به هيچ وجه نمي­توانند متقاضي تحصيل در آن كدرشته محل يا كدرشته محل­هاي ديگر گردند.
اخبار، آيين­نامه­ها، بخشنامه­ها، مقررات و ضوابط آموزشي، برنامه­ها و سرفصل دروس رشته­هاي مصوب دانشگاه جامع علمي-كاربردي از طريق سايت دانشگاه به آدرس www.uast.ac.ir قابل مشاهده مي­باشد.
 
3ـ1ـ مقررات وظيفه عمومي:
براساس اعلام رسمي سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي، داوطلبان مرد لازم است جهت پذيرش در دوره­هاي مذكور يكي از شرايط مشروحه زير را دارا باشند:
(1)     كارت پايان خدمت.
(2)     كارت معافيت كفالت يا پزشكي دايم و يا كارت معافيت دايم زمان صلح با فرم كامپيوتري.
(3)     كارت معافيت موقت در مدت اعتبار آن با ارايه مجوز شروع به تحصيل از سوي واحدهاي وظيفه عمومي ناجا.
(4)     شاغلين رسمي در نيروهاي نظامي و انتظامي جمهوري اسلامي ايران با ارايه گواهي موافقت از يگان مربوط.
(5)     مشمولان متولد 1371 و بعد از آن.
(6)     فارغ­التحصيلان دوره پيش­دانشگاهي و دانش­آموزان دوره پيش دانشگاهي نظام جديد آموزش متوسطه متولد سال 1370 و قبل از آن.
تبصره 1: اين افراد براي ثبت­نام و شركت در آزمون علمي-كاربردي سال 1389 بايستي نسبت به اخذ دفترچه آماده به خدمت اقدام نمايند و لازم است در تاريخي كـه توسـط سازمـان وظيفـه عمومي نيـروي انتظامي اعلام مي­گـردد، بـه خدمت اعـزام شوند. بديهي است در صورت پذيرفته شدن در آزمون دانشگاه جامع علمي-كاربردي در هر مرحله­اي از خدمت ترخيص خواهند شد، در غير اين صورت غايب محسوب شده و پذيرش آن­ها در آزمون سال 1389 ملغي مي­گردد.
تبصره 2: سقف مجاز تحصيل در دوره پيش­دانشگاهي به صورت حضوري تا سن 24 سال تمام مي­باشد.
 
(7)   ثبت­نام و شركت در آزمون متولدين نيمه دوم سال 1370 (1/7/1370 به بعد) كه به صورت حضوري مدرك پيش­دانشگاهي اخذ نموده­اند، با اخذ برگ اعزام به خدمت بدون مهر غيبت كه تاريخ اعزام آنان در نيمه دوم سال 1389خواهد بود، بلامانع است.
(8)     متولدين سال 1338 تا 1354 در صورت قبولي در دانشگاه با ارايه كارت معافيت.
(9)   داوطلبان شاغل به خدمت در نيروهاي نظامي و انتظامي با رعايت ساير مقررات وظيفه عمومي قيد شده در هر مرحله از خدمت وظيفه كه باشند، به شرط نداشتن غيبت قبل از اعزام به خدمت، از خدمت ترخيص خواهند شد.
(10) مشمولاني كه داراي مدرك كارداني مي­باشند صرفاً در رشته­هاي متجانس با مدرك كارداني حق ثبت­نام و شركـت در آزمون را داشتـه و در صورت قبولي مي­بايست حداكثر طي مدت 4 سال دوره كارشناسي پيوسته را به اتمام برسانند.
تبصره: اين دسته از افراد به شرط نداشتن غيبت مجاز به تحصيل مي­باشند. ضمناً ثبت­نام از اين افراد طي مدت شش ماه از تاريخ فراغت دوره كارداني بدون اخذ مجوز وظيفه عمومي بلامانع است.
(11) طلبه دارنده ديپلم كامل متوسطه، به شرطي كه شوراي مديريت حوزه علميه قم تأييد نمايد كه معافيت تحصيلي در حوزه، پوششي براي ادامه تحصيل در دانشگاه نمي­باشد و طلبه قادر است ضمن اينكه در حوزه به تحصيل اشتغال دارد به موازات آن در دانشگاه نيز تحصيل نمايد، با همان معافيت تحصيلي حوزه، اشتغال به تحصيل وي در دانشگاه بلامانع است. بديهي است در هر زماني كه حوزه علميه معافيت تحصيلي طلبه را خاتمه يافته اعلام نمايد، مشمول ديگر نمي­تواند به عنوان دانشجو از معافيت تحصيلي دانشگاه استفاده كند و بايد خود را به سازمان وظيفه عمومي محل، معرفي نمايد.
تبصره: افراد مشمول بند 11 فوق، قبل از ثبت­نام در آزمون بايد موافقت­نامه مذكور را از شوراي مديريت حوزه علميه قم دريافت دارند و به هنگام قبولي در دانشگاه ارايه نمايند.
(12) متعهدين خدمت در وزارتخانه­ها و سازمان­ها كه پس از انجام تعهد خدمت دوره ضرورت معاف مي­باشند، در صورت ارايه موافقت­نامه از بالاترين مقام وزارت يا سازمان متبوع، بديهي است با شروع تحصيل، تعهد آنان قطع شده و پس از اتمام تحصيلات بايد بقيه خدمت مورد تعهد را در وزارتخانه و يا سازمان متبوع به اتمام برسانند.
تذكرات مهم در رابطه با مقررات وظيفه عمومي:
الف) دانشجويان انصرافي دانشگاه­ها و موسسه­هاي آموزش عالي كشور (اعم از دوره­هاي روزانه، شبانه و يا نيمه حضوري) و همچنين دانشگاه پيام نور، مراكز تربيت معلم وابسته به وزارت آموزش و پرورش و ديگر موسسه­هاي آموزش عالي (موسسه­هاي آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي، دانشگاه آزاد اسلامي و ...) كه از معافيت تحصيلي استفاده كرده­اند، لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل، خود را براي اعزام به خدمت به بخش­هاي وظيفه عمومي معرفي نمايند و به خدمت اعزام شوند. بديهي است اين دسته از داوطلبان پس از انجام دوران خدمت وظيفه عمومي (خدمت ضرورت)، حق ثبت­نام و شركت در آزمون­هاي علمي-كاربردي بعدي را خواهند داشت.
ب ) هيچ داوطلبي با داشتن ديپلم كامل متوسطه و يا گواهينامه دوره پيش دانشگاهي نظام جديد آموزش متوسطه و با استفاده از معافيت تحصيلي از ساير موسسه­هاي آموزش عالي، اعم از موسسه­هـاي آموزش عالـي دولتـي و غيردولتـي مصـوب، حـق ثبـت­نام و شركت در آزمون علمي-كاربردي سال 1389 را نخواهد داشت. به عبارت ديگر براساس مقررات وظيفه عمومي آن دسته از داوطلباني كه داراي ديپلم كامل متوسطه نظام قديم و يا گواهينامه دوره پيش­دانشگاهي نظام جديد آموزش متوسطه مي­باشند و از معافيت تحصيلي موسسه­هاي آموزش عالي اعم از دولتي و غيردولتي مصوب استفاده مي­كنند، حق ثبت­نام و شركت در آزمون علمي-كاربردي سال 1389 را ندارند. بديهي است براي ثبت­نام و شركت در آزمون بايد مطابق بند «الف» فوق اقدام نمايند.
ج ) سقف سنوات تحصيل در كارشناسي پيوسته 6 سال مي­باشد. بديهي است دانشجوياني كه طي اين مدت موفق به اتمام دوره تحصيل نشوند، معافيت تحصيلي آن­ها ملغي شده و شرايط ادامه تحصيل را از دست خواهند داد.
2ـ سهميه ايثارگران
هر يك‌ از داوطلبان ‌متقاضي‌ سهميه شاهد و ايثارگر مي‌توانند بر اساس‌ شرايط خود ‌در بندهاي‌ «الف‌» تا «ب» زير، متقاضي‌ استفاده از سهميه‌ شوند.
الف‌) رزمندگاني كه بر اساس ماده 1 و تبصره‌هاي چهارگانه ماده مذكور در آيين‌نامه اجرايي قانون ايجاد تسهيلات براي‌ ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب‌ بسيجي ‌به دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌ از تاريخ‌ 31/6/1359 لغايت‌ 31/6/1367 حداقل‌ شش‌ (6) ماه‌ متوالي‌ يا متناوب‌ داوطلبانه‌ در مناطق‌ عملياتي ‌جبهه‌هاي‌ نبرد حق‌ عليه‌ باطل‌ حضور داشته‌اند، لازم‌ است‌ ضمن مراجعه به ارگان ذيربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يا وزارت جهاد كشاورزي) نسبت به تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان اقدام نمايند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترك سپاه پاسداران (نيروي مقاومت بسيج) و يا وزارت جهاد كشاورزي مورد تائيد نهائي قرار گيرد.
 
تذكرمهم: داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي لازم است پس از تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان، نسبت به دريافت كد رهگيري 12 رقمي از واحد مربوط اقدام و آن را در زمان ثبت‌نام در محلي كه در تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي در نظر گرفته شده است، درج نمايند.
 
تبصره ‌1: مناطق‌ عملياتي‌ بر اساس‌ مصوبات‌ شوراي‌ عالي‌ دفاع‌ تعيين‌ مي‌شود.
تبصره ‌2: مدت‌ حضور يا خدمت‌ در جبهه‌ سربازان‌ و پاسداران‌ وظيفه‌ و همچنين‌ تعهدات‌ و مأموريت‌هاي‌ خدمتي‌ پرسنل‌ وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌هاي‌ نظامي‌ درجبهه‌ و نيز طرح‌ 6 ماهه‌ دانشجويان‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌، حضور داوطلبانه‌ تلقي‌ نمي‌شود.
تبصره 3: بسيجيان فعال و عادي پايگاه‌هاي مقاومت بسيج، مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي‌شوند.
تبصره 4: فرزندان و همسران رزمندگان (داوطلباني كه پدر و يا مادر آنان فقط داراي مدت حضور در جبهه مي‌باشند) مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي‌باشند.  
ب‌) جانبازان‌ 25 تا 69%‌، فرزند و همسر جانبازان 50% و بالاتر، آزادگان‌ و فرزندان‌ و همسران‌ آنان‌ و همچنين‌ فرزندان ‌و همسران‌ شهدا، مفقودين‌ و اسرا و جانبازان 70% و بالاتر و خانواده شهدا (خواهر، برادر، پدر و مادر شهيد) ‌براي ‌استفاده‌ از سهميه مربوط بايد بر اساس‌ ضوابط مندرج‌ در بند زير اقدام‌ كنند.
 اين قبيل داوطلبان بايستي ضمن مراجعه به سايت اينترنتي ايثار به نشاني: www.isaar.ir  با درج كد ملي و كد ايثارگري و اطلاعات لازم در لينك مربوط كد 12 رقمي رهگيري دريافت دارند و آن را در بند 12 قسمت اول (اطلاعات فردي) فرم تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايند. پس از آن ضمن مراجعه مجدد به سايت ايثار، در قسمت پيگيري سهميه از وضعيت تأييد و يا عدم تأييد سهميه خود مطلع شوند و در صورت هرگونه مشكل با شماره تلفن‌هاي مندرج در سايت ايثار (سامانه تأييد سهميه) تماس حاصل نمايند.-
تبصره: كد رهگيري 12 رقمي ارگان‌هاي استفاده‌كننده از سهميه شاهد و رزمندگان براي هر آزمون و هر سال متفاوت است. لذا داوطلبان مي‌بايست براي هر آزمون، كد رهگيري جديد از ارگان ذيربط دريافت دارند.
تذكرمهم: جانبازان با درصد جانبازي حداقل 25% و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، ضمن درج كد رهگيري دريافتي از سايت ايثار در بند 12 تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي، به ارگان ذيربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يا وزارت جهاد كشاورزي) مراجعه و با ارايه كارت جانبازي و يا آزادگي، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تكميل نمايند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام، توسط ستاد مشترك سپاه پاسداران (نيروي مقاومت بسيج) و يا وزارت جهاد كشاورزي مورد تاييد نهايي قرار گيرند و در گزينش نهايي به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازي و يا مدت اسارت اضافه گردد. ضمناً اين قبيل داوطلبان نيازي به دريافت كد 12 رقمي رهگيري از سپاه پاسداران را ندارند.
تبصره 1: داوطلبان استفاده كننده از سهميه شاهد و رزمندگان، در صورت عدم تأييد سهميه به واحدهاي تابعه شهرستان محل تشكيل پرونده ذيربط مراجعه نمايند.
تبصره 2: آن‌ دسته‌ از داوطلباني‌ كه‌ با استفاده از سهميه شاهد و ايثارگر، يك بار پذيرفته شده‌اند، اعم از اينكه از رشته قبولي انصراف داده و يا در رشته قبولي ثبت‌نام كرده و يا نكرده باشند، حق استفاده مجدد از سهميه مذكور را در اين آزمون نخواهند داشت.
3ـ روش گزينش دانشجو
گزينش دانشجو در هر يك از كدرشته محل­‌هاي تحصيلي براساس نمره كل آزمون و با توجه به صلاحيت­هاي عمومي داوطلبان و در دو سهميه آزاد و شاغل و نيز اولويت­هاي بومي بودن و سهميه ايثارگران و براساس مصوبات مربوط صورت مي­گيرد (مواد آزمون در بند 8 مندرج در دفترچه راهنما توضيح داده شده است).
گزينش دانشجو به يكي از دو روش متمركز و نيمه­متمركز به شرح زير انجام خواهد شد.
الف- روش متمركز:
در كدرشته محل­­هايي كه پذيرش در آن­ها به روش متمركز صورت مي­پذيرد با توجه به امتياز كل داوطلبان، اولويت­هاي انتخابي و ظرفيت اختصاص داده شده، فهرست پذيرفته­شدگان نهايي استخراج و از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org اعلام مي­گردد.
ب- روش نيمه­متمركز:
در كدرشته محل­‌هايي كه نياز به اقداماتي نظير مصاحبه يا آزمون عملي دارند، گزينش نهايي داوطلبان به صورت نيمه­متمركز براساس نمره كل و از بين معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت پس از انجام مصاحبه يا آزمون عملي و با توجه به صلاحيت­هاي عمومي آنان انجام مي‌گيرد. لذا معرفي­شدگان كدرشته­ محل­هاي مذكور لازم است براساس برنامه زماني كه به همراه فهرست اسامي آنان از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org منتشر مي­شود براي انجام مراحل فوق به نشاني­هاي اعلام شده در جدول شماره (111) مندرج در دفترچه راهنما مراجعه نمايند. بديهي است گزينش نهايي براساس نتيجه مصاحبه و يا نمره آزمون عملي انجام خواهد شد.
تذكر:
كدرشته محل­­هاي نيمه­متمركز در جداول شماره (6 تا 10) مندرج در دفترچه راهنما با علامت l مشخص شده­ است.


 

4ـ ثبت‌نام
 
1ـ4ـ تكاليف‌ داوطلب و مراحل ثبت‌نام اينترنتي:
 
الف) داوطلب‌ متقاضي‌ شركت‌ در آزمون‌ بايد يكايك‌ اقدامات‌ زير را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد.
1- مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور و ادارات پست، براي تهيه كارت اعتباري و دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شركت در آزمون دوره‌هاي كارشناسي پيوسته دانشگاه جامع علمي – كاربردي سال 1389.
2- ثبت‌نام از طريق سايت اينترنتي سازمان در زمان مقرر.
3- پرينت كارت‌ شركت در‌ آزمون، با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور‌ به نشاني: www.sanjesh.org در موعد مقرر.
4- حاضر شدن در محل‌ و حوزة امتحاني تعيين‌ شده‌، شركت در آزمون‌ و پاسخ دادن به سؤالات.
 
ب) ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در آزمون:‌
ثبت‌نام براي شركت در آزمون دوره‌هاي كارشناسي پيوسته دانشگاه جامع علمي- كاربردي سال 1389 كه در دفترچه راهنما درج شده، منحصراً به دو روش و از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org امكان‌پذير است. لذا داوطلبان لازم است به يكي از دو روش پرداخت اينترنتي و مراجعه به دفاتر پستي به شرح زير، اقدامات لازم را به عمل آورند.
1- روش اول (پرداخت اينترنتي):
1-1- مراجعه به سايت اينترنتي سازمان به نشاني: www.sanjesh.org
2-1- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام از طريق سايت سازمان.
3-1- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال مي‌باشد، با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ 000/85 (هشتاد و پنج هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.
4-1- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام.
2- روش دوم (مراجعه به دفاتر پستي):
1-2- مراجعه به دفاتر پستي براي تهيه دفترچه راهنماي شركت در آزمون و كارت اعتباري.
2-2- پرداخت مبلغ 000/85 (هشتاد و پنج هزار) ريالبابت دريافت يك كارت اعتباري ثبت‌نام و دفترچه راهنماي شركت در آزمون.
تبصره: مبلغ 000/7 (هفت هزار) ريال بابت هزينه توزيع دفترچه راهنما و كارت اعتباري ثبت‌نام نيز توسط دفتر پستي از داوطلب دريافت مي‌گردد.
پس از مطالعه دفترچه راهنماي شركت در آزمون و آشنايي با كليه شرايط و ضوابط آزمون داوطلب بايد با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايد. لازم به توضيح است دفترچه راهنماي آزمون دوره‌هاي كارشناسي پيوسته دانشگاه جامع علمي – كاربردي سال 1389و همچنين نحوة ورود به سايت براي ثبت‌نام و اقدامات لازم براي انجام ثبت‌نام اينترنتي در سايت سازمان آمده است.
2ـ4ـ تاريخ ثبت­نام، توزيع كارت و برگزاري آزمون كارشناسي پيوسته:
ثبت‌نام جهت شركت در آزمون مقطع كارشناسي پيوسته دانشگاه جامع علمي-كاربردي براي نيم­سال دوم تحصيلي 90-1389 از روز‌ يك‌شنبه مورخ 23/8/89 آغاز و در روز يك‌شنبه مورخ 30/8/89 پايان مي‌پذيرد.
داوطلبان از تاريخ 7/9/89 لغايت 9/9/89 جهت مشاهده يا ويرايش اطلاعات خود مي‌توانند به سايت سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه نمايند.
lتاريخ پرينت و دريافت كارت ورود به جلسه از طريق سايت سازمان طي اطلاعيه‌اي كه در روزهاي دوشنبه 6/10/89 و 13/10/89  در نشريه پيك سنجش و سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org منتشر خواهد شد، به ‌اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.
 آزمون براي كليه گروه­هاي آموزشي در روز جمعه مورخ 17/10/89  برگزار خواهد شد.
 
3ـ4ـ مدارك‌ لازم‌ براي‌ ثبت‌نام‌:
فايل عكس اسكن شده: داوطلب مي­بايست يك قطعه عكس پرسنلي خود را با مشخصات ذكر شده در سايت سازمان سنجش آموزش كشور، اسكن نموده و فايل آن را از طريق برنامه ثبت­نام اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور ارسال نمايد.
تبصره: عكس خواهران بايد با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
كارت اعتباري حاوي اطلاعات نام كاربري و رمز عبور.
كليه داوطلبان مي­بايست اصل مدارك زير را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولي در زمان ثبت­نام به مراكز آموزشي ذيربط ارايه نمايند.
فرم تكميل شده استفاده از سهميه شاغل مندرج در دفترچه و يا گواهي اشتغال به كار معتبر از واحد مربوط براي داوطلباني كه شاغـل بوده و از سهميه شاغل در رشتـه متناسـب استفـاده مي­نمايند.
سابقه بيمه لازم براي متقاضيان استفاده از سهميه شاغل.
آخرين فيش حقوقي براي متقاضيان استفاده از سهميه شاغل.
گواهينامه پايان دوره يك­ساله پيش­دانشگاهي و يا مدرك رسمي ديپلم نظام قديم آموزش متوسطه.
آن دسته از داوطلباني­ كه نابينا يا كم بينا، ناشنوا يا كم شنوا و يا معلول جسمي حركتي مي­باشند و نياز به منشي دارند، لازم است براي دريافت فرم مخصوص معلولين به سازمان بهزيستي محل اقامت خود مراجعه و نسبت به دريافت فرم مخصوص اقدام و فرم دريافتي را حداكثر تا تاريخ 2/9/89 به آدرس تهران- صندوق پستي 1365-15875 سازمان سنجش آموزش كشور واحد رفع نقص آزمون دوره كارشناسي پيوسته دانشگاه جامع علمي-كاربردي سال 1389 ارسال و در تقاضانامه ثبت­نام اينترنتي برحسب مورد، بند مربوط را علامتگذاري نمايند. بديهي است در صورت عدم ارسال فرم مزبور، بند معلوليت آن­ها حذف خواهد شد.
تذكرات مهم:
مندرجات فرم تقاضانامه بايد دقيق و صادقانه تكميل شود.
مسئوليت صحت كليه مندرجات تكميل شده فرم تقاضانامه به عهده داوطلب خواهد بود.
مندرجات فرم تقاضانامه قابل تغيير نمي­باشد، بنابراين داوطلب بايد در زمان تكميل اطلاعات تقاضانامه نهايت دقت را به كار گيرد.
هر موقع مشخص شود كه داوطلب حقايق را كتمان نموده يا واجد يكي از شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما نمي­باشد، در هر مرحله­اي از پذيرش (ثبت­­نام، پذيرفته­شدن، حين تحصيل در دانشگاه و ...) محروم خواهد شد.
داوطلبان مي­بايست پس از پايان ثبت­نام الكترونيكي (اينترنتي) از كليه صفحات، پرينت تهيه نموده و نزد خود نگهدارند.
 
ب- شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو از دوره كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال 1389
 
2- شرايط پذيرش داوطلبان
1 -1 ) شرايط عمومي:
نداشتن عناد با نظام جمهوري اسلامي ايران.
توضيح: مصـاديق عنـاد عبارتند از: (1)‌ مبـارزه مسلحانه با نظام جمهوري اسلامي ايران، (2)‌ داشتن وابـستگي تشـكيلاتي بـه گروهك­هاي محارب، (3) ‌پرداخت كمك مالي به گروهك­هاي محارب يا هواداري تشكيلاتي از آن­ها و يا عضويت در آن گروهك­ها، (4) تبليغ ماترياليسم و اديان ساختگي.
نداشتن فساد اخلاقي.
توضيح: مصاديق فساد اخلاقي شامل اعتياد به مواد مخدر و اشتهار به فحشا مي‌باشد.
برخورداري از توانايي جسمي لازم متناسب با رشته­هاي انتخابي.
 دارا بودن شرايط مربوط به وظيفه عمومي براي داوطلبان ذكور طبق بند (3-2) مندرج در دفترچه راهنما و 3-1 اين اطلاعيه.
شرايط و ضوابط ثبت‌نام اتباع خارجي
 
1- ثبت‌نام اتباع غيرايراني مقيم ايران منوط به داشتن يكي از مدارك اقامتي يا شناسايي معتبر زير مي‌باشد.
1-1- گذرنامه كه داراي پروانه اقامت با حداقل شش ماه اعتبار باشد.
2-1- دفترچه پناهندگي سياسي صادره از سوي نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران.
3-1- كارت هويت ويژه اتباع غيرايراني داراي اعتبار در سال 1389، صادره از سوي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.
4-1- برگ خروج از كشور مدت دار مرحله چهارم آمايش، صادره از سوي اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور.
 
2- دارا بودن معدل كل مدرك كارداني حداقل 14 از 20 براي پذيرفته شدگان دوره كارشناسي ناپيوسته.
تبصره: در صورت مغايرت معدل اعلام شده به سازمان سنجش آموزش كشور با معدل مندرج در مدرك تحصيلي پذيرفته‌شدگان غيرايراني، مطابق مقررات سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص اين افراد اقدام خواهد شد.
3- اتباع غيرايراني پذيرفته شده در هر يك از رشته‌هاي تحصيلي منحصراً مي‌بايست واجد شرايط و ضوابط اعلام شده فوق و نيز تابع مقررات آموزشي و دانشجويي موسسه آموزش عالي محل قبولي خود باشند و محل تحصيل خود را با توجه به شرايط و ضوابط مربوط و رعايت مناطق ممنوعه در هنگام تعيين رشته انتخاب نموده باشند. در غير اين صورت قبولي آنان كان لم يكن تلقي گرديده و از ثبت‌نام و ادامه تحصيل آنان ممانعت به عمل خواهد آمد.
تذكر مهم: جدول ‌مناطق ممنوعه براي تردد و اقامت اتباع غيرايراني در جدول شماره (114) مندرج در دفترچه راهنما درج گرديده است. شايان ذكر است اتباع غير ايراني‌مقيم، مجاز به انتخاب رشته در اين مناطق نمي‌باشند.
4- جمهوري اسلامي ايران هيچگونه تعهدي در خصوص اقامت خانواده پذيرفته‌شدگان (به استثناي همسر و فرزند داراي اقامت قانوني دانشجو) ندارد.
5- به استثناي دارندگان دفترچه پناهندگي سياسي و آن دسته از دانشجوياني كه بنا به دلايل موجه، قادر به عزيمت به كشور متبوع خويش نباشند، ثبت‌نام و ادامه تحصيل ساير پذيرفته‌شدگان در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور، منوط به انجام تشريفات قانوني خروج از كشور و اخذ گذرنامه با رواديد تحصيلي معتبر مي‌باشد. بنابراين ورودي‌هاي واجد شرايط قانوني كه داراي گذرنامه تحصيلي نمي‌باشند برابر شيوه‌نامه‌اي كه توسط وزارت علوم، تحقيقات و فناوري تهيه و به دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي كشور ابلاغ خواهد شد، پذيرش اوليه شده و در اولين نيم‌سال تحصيلي به آنان مرخصي بدون احتساب در سنوات اعطا مي‌گردد. بديهي است پس از انجام تشريفات قانوني خروج از كشور و صدور گذرنامه و اخذ رواديد تحصيلي، در نيم‌سال بعدي طبق ضوابط از دانشجو ثبت‌نام قطعي خواهد شد.
6- پذيرش اتباع غير ايراني در رشته‌هايي كه منجر به ايجاد تعهدات استخدامي براي جمهوري اسلامي ايران نمايد اكيداً ممنوع مي‌باشد.
7- فقط اتباع غيرايراني مقيم جمهوري اسلامي ايران، مجاز به شركت در آزمون‌ دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي-كاربردي سال 1389 مي‌باشند.
8- كليه اتباع خارجي متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي-كاربردي، در صورت دارا بودن شرايط و ضوابط اعلام شده، لازم است نسبت به تكميل فرم مخصوص اتباع خارجي كه در سايت سازمان و نشريه پيك سنجش مورخ24/8/89 درج خواهد شد اقدام نموده و همچنين در زمان ثبت‌نام با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org و ورود به لينك مربوط نسبت به تكميل اطلاعات درخواستي اقدام نمايند؛ كه پس از تكميل اطلاعات مورد درخواست در سايت، به اين دسته از داوطلبان يك كد پيگيري 13 رقمي داده خواهد شد كه داوطلب مي‌بايست اين كد را دقيقاً در محل مخصوصي كه در بند 16 تقاضانامه ثبت‌نام، پيش‌بيني شده است درج نمايد.
2-1) شرايط اختصاصي:
l داشتن مدرك كارداني (فوق ديپلم) دانشگاه­ها و موسسه­هاي آموزش عالي مورد تأييد شوراي عالي انقلاب فرهنگي يا وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و يا داشتن مدرك كارداني پيوسته آموزشكده­هاي فني و حرفه­اي وزارت آموزش و پرورش.
اين دسته از داوطلبان مي­توانند برحسب ضوابط بدون در نظر گرفتن عنوان مدرك كارداني يا فوق ديپلم خود و براساس علاقمندي به هريك از رشته‌هاي تحصيلي در اين آزمون ثبت­نام و نسبت به انتخاب رشته مبادرت نمايند.
l براساس مصوبه جلسه شماره 748 مورخ 17/11/88 شوراي برنامه‌ريزي آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دانش‌آموختگان معادل دوره‌هاي كارداني (دارندگان مدارك معادل) به شرط آن كه دوره فوق با مجوز شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برگزار شده باشد و مدارك معادل آنان مورد تأييد وزارت متبوع باشد، مي‌توانند با همان مدرك معادل در آزمون‌هاي سراسري سازمان سنجش آموزش كشور براي ادامه تحصيل در مقطع تحصيلي بالاتر شركت نمايند و در صورت پذيرفته شدن ادامه تحصيل دهند.
دانشجويان دوره كارداني در صورت پذيرفته شدن، براي ثبت­­نام در نيم­سال دوم تحصيلي‌90-89 لازم است مدارك فارغ­التحصيلي خود را به مركز آموزش ذيربط ارايه نمايند.
 داشتن ساير شرايط اختصاصي اعلام‌ شده توسط هر يك از مراكز آموزش تحت نظارت دانشگاه جامع علمي-كاربردي (براساس جدول شماره 15 مندرج در دفترچه راهنما).
تذكرات مهم:
كليه پذيرفته­شدگان در مراكز آموزش علمي-كاربردي تابع قوانين، مقررات و ضوابط دانشگاه جامع علمي-كاربردي و وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مي­باشد.
 كارمندان دولت در صورتي مي­توانند به تحصيل بپردازند كه موافقت­نامه رسمي وزارتخانه يا سازمان متبوع خود، مبني بر شركت در كلاس­ها، آزمايشگاه­ها و فعاليت­هاي ديگر دوران تحصيل را به همراه ساير مدارك ثبت­نام به مركز آموزش علمي-كاربردي محل قبولي، ارايه نمايند.
 هيچ دانشجويي مجاز نيست هم­زمان در دو رشته يا دو مقطع در موسسه­هاي دولتي و يا غيردولتي تحصيل نمايد. در صورت تخلف طبق آيين­نامه انضباطي دانشجويان با وي رفتار خواهد شد.
 در ترم اول تغيير رشته، انتقال، مرخصي تحصيلي و ميهمان شدن مجاز نمي­باشد.
 كاركنان مراكز آموزش علمي- كاربردي اعم از رسمي، پيماني، قراردادي، شركتي، قرارداد پاره وقت، مشاوره و يا ساير موارد مشابه مجاز نيستند كدرشته‌هاي مربوط به مركز آموزشي را كه در آن خدمت مي­كنند انتخاب نمايند و چنانچه اين موضوع رعايت نگردد و در آن مركز آموزشي قبول گردند، قبولي آنان «كان لم يكن» تلقي خواهد شد و به هيچ وجه نمي­توانند متقاضي تحصيل در آن كدرشته محل يا كدرشته محل­هاي ديگر گردند.
اخبار، آيين­نامه­ها، بخشنامه­ها، مقررات و ضوابط آموزشي، برنامه­ها و سرفصل دروس رشته­هاي مصوب دانشگاه جامع علمي-كاربردي از طريق سايت دانشگاه به آدرس www.uast.ac.ir قابل مشاهده مي­باشد.
 
3-1) مقررات وظيفه عمومي:
براساس اعلام رسمي سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي داوطلبان مرد لازم است جهت شركت در دوره­هاي مذكور يكي از شرايط مشروحه زير را دارا باشند:
(1)     كارت پايان خدمت.
(2)     كارت معافيت دايم زمان صلح با فرم كامپيوتري.
(3)     كارت معافيت موقت در مدت اعتبار آن با ارايه مجوز شروع به تحصيل از سوي واحدهاي وظيفه عمومي ناجا.
تبصره: دانشجويان انصرافي دانشگاه­ها و موسسه­هاي آموزش عالي كشور (اعم از دوره­هاي روزانه، شبانه و يا نيمه حضوري) و همچنين دانشگاه پيام نور، مراكز تربيت معلم وابسته به وزارت آموزش و پرورش و ديگر موسسه­هاي آموزش عالي (موسسه­هاي آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي، دانشگاه آزاد اسلامي و ...) كه از معافيت تحصيلي استفاده كرده­اند، لازم است پس از انصراف قطعي از تحصيل، خود را براي اعزام به خدمت به بخش­هاي وظيفه عمومي معرفي نمايند و به خدمت اعزام شوند. بديهي است اين دسته از داوطلبان پس از انجام دوران خدمت وظيفه عمومي (خدمت ضرورت)، حق ثبت­نام و شركت در آزمون­هاي علمي-كاربردي بعدي را خواهند داشت.
(4)     متولدين سال 1354 و قبل از آن. اين قبيل مشمولان بايد پس از اعلام قبولي و در زمان ثبت­نام كارت معافيت دايم (معافيت رهبري) را ارايه نمايند.
(5)     شاغلين رسمي در نيروهاي نظامي و انتظامي جمهوري اسلامي ايران با ارايه گواهي موافقت از يگان مربوط.
(6)     شركت دانشجوياني كه تا زمان ثبت­نام در شروع نيم­سال دوم تحصيلي90-1389 در مقطع كارداني (فوق ديپلم) فارغ­التحصيل خواهند شد، در آزمون پذيرش دانشجو از دوره كارداني (فوق ديپلم) به دوره كارشناسي ناپيوسته سال 1389 بلامانع است.
(7)   دارا بودن دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غيبت در مقطع كارداني (فوق ديپلم) و بدون قيد دانشجوي انصرافي كه در زمان ثبت­نام و شروع تحصيل مهلت تاريخ اعزام به خدمت آن­ها سپري نشده باشد.
تبصره: داوطلبان مشمول بند 7  لازم است در تاريخي كه توسط سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي اعلام مي­گردد به خدمت اعزام شوند. بديهي است در صورت پذيرفته شدن و دارا بودن شرايط و ضوابط، در هر مرحله­اي از خدمت وظيفه ترخيص خواهند شد، در غير اين صورت غايب محسوب شده و قبولي آنان «كان لم يكن» تلقي مي­گردد.
(8)     مشمولان فارغ­التحصيل دوره كارداني ظرف مدت 6 ماه پس از فراغت از تحصيل بدون اخذ اوراق اعزام مي­توانند در اين آزمون شركت نمايند.
(9)   متعهدين خدمت در آموزش و پرورش كه از انجام خدمت دوره ضرورت معاف مي­باشند، در صورت ارايه موافقت­نامه از بالاترين مقام وزارت يا سازمان ذيربط حق شركت در اين آزمون را دارند. بديهي است با شروع تحصيل، تعهد آنان قطع شده و پس از اتمام تحصيلات بايد بقيه خدمت مورد تعهد را در وزارتخانه و يا سازمان متبوع به پايان برسانند.
(10) فارغ­التحصيلان دوره­هاي كارداني (فوق ديپلم) كه دوران خدمت ضرورت آنان حداكثر تا زمان ثبت­نام در نيم­سال دوم تحصيلي
90-89 به پايان برسد، با ارايه گواهي از يگان مربوط، حق ثبت­نام و شركت در اين آزمون را دارند.
(11) طلبه دارنده ديپلم كامل متوسطه، به شرطي كه شوراي مديريت حوزه علميه قم تأييد نمايد كه معافيت تحصيلي در حوزه، پوششي براي ادامه تحصيل در دانشگاه نمي­باشد و طلبه قادر است ضمن اينكه در حوزه به تحصيل اشتغال دارد به موازات آن در دانشگاه نيز تحصيل نمايد، با همان معافيت تحصيلي حوزه، اشتغال به تحصيل وي در دانشگاه بلامانع است. بديهي است در هر زماني كه حوزه علميه معافيت تحصيلي طلبه را خاتمه يافته اعلام نمايد، مشمول ديگر نمي­تواند به عنوان دانشجو از معافيت تحصيلي دانشگاه استفاده كند و بايد خود را به سازمان وظيفه عمومي محل، معرفي نمايد.
(12) سقف سنوات تحصيل در كارشناسي ناپيوسته 3 سال مي­باشد. بديهي است دانشجوياني كه طي اين مدت موفق به اتمام دوره تحصيل نشوند، معافيت تحصيل آن­ها ملغي شده و شرايط ادامه تحصيل را از دست خواهند داد.
2- سهميه ايثارگران
 
هر يك ‌از داوطلبان ‌متقاضي‌ سهميه‌ رزمندگان‌ مي‌توانند بر اساس‌ شرايط خود كه ‌در بندهاي‌ «الف‌» تا « ج» زير ‌آمده ‌است ‌متقاضي‌ اين‌ سهميه‌ شوند.
الف) رزمندگاني كه بر اساس ماده 1 و تبصره‌هاي چهارگانه ماده مذكور در آيين‌نامه اجرايي قانون ايجاد تسهيلات براي ‌ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب‌ بسيجي ‌به دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش ‌عالي‌ از تاريخ ‌31/6/1359 لغايت‌ 31/6/1367 حداقل‌ شش‌ (6) ماه‌ متوالي‌ يا متناوب‌ داوطلبانه‌ در مناطق‌ عملياتي ‌جبهه‌هاي‌ نبرد حق‌ عليه‌ باطل‌ حضور داشته‌اند، لازم‌ است‌ ضمن مراجعه به ارگان ذيربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يا وزارت جهاد كشاورزي) نسبت به تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان اقدام نمايند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترك سپاه پاسداران (نيروي مقاومت بسيج) يا وزارت جهادكشاورزي مورد تاييد نهايي قرار گيرد.


 

تذكرمهم: داوطلبان متقاضي استفاده از سهميه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامي لازم است پس از تكميل فرم مخصوص استفاده از سهميه رزمندگان نسبت به دريافت كدرهگيري 12 رقمي از واحد مربوط اقدام و آن را در زمان ثبت‌نام در محلي كه در تقاضانامه اينترنتي در نظر گرفته شده درج نمايند.
تبصره ‌1: كد رهگيري 12 رقمي براي هر آزمون در هر سال متفاوت مي‌باشد. لذا داوطلبان ضرورت دارد براي ثبت‌نام در هر آزمون با مراجعه به واحد مربوط نسبت به دريافت كد رهگيري 12 رقمي مخصوص همان آزمون اقدام كنند.
تبصره‌2: مناطق‌ عملياتي‌ بر اساس‌ مصوبات‌ شوراي‌ عالي‌ دفاع‌ تعيين‌ مي‌شود.
تبصره‌3: مدت‌ حضور يا خدمت‌ در جبهه‌ سربازان‌ و پاسداران‌ وظيفه‌ و همچنين‌ تعهدات‌ و مأموريت‌هاي‌ خدمتي‌ پرسنل‌ وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌هاي‌ نظامي‌ در جبهه‌ و نيز طرح‌ 6 ماهه‌ دانشجويان‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالي‌، حضور داوطلبانه‌ تلقي‌ نمي‌شود.
تبصره 4: نيروهاي فعال بسيجي و بسيجيان عادي پايگاه‌هاي مقاومت بسيج مشمول استفاده از سهميه رزمندگان نمي‌شوند.
تبصره 5: فرزندان و همسران رزمندگاني كه منحصراً مدت حضور در جبهه را دارند، مشمول استفاده از اين سهميه نخواهند بود.
ب) جانبازان‌ 25% و بالاتر‌، فرزند و همسر جانبازان 50% و بالاتر، آزادگان‌ و فرزندان‌ و همسران‌ آنان‌، و همچنين‌ فرزندان ‌و همسران‌ شهدا، مفقودين ‌و اسرا براي ‌استفاده‌ از سهميه ‌رزمندگان‌ بايد براساس‌ ضوابط مندرج‌ در بند زير اقدام‌ كنند.
- اين قبيل داوطلبان ضمن مراجعه به سايت اينترنتي ايثار به آدرس: www.isaar.ir با درج كد ملي و كد ايثارگري و اطلاعات لازم در لينك مربوط كد 12 رقمي رهگيري دريافت دارند و آن را در بند 12 تقاضانامه ثبت‌نام اينترنتي درج نمايد. پس از آن ضمن مراجعه به سايت ايثار در قسمت پيگيري سهميه از وضعيت تأييد يا عدم تأييد سهميه خود مطلع شوند و در صورت هرگونه مشكل با شماره تلفن‌هاي مندرج در سايت ايثار (سامانه تأييد سهميه)تماس حاصل نمايند. با توجه به متفاوت بودن كد رهگيري 12 رقمي در هر آزمون و در هر سال داوطلبان ضرورت دارد براي ثبت‌نام در هر آزمون با مراجعه به اين سايت نسبت به دريافت كد رهگيري 12 رقمي مخصوص آن آزمون اقدام كنند.
تذكر: خواهر و برادر شهيد نمي‌توانند از اين سهميه استفاده نمايند.
تبصره: داوطلبان‌متقاضي‌استفاده‌ازسهميه‌رزمندگان(نيروي‌مقاومت‌بسيج)درصورت عدم‌تاييدسهميه‌به‌واحدهاي‌تابعه‌شهرستان‌هاي ‌محل‌تشكيل پرونده مراجعه‌ نمايند.
تذكرمهم: جانبازان ‌با درصد جانبازي حداقل 25% و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، ضمن درج كدرهگيري در بند 12 تقاضانامه ثبت‌نامي، به ارگان ذيربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يا وزارت جهاد كشاورزي) مراجعه و با ارائه كارت جانبازي و يا آزادگي، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تكميل نمايند، تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام، توسط ستاد مشترك سپاه ‌پاسداران (نيروي‌ مقاومت بسيج) و يا وزارت جهاد كشاورزي مورد تاييد نهايي قرارگيرد و درگزينش نهايي به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازي و مدت اسارت اضافه گردد (اين قبيل داوطلبان نيازي به دريافت كدرهگيري ندارند).
ج) بر اساس‌ تبصره ‌2 ماده ‌10 آيين‌نامه ‌اجرايي‌ قانون ‌ايجاد تسهيلات‌ براي‌ ورود رزمندگان‌ و جهادگران‌ داوطلب ‌بسيجي‌ به‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش ‌عالي‌ مصوب 18/2/1368 هيئت محترم‌ وزيران و قانون اصلاح‌ قانون‌ مذكور مصوب 11/9/71 مجلس‌ محترم‌ شوراي‌ اسلامي‌، داوطلبانــي‌ كه‌ از سـال‌ 1368 به‌ بعد يك‌ نوبت‌ با سهميه‌ رزمندگان‌ در آزمون‌هاي‌ ورودي‌ پذيرفته‌ شده‌اند، در صورتي‌ كه‌ داراي‌ حداقـل‌ مدت‌ 12 ماه‌ حضور داوطلبانه‌ در جبهه‌هاي‌ نبرد حق‌ عليه‌ باطل ‌باشند، با توجه به تذكر مهم فوق مي‌توانند در اين‌ آزمون‌ با سهميه‌ رزمندگان‌ شركت‌ نمايند. در غير اين‌ صورت‌ حق‌ استفاده‌ از سهميه‌ رزمندگان‌ در اين آزمون‌ را نخواهند داشت‌.
تبصره: آن‌ دسته‌ از داوطلباني‌ كه‌ با استفاده از سهميه رزمندگان يك بار در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي– كاربردي پذيرفته شده باشند، طبق ضوابط حق استفاده از سهميه رزمندگان در اين آزمون را نخواهند داشت.
تذكرمهم‌: داوطلبان‌ واجد شرايط كه با استفاده از سهميه رزمندگان در آزمون‌هاي‌ دانشگاه جامع علمي- كاربردي ‌سنوات‌ گذشته ‌شركت‌ كرده‌اند لازم است براي‌ استفاده‌ از سهميه‌ رزمندگان ‌در اين آزمون طبق توضيحات فوق عمل نمايند. ضمناً كليه داوطلبان شاهد و ايثارگر در اين آزمون در سهميه رزمندگان گزينش مي‌گردند.
3- روش گزينش دانشجو
گزينش دانشجو در هر يك از كدرشته‌ محل­هاي تحصيلي براساس نمره كل آزمون و با توجه به صلاحيت­هاي عمومي داوطلبان در دو سهميه آزاد و شاغل و نيز بومي بودن و سهميه ايثارگران و براساس مصوبات مربوط صورت مي­گيرد (مواد آزمون در بند 8 مندرج در دفترچه راهنما توضيح داده شده است).
گزينش دانشجو به يكي از دو روش متمركز و نيمه­متمركز به شرح زير انجام خواهد شد.
الف- روش متمركز:
در كدرشته محل­­هايي كه پذيرش در آن‌ها به روش متمركز صورت مي­پذيرد با توجه به امتياز كل داوطلبان، اولويت­هاي انتخابي و ظرفيت اختصاص داده شده، فهرست پذيرفته­شدگان نهايي استخراج و از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرسwww.sanjesh.org  اعلام مي­گردد.
ب- روش نيمه­متمركز:
در كدرشته‌ محل­هايي كه نياز به اقداماتي نظير مصاحبه يا آزمون عملي دارند، گزينش نهايي داوطلبان به صورت نيمه­متمركز براساس نمره كل و از بين معرفي‌شدگان چند برابر ظرفيت پس از انجام مصاحبه يا آزمون عملي و با توجه به صلاحيت­هاي عمومي آنان انجام مي‌گيرد. لذا معرفي­شدگان كدرشته­ محل­هاي مذكور لازم است براساس برنامه زماني كه به همراه فهرست اسامي آنان از طريق سايت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org منتشر مي­شود براي انجام مراحل فوق به نشاني­هاي اعلام شده مندرج در جدول شماره (111) دفترچه راهنما مراجعه نمايند. بديهي است گزينش نهايي براساس نتيجه مصاحبه و يا نمره آزمون عملي انجام خواهد شد.
تذكر:
كدرشته محل­­هاي نيمه­متمركز در جداول شماره (16تا 108) مندرج در دفترچه راهنما با علامت l مشخص شده­ است.
تبصره مهم: به اطلاع داوطلبان بومي استان‌هاي تهران و البرز مي‌رساند‌ در روند گزينش بومي، اين دسته از داوطلبان با توجه به محل اقامت آن‌ها (مندرج در جدول شماره (113) دفترچه راهنماي ثبت‌نام)، بومي استان مربوط محسوب مي‌گردند.
4- ثبت‌نام
 
1- 4) تكاليف‌ داوطلب و مراحل ثبت‌نام اينترنتي:
 
الف) داوطلب‌ متقاضي‌ شركت‌ در آزمون‌ بايد يكايك‌ اقدامات‌ زير را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد.
1- مراجعه به سايت اينترنتي سازمان و ادارات پست، براي تهيه كارت اعتباري و دفترچه راهنماي ثبت‌نام و شركت در آزمون دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي-كاربردي سال 1389.
2- ثبت‌نام از طريق سايت اينترنتي سازمان در زمان مقرر.
3- پرينت كارت‌ شركت در‌ آزمون، با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور‌ به نشاني: www.sanjesh.org در موعد مقرر.
4- حاضر شدن در محل‌ و حوزة امتحاني تعيين‌ شده‌، شركت در آزمون‌ و پاسخ دادن به سؤالات.
ب) ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در آزمون:‌
ثبت‌نام براي شركت در آزمون دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي – كاربردي سال 1389 كه در دفترچه راهنما درج شده، منحصراً به دو روش و از طريق سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org امكان‌پذير است. لذا داوطلبان لازم است به يكي از دو روش پرداخت اينترنتي و مراجعه به دفاتر پستي به شرح زير، اقدامات لازم را به عمل آورند.
1- روش اول (پرداخت اينترنتي):
1-1- مراجعه به سايت اينترنتي سازمان به نشاني: www.sanjesh.org
2-1- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام از طريق سايت سازمان.
3-1- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام در اين روش به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال مي‌باشد، با مراجعه به سايت سازمان و پرداخت مبلغ000/85  (هشتاد و پنج هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايند.
4-1- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز براي ثبت‌نام.
2- روش دوم (مراجعه به دفاتر پستي):
1-2- مراجعه به دفاتر پستي براي تهيه دفترچه راهنماي شركت در آزمون و كارت اعتباري.
2-2- پرداخت مبلغ 000/85 (هشتاد و پنج هزار) ريالبابت دريافت يك كارت اعتباري ثبت‌نام و دفترچه راهنماي شركت در آزمون.
تبصره: مبلغ 000/7 (هفت هزار) ريال بابت هزينه توزيع دفترچه راهنما و كارت اعتباري ثبت‌نام نيز توسط دفتر پستي از داوطلب دريافت مي‌گردد.
پس از مطالعه دفترچه راهنماي شركت در آزمون و آشنايي با كليه شرايط و ضوابط آزمون داوطلب بايد با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام اقدام نمايد. لازم به توضيح است كه دفترچه راهنماي آزمون دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي – كاربردي سال 1389و همچنين نحوة ورود به سايت براي ثبت‌نام و اقدامات لازم براي انجام ثبت‌نام اينترنتي در سايت سازمان آمده است.
2-4) تاريخ ثبت­نام، توزيع كارت و برگزاري آزمون‌‌ كارشناسي ناپيوسته:
lثبت‌نام جهت شركت در آزمون مقطع كارشناسي ناپيوسته دانشگاه جامع علمي-كاربردي براي نيم­سال دوم تحصيلي‌90-1389 از روز يك‌شنبه مورخ 23/8/89 آغاز و در روز يك‌‌شنبه مورخ 30/8/89 پايان مي‌پذيرد.
l داوطلبان از تاريخ 7/9/89 لغايت 9/9/89 جهت مشاهده يا ويرايش اطلاعات خود مي‌توانند به سايت سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه نمايند.
lتاريخ پرينت و دريافت كارت ورود به جلسه از طريق سايت سازمان طي اطلاعيه‌اي كه در روزهاي دوشنبه 6/10/89 و 13/10/89 در نشريه پيك سنجش و سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني:  www.sanjesh.org منتشر خواهد شد، به ‌اطلاع داوطلبان خواهد رسيد.
l آزمون كليه گروه­هاي آموزشي در روز جمعه مورخ 17/10/89 برگزار خواهد شد.
3-4) مدارك‌ لازم‌ براي‌ ثبت‌نام‌:
lفايل عكس اسكن شده: داوطلب مي­بايست يك قطعه عكس پرسنلي خود را با مشخصات ذكر شده در سايت سازمان سنجش آموزش كشور، اسكن نموده و فايل آن را از طريق برنامه ثبت­نام اينترنتي ارسال نمايد.
تبصره: عكس خواهران بايد با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
l‌ كارت حاوي اطلاعات نام كاربري و رمز عبور.
 lكليه داوطلبان مي­بايست اصل مدارك زير را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولي در زمان ثبت­نام به مراكز آموزشي ذيربط ارايه نمايند.
lفرم تكميل شده استفاده از سهميه شاغل مندرج در دفترچه راهنما و يا گواهي اشتغال به كار معتبر از واحد مربوط براي داوطلباني كه شاغل بوده و از سهميـه شاغل در رشتـه متنـاسـب استفاده مي­نمايند.
 l سابقه بيمه لازم براي متقاضيان استفاده از سهميه شاغل.
l آخرين فيش حقوقي براي متقاضيان استفاده از سهميه شاغل.
l گواهينامه پايان تحصيلات دوره كارداني.
l آن دسته از داوطلباني كه نابينا يا كم بينا، ناشنوا يا كم شنوا و يا معلول جسمي حركتي مي­باشند و نياز به منشي دارند، لازم است براي دريافت فرم مخصوص معلولين به سازمان بهزيستي محل اقامت خود مراجعه و نسبت به دريافت فرم مخصوص اقدام و فرم دريافتي را حداكثر تا تاريخ 2/9/89 به آدرس تهران- صندوق پستي 1365-15875سازمان سنجش آموزش كشور، واحد رفع نقص آزمون دوره كارشناسي ناپيوسته ارسال و در تقاضانامه ثبت­نام اينترنتي برحسب مورد بند مربوط را علامتگذاري نمايند. بديهي است در صورت عدم ارسال فرم مربوط، بند معلوليت آنان حذف خواهد شد.
 
تذكرات مهم: 
lمندرجات فرم تقاضانامه بايد دقيق و صادقانه تكميل شود.
lمسئوليت صحت كليه مندرجات تكميل شده فرم تقاضانامه به عهده داوطلب خواهد بود.
 مندرجات فرم تقاضانامه قابل تغيير نمي­باشد، بنابراين داوطلب بايد در زمان تكميل اطلاعات تقاضانامه نهايت دقت را به كار گيرد.
 هر موقع مشخص شود كه داوطلب حقايق را كتمان نموده و يا واجد يكي از شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما نمي­باشد، در هر مرحله­اي از پذيرش (ثبت­نام، پذيرفته­شدن، حين تحصيل در دانشگاه و ...) محروم خواهد شد.
 
 داوطلبان مي­بايست پس از پايان ثبت­نام الكترونيكي (اينترنتي) از كليه صفحات، پرينت تهيه نموده و نزد خود نگهدارند.
 
درصورت لزوم داوطلبان مي‌توانند سوال يا سوالات خود را در ساعات اداري با شماره تلفنهاي 9-88923595 – 021 و يا با بخش پاسخگويي اينترنتي سازمان سنجش به نشاني: www.sanjesh.org در ميان بگذارند.

نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت

وزير بازرگاني:

كار اخلالگران اقتصادي در دستگاه قضايي سخت مي‌شود

غضنفري: در صورتي كه گروهي به صورت سازمان يافته حركتي خلاف جريان آرام اقتصادي انجام دهند، به عنوان مفسد اقتصادي كارشان در سيستم قضايي سخت خواهد شد
بنكداران هر 15 روز يكبار بايد موجودي خود را از 3 گروه كالاي اساسي اعلام كنند
رئيس مركز امور اصناف و بازرگانان: قيمت 20 هزار كالاي مشـمول طـرح ذخيره‌سـازي، روزانه توسط اتحاديه‌ها كنترل مي‌شود

وزير بازرگاني گفت: از آنجا كه فضاي اقتصادي كشور آرام است، نيازي نيست كه ما در برخوردهاي تعزيراتي وارد جزئيات شويم. اگر گروهي به صورت سازمان‌يافته حركتي خلاف اين جريان انجام دهند كار آنها سخت خواهد شد و حتي در سيستم قضايي كشور با كساني كه در اجراي طرح هدفمندسازي يارانه‌ها اخلال ايجاد كنند، به‌عنوان مفسده اقتصادي برخورد خواهد شد. مهدي غضنفري با بيان اين مطلب در مورد وضعيت كالاها در شرايط اجراي هدفمندسازي يارانه‌ها هم اشاره كرد كه تقسيم‌بندي در مورد كالاها انجام شده است و كالاها به سه دسته تقسيم شده‌اند. به گفته وي، در گروه كالايي A كه شامل 13 قلم كالاست دولت نه‌تنها موجودي آن را در بازار رصد مي‌كند بلكه ذخايري نيز براي آن در نظر گرفته است. غضنفري ادامه داد: در گروه كالايي B كه شامل 9 قلم كالاست كاملاً احتياط صورت خواهد گرفت و فقط ذخيره‌سازي آن مدنظر است. وزير بازرگاني از جمله اقلام گروه A را قند و شكر، پنير، روغن نباتي، گوشت مرغ، گوشت، كره و حبوبات اعلام كرد و در مورد گروه كالايي C توضيح داد: در اين مورد هم هرچند كه نه درخواست كرده‌ايم كه موجودي آنها اعلام شود و نه ذخاير آن در نظر گرفته شود اما به ما وعده داده‌اند كه كنترل آنها صورت بگيرد. وي يادآور شد: گروه كالايي C به اندازه‌ دو گروه قبلي حساس نيست و هرچند ما درخواستي مبني بر اعلام موجودي آنها نداشتيم اما خودشان به ما ضمانت دادند كه كار را انجام دهند. وي با تأكيد بر اين‌كه هر 15 روز يكبار بنكداران بايد موجودي‌هاي خود در مورد اين كالاها را اعلام كنند، افزود: نبايد خداي ناكرده اين اشتباه را داشته باشيم كه اين توده‌هاي مردم كه به شكل تاجر و اصناف هستند مي‌خواهند طرح هدفمندسازي را به زمين بزنند. ما اين تفكر را نداريم.
غضنفري متذكر شد: هرچند نمي‌گويم هيچ‌كس به فكر اجحاف نيست اما يك عده كمي هستند كه شايد وقتي آن كار خلاف را انجام دهند رفتار خشني با آنها داشته باشيم. وي ادامه داد: اما رفتار در اين شرايط پليسي نيست و برخورد با متخلفان بدين شكل نخواهد بود. اگر خدايي ناكرده شيطان كسي را فريب داد و يا كسي اجحاف كرد به شكل‌هاي مدنظر با آنها برخورد خواهيم كرد.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت

ثبت‌نام آزمون كارشناسي علمي ـ كاربردي

از 23 تا 30 آبان با پرداخت 85 هزار ريال ثبت‌نام مي‌شود
ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد سال 90 تا ساعت 24 چهارشنبه 19 آبان تمديد شد

ثبت‌نام آزمون كارشناسي پيوسته و ناپيوسته دانشگاه جامع علمي كاربردي از 23 آبان آغاز مي‌شود و تا 30 آبان ادامه خواهد داشت. داوطلبان با پرداخت 85 هزار ريال مي‌توانند از طريق سايت سازمان سنجش ثبت‌نام كنند. همچنين سازمان سنجش آموزش كشور اعلام كرده است ثبت‌نام در آخرين دوره آزمون معادل كارشناسي ارشد 89 تا پنجشنبه 20 آبان ادامه دارد. ضمناً ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال 1390 تا ساعت 24 چهارشنبه 19 آبان تمدید شد. دكتر حسين توكلي معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان شهرستاني که هنوز ثبت نام نکرده اند، می‌توانند دفترچه ثبت‌نام را از باجه‌های اصلی مراکز پست دریافت کنند.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت

تلاش رئيس‌جمهور براي حل مشكلات تهران‌نشين‌ها

رئيس‌جمهور بار ديگر بر كاهش جمعيت پايتخت و حل مشكلات اساسي تهران‌نشين‌ها تأكيد كرد. دكتر احمدي‌نژاد كه در جمع مديران استان تهران سخن مي‌گفت، 5 مشكل اساسي تهران را جمعيت، ترافيك و اتلاف وقت، قرار گرفتن روي گسل، مشكل آب و هزينه بالاي زندگي در اين شهر برشمرد و در عين حال از مديران خواست به‌طور ضربتي و سريع به مشكلات و امور مردم در ادارات رسيدگي كنند.


ديدار مشاور عالي رئيس جمهور سودان با دكتر احمدي‌نژاد


مشاور عالي رئيس جمهور سودان كه به تهران سفر كرده است، با

دكتر احمدي‌نژاد ديدار و گفت‌وگو كرد.
رئيس جمهور در اين ديدار گفت: روابط ايران و سودان برادرانه است و ايران با نگاه اعتقادي و ديني تا آخر در كنار سودان و ملت‌هاي مستقل خواهد ايستاد. دكتر احمدي‌نژاد با اشاره به توطئه‌هاي دشمنان براي ايجاد اختلاف و دودستگي بين كشورهاي مستقل افزود: سلطه‌گران در حالي كه اجازه نمي‌دهند در فلسطين و حتي كشورهاي خود رفراندوم انجام شود، در كشورهاي مستقلي مانند سودان اين موضوع را تشويق و حتي براي آن طراحي و توطئه مي‌كنند كه بايد با تدبير و ايستادگي با آن برخورد كرد. مشاور عالي رئيس جمهور سودان نيز در اين ديدار از ديپلماسي فعال و پوياي ايران در قاره آفريقا قدرداني كرد و افزايش هر چه بيشتر روابط دو كشور را ‌خواستار شد.

گروه سياسي در راستاي انجام برنامه‌هاي دور سوم سفر استاني رئيس جمهوري و هيأت دولت به استان تهران، روز گذشته نشست مديران اين استان با دكتر احمدي‌نژاد در وزارت كشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت «ايران»، خدمت‌رساني بهتر به مردم، تلاش مضاعف براي حل مشكلات مردم، رسيدگي سريع و فوري به امورات مردمي و لزوم تمركززدايي از تهران، 4 محور سخنان عمده دكتر احمدي‌نژاد در اين نشست بود.
رئيس جمهور به گزارش مرتضي تمدن استاندار تهران اشاره كرد و گفت: گزارشي كه استاندار ارائه كرد، حاصل زحمات همه مسئولان است و گزارش خوبي بود. دكتر احمدي‌نژاد با بيان اين‌كه تهران بايد بيش از گذشته ساخته شود، تأكيد كرد: در تهران چند مشكل اساسي همچون مشكل جمعيت، ترافيك، اتلاف وقت، قرار گرفتن روي گسل و مشكل آب و هزينه بالاي زندگي وجود دارد، كه بايد به اين مسائل رسيدگي شود.
رئيس جمهور در ادامه سخنان خود با تأكيد بر لزوم مديريت مشكلات تهران گفت: در مديريت تهران يك روش همين است كه تا همين الآن انجام داده‌ايم كه با ايجاد بزرگراه، تأسيسات، حمل و نقل و كاهش هزينه زندگي با ارائه يارانه تاكنون حركت كرده و نتايجي هم گرفته‌ايم اما قطعاً از اين نتايج راضي نيستيم. وي با بيان اين‌كه بحث انتقال از تهران نيز بايد همانند پروژ‌ه‌ها پيگيري شود، افزود: اين كار شدني است كه قرار شده از كارمندان شروع كنيم؛ چرا كه بيشترين سرانه در تهران متعلق به كارمندان است، البته بايد كارها و امور كارمندان را تسهيل كنيم تا كارشان سامان يابد. رئيس جمهور افزود: از كل استان تهران بايد پنج ميليون نفر را منتقل كنيم كه حداقل 3 ميليون نفر بايد از شهر تهران منتقل شوند.
دكتر احمدي‌نژاد همچنين با بيان اين‌كه بايد تا پايان سال حداقل 40 درصد از كارمندان از طريق طرح دوركاري كارهاي خود را انجام دهند، اظهار داشت: وقتي طرح دوركاري مطرح مي‌شود بعضي از شياطين به خانم‌ها مي‌گويند نرويد؛ چرا كه بعداً شما را كنار مي‌گذارند در حالي كه اينگونه نيست.
رئيس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود گفت: بايد صرفه‌جويي را از دستگاه‌ها شروع كنيم. به گونه‌اي كه براي مردم آشكار شود و بعد به مردم بگوييم كه در هزينه‌ها صرفه‌جويي كنند؛ از ديگران كه نمي‌شود انتقاد كرد چرا كه غوغا مي‌كنند، از خودمان كه مي‌توانيم انتقاد كنيم. بنابراين بايد از خودمان شروع كنيم. دكتر احمدي‌نژاد افزود: گزارشي دريافت كردم كه از سال 66 تاكنون براي مترو 5 هزار و 700 ميليارد تومان خرج شده كه اگر مي‌خواستيم يك جا بهترين سيستم‌ها را در اين زمينه بخريم، ارزان‌تر تمام مي‌شد و از اين رو بايد در مديريت و هزينه‌ها با برنامه پيش رويم. وي در ادامه خطاب به مديران تصريح كرد: اكثر شما برنامه ريز بوده و نگاه كلان داريد كه اين خوب است ولي به اين معني نيست كه از امورات و مشكل مردم كه به نظر كوچك مي‌آيد غافل شويم. دكتر احمدي‌نژاد افزود: ما با كساني كه درد جيب و شكم خود را دارند كاري نداريم اما بايد به مشكل تك تك مردم رسيدگي شود؛ چرا كه اين مسائل نيز به اندازه مسائل كلان مهم است. وي با اشاره به مشكل بوروكراتيك و اداري كشورمان گفت: در كشور ما كه مشكل بوروكراتيك و اداري وجود دارد، بايد خودمان مقداري اهتمام داشته باشيم و اگر فردي مشكلي را مطرح كرد آن مشكل را مشكل خودمان بدانيم. رئيس جمهور با تأكيد بر ضرورت رسيدگي سريع به امور مردم در ادارات و سازمانها گفت: برخي وقت‌ها يك مشكل كوچك در زندگي فردي يك مشكل حياتي است و زندگي آن فرد را بر هم مي‌زند. بنابراين وقتي شما مديران يك گره كوچك را باز مي‌كنيد به دنبال آن 500 گره از زندگي فردي باز مي‌شود؛ الآن كساني هستند كه با 500 يا 300 هزار تومان زندگي‌شان نجات پيدا مي‌كند.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت

وزير اطلاعات اعلام كرد

شناسايي شبكه مالي و هدايت جريان فتنه

حجت‌الاسلام والمسلمين مصلحي: ما براساس برخی سرخط‌های ارائه شده، متوجه شدیم که از اول انقلاب تا به حال، یک جریانی فتنه‌های مختلفی که در این کشور و انقلاب شکل گرفته را هدایت و مدیریت می‌کند. اکنون مصداق‌های روشنی وجود دارد که ‌سران فتنه و مرتبطین آنها چگونه مدیریت می‌شوند
بررسی دقیق وضعیت اقتصادی سران فتنه و اطرافیان آنها در بیرون و داخل کشور انجام شده است و فهمیده‌ایم که آنها با چه تدبیری در مسائل اقتصادی (تحت عناوین مختلف حتی خیرخواهانه) حرکت کرده‌اند و ما برای ارائه این بررسی‌ها، برنامه‌های خاصی داریم
برخي زمين‌خواري‌ها با هدف تأمين مالي برخي حركات ضد نظام بوده است. آنهایی که پشتوانه‌های اقتصادی خودشان را با همین کارها (رانت‌خواری و زمین‌خواری) به وجود آورده‌اند، قوانینی را هم در این خصوص وضع کرده و بخشنامه‌هایی نیز در زمان مسئولیت خود داده‌اند


وزير اطلاعات در دیدار با جمعی از پرسنل نیروهای مسلح، ناگفته‌هایی از حوادث و فتنه پس از انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری را بیان کرد.

به گزارش خبرگزاري‌ها حجت‌الاسلام والمسلمين حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در اين دیدار، اولین مانع در ولایت محوری و ولایت‌مداری را ناآگاهی از جایگاه ولایت دانست و افزود: بعد از رحلت پیامبر یک مشکل جدی و اساسی که پیش آمد، همین مقوله ولایت بود؛ خیلی‌ها دنبال حکومت و خلافت رفتند، ‌نه ولایت. امروز هم ما در جامعه خودمان خصوصاً در این فتنه یک ساله گذشته، (که این فتنه را نباید فتنه سال گذشته بنامیم) این مسئله را مشاهده می‌کنیم. وی تصریح کرد: در فتنه سال گذشته خیلی از افراد دخیل در این قضیه در مقوله ولایت دچار مشکل شدند. یکی از کسانی که در همین مقوله فتنه یک جایگاهی دارد، ‌در یکی از صحبت‌هایی که دارد بیان می‌کند که «من زمان حیات امام هم برای ایشان نامه نوشتم و به امام اعلام کردم که ولایت فقیه این‌چنینی جواب نمی‌دهد. ما اگر بخواهیم حکومت به جایی برسد - دقت کنید می‌گوید حکومت - باید یک مجموعه کنترلی برای آن قرار بدهیم. مثلاً در حوزه‌های علمیه به یک جمعی بگوییم که آنها هشدارهایی را بدهند،‌ در موقعیت‌های مختلف تذکرهایی بدهند ‌که مراقبت از حکومت بکنند لذا ولایت فقیه لازم نیست.» وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه امروز هم مکاتباتی توسط افراد مختلف در رابطه با زیر سؤال بردن مقوله ولایت فقیه با بعضی از آقایان صورت گرفته است، افزود: ببینید آنها چه موضعی گرفته‌اند؟ این نکته قابل توجهی است. وي گفت: ما بر‌اساس برخي سرخط‌هاي ارائه شده، متوجه شديم كه از اول انقلاب تا به حال، يك جرياني فتنه‌هاي مختلفي كه در اين كشور و انقلاب شكل گرفته را هدايت و مديريت مي‌كند. اين جريان تاكنون شناسايي دقيق نشده است. 03 سال هم از عمر انقلاب مي‌گذرد و با كمال تأسف اين كار صورت نگرفته است. اكنون مصداق‌هاي روشني وجود دارد كه سران فتنه و مرتبطين آنها چگونه مديريت مي‌شوند.
شناسایی منابع درآمدی سران‌فتنه و نزدیکان آنها
وزیر اطلاعات از بررسی دقیق وضعیت اقتصادی سران فتنه و اطرافیان آنها در بیرون و داخل کشور خبر داد و افزود: این وضعیت اقتصادی در دوران سازندگی، اصلاحات و دیگر موقعیت‌ها بررسی شده و فهمیدیم که آنها با چه تدبیری در مسائل اقتصادی (تحت عناوین مختلف حتی خیرخواهانه) حرکت کرده‌اند. وی نتیجه این بررسی‌ها را بسیار قابل توجه و اسفبار توصیف کرده و افزوده است: برای ارائه این بررسی‌ها، برنامه‌های خاصی داریم. اگر اکنون عدد هزینه شدن 17 میلیارد و 700 میلیون دلار توسط استکبار در جنگ نرم مطرح می‌شود، این رقم منهای هزینه‌هایی است که منافقین، ‌گروه‌هایی مثل گروهک ریگی، سلفی و‌ گروه‌های مختلف غرب و شرق کشور از غرب دریافت می‌کنند و این هزینه‌ای است که در جنگ نرم پرداخت شده است و هزینه مستقیم نیست.
این مقام مسئول در دستگاه اطلاعاتی کشورمان در پاسخ به سؤال یکی از فرماندهان که درباره جایگاه اطلاعاتی کشورمان بر روی ارکان فتنه سؤال کرد، گفت: به حول و قوه الهی مجموعه دستگاه‌ها و سیستم اطلاعاتی کشور از یک موقعیت بسیار خوب و بالایی برخوردار بوده و سلطه بسیار خوبی بر این مجموعه‌ها دارد. وی افزود: ممکن است عده‌ای از برخی اقدامات ما گله داشته باشند که مثلاً چرا در بحث سران فتنه اقدامی انجام نمی‌گیرد؟ اتفاقاً آنها آرزویشان همین است. مصلحی خاطرنشان کرد: اوباما در گزارشی که به کنگره امریکا داد در رابطه با بحث فتنه و هزینه‌ای که برای بحث فتنه انجام داد، اذعان و اعتراف کرد که سیستم اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران به ما اجازه نداد تا بتوانیم از شبکه مجازی برای فعال کردن شبکه‌های اجتماعی‌مان استفاده کنیم. آنها هزینه سنگینی در این جهت انجام دادند. وزیر اطلاعات تأكيد کرد: به حول و قوه الهی سیستم اطلاعاتی ما اشراف بسیار خوبی بر این مجموعه‌ها پیدا کرد و تمام خط و ربط‌های آنها هم شناسایی شد. وی با بیان ناگفته‌ای از تسلط اطلاعاتی ایران بر گردانندگان اصلی فتنه گفت: پس از آنکه امريكایی‌ها متوجه شدند که ما سرخط‌های مجازی فتنه را شناسایی کرده‌ایم، سریعاً تمام ایمیل‌ها را کدگذاری و تبدیل به رمز کردند. البته به لطف خدا ظرف 24 ساعت تمام این رمزها باز شد.
حجت‌الاسلام مصلحی با اشاره به اینکه سرحلقه‌های فتنه‌گران از فضای فرهنگی و دانشگاهی در این جهت استفاده می‌کردند، گفت: به جز درصدی بسیار کم، دیگران از آنها استقبالی نکردند ولی آنهایی هم که استقبال کردند استکبار هزینه قابل توجهی برای آنها پرداخت؛ بعضاً در قالب خبرنگار، وکیل یا مجموعه‌های اینچنینی.
وزیر اطلاعات دولت دهم یادآور شد: در حرکت فتنه از انجمن حجتیه تا بهائیت و حتی مسیحیت تبشیری را می‌بینید. ‌حتی کمونیست‌ها و نفاق هم فعال بودند.
وی در پاسخ به سؤال دیگری درخصوص اینکه چرا به وضعیت سران فتنه رسیدگی نمی‌شود، گفت: ‌ما نیاز به روشنگری داریم. اتفاقاً آنها دنبال همین می‌گردند که دستگیر شوند. حتی برخی شبها جلسه خداحافظی می‌گذارند و می‌گویند فردا ما را می‌گیرند! البته روشنگری به این معنا نیست که اینها را رها کنیم. به هیچ وجه اینگونه نیست. وزیر اطلاعات همچنین همراهی قوه قضائیه در این زمینه را مناسب ارزیابی کرد.
تأمین مالی اقدامات فتنه‌گران از طریق زمین‌خواری
مصلحی همچنین از پیوند برخی اقدامات زمین‌خواری با تأمین مالی برخی حرکات ضدنظام خبر داد و افزود: آنهایی که پشتوانه‌های اقتصادی خودشان را با همین کارها، رانت‌خواری و زمین خواری به وجود آورده‌اند، قوانینی را هم در این خصوص وضع کرده و بخشنامه‌هایی نیز در زمان مسئولیت خود داده‌اند.
وی همچنین اعلام کرد که به عنوان یک وظیفه شرعی باید تأكيد کنم که بدنه وزارت اطلاعات یک بدنه متدین و حزب اللهی است.
وزیر اطلاعات درخصوص وضعیت فعلی سران فتنه نیز گفت: سران فتنه و افرادی که آنها را مدیریت می‌کردند در حال بازسازی خودشان هستند. برخی می‌خواهند به نوعی درون نظام بازگردند که این مایه خوشحالی است اما بعضی دنبال بازسازی برای تغییر تاکتیک هستند. حجت‌الاسلام مصلحی درخصوص فرقه‌هایی چون بهائیت نیز گفت: این موضوع، یک موضوع پیچیده‌ای است. به خاطر اینکه سرویس‌های اطلاعاتی قوی چون CIA و موساد پشت سر آنهاست. در حال حاضر سران و سر رشته‌های آنها شناسایی و دستگیر شدند.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
با تخصيص 670 ميليارد تومان در پايان آبان صورت مي‌گيرد

پرداخت پاداش پايان خدمت 300 هزار بازنشسته لشكري

300 هزار بازنشسته لشكري پاداش پايان خدمت قبل از سال 79 را با حقوق آبان ماه دريافت خواهند كرد
پاداش‌ها تا سقف 5/1 ميليون تومان در آبان ماه و مابه‌التفاوت پاداش‌هاي بالاتر از اين مبلغ، همراه با حقوق آذرماه پرداخت مي‌شود

گروه اجتماعي با حمايت دولت،300 هزار بازنشسته لشكري پاداش پايان خدمت قبل از سال 79 خود را با حقوق آبان ماه دريافت خواهند كرد.
سردار حسين دقيقي، مديرعامل سازمان تأمين اجتماعي نيروهاي مسلح در گفت‌وگو با خبرنگار «ايران» با اعلام اين مطلب گفت: اين گروه از بازنشستگان تا سقف 5/1 ميليون تومان از پاداش پايان خدمت قبل از سال 79 را به همراه حقوق آبان ماه خود دريافت خواهند كرد و در صورتي كه ميزان پاداش برخي افراد بيشتر از رقم مذكور باشد، مابه‌التفاوت آن همراه با حقوق آذرماه پرداخت خواهد شد. وي اظهار داشت: براساس برنامه‌ريزي صورت گرفته، وظيفه‌بگيران مشمول نيز اين پاداش را دريافت مي‌كنند. سردار دقيقي تصريح كرد: براي پرداخت پاداش پايان خدمت قبل از سال 79 بازنشستگان لشكري رقمي معادل 670 ميليارد تومان اعتبار لازم است كه خوشبختانه با حمايت دولت و با اختصاص 400 ميليارد تومان از سهام پتروشيمي جم بخشي از اين اعتبار تأمين شده و پيش‌بيني مي‌شود با مساعدت دولت بخش ديگر نقدينگي مورد نياز ظرف چند روز آينده در اختيار اين سازمان قرار داده شود. سردار دقيقي گفت: يكي از اقدامات قابل تقدير در سال جاري پرداخت مطالبات بازنشستگان كشوري و لشكري است كه اين مطالبات از دولت‌هاي گذشته به اين دوره منتقل شده اما خوشبختانه با تدبير رئيس جمهور و مساعدت مديران ارشد دولت پرداخت پاداش پايان خدمت بازنشستگان قبل از سال 79 در دولت دهم عملي شد.


نوشته شده در تاريخ دوشنبه هفدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
احمدي‌نژاد در جمع مديران تهران:
با كساني كه درد جيب و شكم خود را دارند كاري نداريم

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور گفت: اكثر مديران برنامه‌ريزند و نگاه كلان دارند كه اين خوب است؛ اما به اين معني نيست كه از مشكلات مردم كه به‌نظر كوچك مي‌آيند، غافل شويم.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، محمود احمدي‌نژاد پيش‌ازظهر امروز يك‏شنبه در جمع مديران استان تهران كه در راستاي دور سوم سفر‌هاي استاني هيئت دولت بوده و در تالار وزارت كشور برگزار شد، به گزارش مرتضي تمدن استاندار تهران اشاره كرد و گفت: گزارشي كه استاندار ارائه كرد، حاصل زحمات همه مسئولان است و گزارش خوبي بود.


وي با تقدير از تلاش‌ها و خدمات مديران استان تهران تاكيد كرد: بايد آمار ارائه شده 5 ساله باشد و منتشر شود تا همگان از آن استفاده كنند.
رئيس جمهور گفت: به‌خلاف برخي‌ها كه هر موقع كم مي‌آورند و مي‌خواهند مثالي از كم‌كاري بزنند، كارمندان را مثال مي‌زنند و مي‌گويند كار مفيد در سازمان‌هاي دولتي فلان‌قدر است، بايد بگويم اين آمار‌ها غير‌علمي است و طبق آمار ارائه شده، كارهاي زيادي در تهران انجام شده است.
احمدي‌نژاد با اشاره به ويژگي‌هاي استان تهران گفت: استان تهران مركز كشوري است كه بايد الهام‌بخش و پرچم‎دار باشد؛ بنابراين بايد بهترين باشد.
وي ادامه داد: تصور بنده اين است كه همه مردم علاقه‌مندند استان تهران از همه جهات آباد و به‌لحاظ ظاهر و معماري و شهرسازي بهترين باشد؛ چراكه مركز كشور موجب افتخار همه ملت است و اين نيست كه اگر تهران آباد شود ديگران ناراحت باشند.
احمدي‌نژاد در عين حال متذكر شد كه بايد همه كشور را آباد كنيم تا با پيش‌گيري از افزايش مهاجرت‌ها، منابعي كه هزينه مي‌شود، با بهره بالاتري در خدمت ملت و پيشرفت كشور قرار گيرد.
رئيس جمهور با بيان اينكه تهران بايد بيش از گذشته ساخته شود، تاكيد كرد: در تهران چند مشكل اساسي همچون مشكل جمعيت، ترافيك، اتلاف وقت، قرار گرفتن روي گسل و مشكل آب و هزينه بالاي زندگي وجود دارد، كه بايد به آنها پرداخته شود.
احمدي‌نژاد يادآور شد: بايد با برنامه‌ريزي، مشكل جمعيت تهران كه بيش از 8 ميليون و استان تهران كه تقريبا 12 ميليون و 300 هزار نفر است حل كنيم؛ چراكه طبيعتاً زندگي 8 ميليون نفر در يك شهر، فشار عصبي، ترافيك، آلودگي هوا و زندگي در قفسي به‌ نام برج و آپارتمان را به‌دنبال دارد.
وي تراكم بيش از حد جمعيت در تهران را موجب كاهش توليد و افزايش مصرف دانست و اضافه كرد: يكي ديگر از مشكلات تهران بافت زمين تهران است؛ چراكه كشور ما روي خط زلزله قرار دارد و ما سنگين‌ترين گسل‌ها را در تهران و اطراف آن داريم كه بايد براي اين موضوع چاره‌اي انديشيده شود.
احمدي‌نژاد خاطرنشان كرد: اگر اين گسل‌ها در نقطه‌اي ديگر بود نگراني كمتري داشتيم؛ چراكه جمعيت زيادي در تهران زندگي مي‌كنند و اگر اتفاقي بيفتد جمعيت گسترده‌اي از مردم در خطر قطعي هستند.
رئيس جمهور در ادامه سخنان خود با تاكيد بر لزوم مديريت مشكلات تهران خاطرنشان كرد: در مديريت تهران يك روش همين است كه تا همين الآن انجام داده‌ايم و با ايجاد بزرگراه، تأسيسات، حمل و نقل و كاهش هزينه زندگي با ارائه يارانه، نتايجي گرفته‌ايم اما قطعاً از اين نتايج راضي نيستيم.
احمدي‌نژاد افزود: بايد نگاهمان را عوض كرده و جور ديگري برنامه ريزي كنيم و اگر همه مشكلات ناشي از تمركز جمعيت در استان تهران است بايد آن را درست كنيم؛ از همين رو بايد برنامه‌اي كه جهت انتقال از تهران تنظيم شده با جديت پيگيري شود.
وي با بيان اينكه بحث انتقال از تهران بايد همانند پروژ‌ه‌ها پيگيري شود، گفت: اين كار شدني است كه قرار شده از كارمندان شروع كنيم؛ چرا كه بيشترين سرانه در تهران متعلق به كارمندان است.
رئيس جمهور همچنين در بحث انتقال كارمندان در پيگيري استان مقصد در انتقال كارمندان تأكيد و خاطرنشان كرد: از كل استان تهران بايد پنج ميليون نفر را منتقل كنيم كه اقلاً 3 ميليون بايد از شهر تهران منتقل شوند.
احمدي‌نژاد افزود: علاوه بر كاهش جمعيت در استان تهران بايد كاري كنيم كه سفرهاي شهري نيز كم شود كه در اين راستا دولت الكترونيك مطرح است هرچند چيز خوبي است اما اين معنا نيست كه با دولت الكترونيك سفر‌ها كاهش پيدا مي‌كند.
وي متذكر شد: اگر مردم براي كار اداري سفر نكنند، براي ديد و بازديد و ساير كارها سفر خواهند كرد؛ بنابر اين علاوه بر اجراي دولت الكترونيك بايد كارهاي ديگري هم انجام شود كه يكي از آنها طرح دوركاري است.
احمدي‌نژاد با بيان اينكه بايد تا پايان سال حداقل 40 درصد از كارمندان از طريق طرح دوركاري كارهاي خود را انجام دهند، اظهار داشت: وقتي طرح دوركاري مطرح مي‌شود بعضي از شياطين به خانم‌ها مي‌گويند نرويد؛ چرا كه بعدا شما را كنار مي‌گذارند در حالي كه اين‎گونه نيست.
رئيس جمهور يكي ديگر از اقدامات لازم در مديريت را بهينه‌سازي هزينه‌ها برشمرد و گفت: در دولت نهم و دهم جلوي بسياري از ريخت و پاش‌ها گرفته شده هزينه‌ها پايين آمده اما باور بنده اين است كه در هزينه‌هاي مصرفي و پروژه‌ها باز هم مي‌شود هزينه‌ها را كم كرد.
احمدي‌نژاد افزود: در پروژه‌ها جاي صرفه‏جويي زيادي وجود دارد و بخشي از افزايش هزينه‌ها از برنامه‌هاي نامتجانس نشأت مي‌گيرد؛ بنا بر اين اگر طبق برنامه ريزي قرار است تا پايان سال 20 مدرسه ساخته شود، نبايد ساخت 21 مدرسه را شروع كنيم؛ چرا كه اين كار موجب مي‌شود هزينه‌ها بالا رفته و طبق برنامه پيش نرويم.
وي همچنين با اشاره به لزوم ادغام برخي ساختمان‌هاي دولتي در تهران تصريح كرد: با تجميع برخي از ساختمان‌هاي دولتي مي‌شود خيلي از هزينه‌ها را كم كرد؛ همان‏طور كه تلاش كرديد و هزينه بنزين را در دستگاه‌هاي دولتي به نصف رسانديد مي‌توانيد در ساير هزينه‌ها هم صرفه‏جويي كنيد.
رئيس جمهور با بيان اينكه حتي مي‌شود پول به دست آمده از صرفه‏جويي را به خود كارمندان پرداخت كرد،‌ گفت: بايد ساختمان‌هاي اضافي را فروخته و آن را خرج مردم و كارهاي عمراني كرد و در اين راستا مي‌شود استاندار ستادي درست كند تا تجميع كنيم.
احمدي‌نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با تقدير از اقدامات مديران به كارهاي انجام شده در استان تهران اشاره و خاطرنشان كرد: مي‌خواهيم براي جهان الگو باشيم آيا الان توانسته‌ايم الگو باشيم در حالي كه نتوانسته‌ايم بنابراين بايد مديريت كرده و بيشتر تلاش كنيم.
وي افزود: بايد صرفه‏جويي را از دستگاه‌ها شروع كنيم به گونه‌اي كه براي مردم آشكار شود و بعد به مردم بگوييم كه در هزينه‌ها صرفه‎جويي كنند؛ از ديگران كه نمي‌شود انتقاد كرد چرا كه غوغا مي‌كنند از خودمان كه مي‌توانيم انتقاد كنيم بنابراين بايد از خودمان شروع كنيم.
احمدي‌نژاد اضافه كرد: گزارشي دريافت كردم كه از سال 66 تاكنون براي مترو 5 هزار و 700 ميليارد تومان خرج شده كه اگر مي خواستيم يك جا بهترين سيستم‌ها را در اين زمينه بخريم، ارزان‌تر تمام مي شد و از اين رو بايد در مديريت و هزينه‌ها با برنامه پيش رويم.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
نوشته شده در تاريخ یکشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
استخدامیها


                   اخرین مهلت ثبت نام
شرکت رساپرداز آينده 1389/9/30
نماينده انحصاري يك شركت معتبر بين المللي در زمينه 1389/9/6
وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي 1389/9/1
شرکت مهندسی الکا آریا 1389/8/30
رفاه گستران جام جم 1389/8/30
نیروی زمینی ارتش 1389/8/27
يك شركت معتبر پخش 1389/8/25
دانشگاه آزاد اسلامي استان تهران 1389/8/23
قرارگاه پدافند هوايي خاتم الانبياء (ص) آجا 1389/8/23
دانشگاه علوم پزشکی مازندران 1389/8/22
شركت توسعه بين المللي سيستم هاي ميامي 1389/8/20
مركز بهداشت زرنديه (ساوه) 1389/8/20
سازمان سما 1389/8/20
يك شركت خدماتي در زمينه املاك 1389/8/20
درمانگاه - استخدام پزشك متخصص 1389/8/20
صندوق قرض الحسنه جوانان خير 1389/8/19
شرکت وارش شيمی بهار 1389/8/18
يك شركت توليدي 1389/8/18
شركت شكلات آچاچي 1389/8/18
شركت تبليغاتي 1389/8/18
يك شركت 1389/8/18
شركت توليدي 1389/8/18
گروه شرکت های شاتل 1389/8/18
شركت بازرگاني و توليدي 1389/8/18
شركت نرم افزاري 1389/8/18
يك شركت 1389/8/18
يك شركت 1389/8/18
يك شركت 1389/8/18
يك شركت 1389/8/18
مهندسين مشاور 1389/8/18
شرکت مهندسين مشاور 1389/8/18
شركت در زمينه صنعت نفت 1389/8/18
شركت مهندسي بازرگاني 1389/8/18
يك شركت 1389/8/18
شركت آريس آمل توليد و توزيع كننده بستني كاله 1389/8/17
شركت پخش سراسري 1389/8/17
استخدام 1389/8/17
يك شركت 1389/8/17
كارخانه 1389/8/17
شركت داروسازي 1389/8/17
شركت كامپيوتري 1389/8/17
شركت توليدي بازرگاني 1389/8/17
شركت كامپيوتري 1389/8/17
شركت بازرگاني 1389/8/17
شركت دارويي شفاياب 1389/8/17
شركت داروسازي 1389/8/17
يك شركت مهندسي 1389/8/17
يك شركت 1389/8/17
واحد توليدي صنعتي 1389/8/17
شركت بازرگاني 1389/8/17
يك شركت معتبر 1389/8/17
يك شركت مهندسي مشاور 1389/8/17
يك شركت مهندسي 1389/8/17
آگهی استخدام 1389/8/17
فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي 1389/8/17
شركت ساختماني 1389/8/17
شركت پيمانكاري ساختماني 1389/8/17
شركت بازرگاني 1389/8/17
شركت صنعتي 1389/8/17
يك شركت توليدي 1389/8/17
شركت معتبر صنعتي 1389/8/17
يك شركت 1389/8/17
يك موسسه آموزش عالي آزاد 1389/8/17
يك شركت 1389/8/17
فروشگاه 1389/8/17
يك شركت 1389/8/17
يك شركت توليدي 1389/8/17


نوشته شده در تاريخ یکشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
نيروي زميني ارتش در مقاطع مختلف تحصيلي استخدام مي‌كند
نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران جهت تكميل و تامين نيروي انساني خود استخدام مي‌‌نمايد.
به گزارش خبرنگار بازار كار ، كاركنان مورد نياز از ميان دانش آموختگان دانشگاهي و دارندگان مدرك ديپلم و سيكل  از طريق برگزاري مصاحبه به صورت پيماني جذب مي شوند.
بر اين اساس، از دارندگان مدرك كارشناسي ارشد در رشته هاي زبان انگليسي،زبان فرانسه،نرم افزار و سخت افزار رايانه، زبان روسي ، آمار ، شيمي ، مكانيك ، كارداني برق،عمران ،رايانه ،كشاوزي و ديپلم و سيكل  و جهت مشاغل خدماتي و فني دعوت به همكاري مي شود.
متقاضيان مي توانند براي دسترسي به اطلاعيه كامل استخدامي به صفحه 6 شماره 569 نشريه بازاركار مورخ 15/8/89 مراجعه نمايند.
ثبت نام داوطلبان كارمندان علمي و هيات علمي حداكثر تا 27/8/89 و كارمندان تجربي 25/8/89 خواهد بود.

نوشته شده در تاريخ یکشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
جوان ایرانی؛ مدیر یوتیوب
اخیرا جوانترین مدیر شرکت گوگل، مدیریت ‌وب سایت یوتیوب را که درآمدزایی بالایی برای این شرکت داشته به عهده گرفته است.
گرداب- وب سایت یوتیوب که درآمدزایی بالایی برای شرکت گوگل به دنبال دارد به تازگی تغییراتی در بخش مدیریتی داشته و مدیرعامل پیشین آن جای خود را به جوانترین مدیر فعال شرکت گوگل و سیزدهمین کارمند این شرکت یعنی "سالار کمانگر" داده است.

شرکت گوگل به گونه‌ای سراسر جهان را تحت تاثیر خود قرار داده و بخشی از زندگی تمامی انسانهایی که به شبکه مجازی اینترنت دسترسی دارند را به خود وابسته کرده است. جستجوهای اینترنتی، بارگذاری عکس یا فیلم، به اشتراک گذاشتن اطلاعات و یا برقراری ارتباطات از راه دور از جمله خدمات اصلی این شرکت هستند که امروزه در سراسر جهان مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرند.

این شرکت در بخشهای مختلف مدیران کارآمد زیادی دارد که تا کنون توانسته‌اند رتبه و اعتبار گوگل را به عنوان قدرتمندترین موتور جستجوی جهان به خوبی حفظ کنند و در این میان مدیر 33 ساله ای وجود دارد که در دسته اولین کارمندان شرکت گوگل به شمار می رود، کارمند شماره 13.

سالار کمانگر اولین طرح تجاری شرکت گوگل را ارائه کرده و مسئولیت فعالیتهای مالی و قانونی گوگل را از ابتدا به عهده داشته است.

سالار کمانگر تا چند روز پیش در مقام نایب رئیس و مدیریت محصولات کاربردی شبکه ای گوگل مشغول به فعالیت بود اما وی به تازگی جانشین رئیس سابق وب سایت ویدیوئی یوتیوب شده است. پیش از این مدیریت بخشهایی از گوگل از قبیل جی میل، تقویم، بلاگر، پیکاسا، ویدئو، پرونده‌ها، orkut،Talk و Reader به عهده کمانگر بود.

اکنون با ایجاد تغییراتی که در بخش مدیریتی وب سایت ویدئویی که گوگل در سال 2006 آن را با قیمت 1.65 میلیارد دلار خریداری کرده، به وجود آمده، "چد هارلی" مدیر سابق وب سایت یوتیوب جای خود را به کمانگر جوان داده است. وی در این رابطه در تصاویری ویدئویی که بر روی وب سایت یوتیوب قرار داده شده است می‌گوید: «طی دو سال گذشته نقش من بیشتر نقش یک مشاور بوده و عملکرد و فعالیت روز به روز این وب سایت به دست سالار کمانگر عملی شده است. من به عنوان یک مشاور به وظایف خود ادامه خواهم داد و امیدوارم شاهد مرحله جدیدی از پیشرفت وب سایت یوتیوب باشم.»

نوشته شده در تاريخ یکشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت

وزیر تعاون اظهار داشت: در شورای‌عالی اشتغال مقرر شد تا ظرفیت و توانمندی همه بخشها در ایجاد فرصتهای جدید شغلی و رونق در کسب و کار به کار گرفته شود که این ظرفیت در وزارت تعاون به صورت ثبت نام، پالایش، ساماندهی و تشکیل تعاونیهای کارجویان خواهد بود.

وزیر تعاون با تشریح جزئیات برنامه وزارت تعاون در فرایند اشتغالزایی، فرایند اقدامات وزارتخانه متبوعش را در 4 مرحله ثبت نام، پالایش، ساماندهی و تشکیل تعاونیهای کارجویان دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل ازمهر،محمد عباسی ،در خصوص ارائه برنامه های وزارت تعاون به شورای‌عالی اشتغال با تاکید بر اینکه وزارت تعاون در این زمینه تنها بخشی از وظیفه تسهیل شرایط اشتغالزایی را بر عهده دارد، گفت: طبق برنامه شورای عالی اشتغال قرار است برای ایجاد فرصتهای جدید شغلی از ظرفیت همه دستگاههای ذیربط و حاضر در این شورا استفاده شود.
وزیر تعاون اظهار داشت: در شورای‌عالی اشتغال مقرر شد تا ظرفیت و توانمندی همه بخشها در ایجاد فرصتهای جدید شغلی و رونق در کسب و کار به کار گرفته شود که این ظرفیت در وزارت تعاون به صورت ثبت نام، پالایش، ساماندهی و تشکیل تعاونیهای کارجویان خواهد بود.
عباسی با اشاره به اینکه هم اکنون ثبت نام، پالایش و ساماندهی کارجویان در قالب تعاونیها انجام می شود، تصریح کرد: وزارت تعاون علاوه بر فراهم کردن زمینه ورود مردم به عرصه اقتصاد و کسب و کار، ثبت نام، پالایش، امور مشاوره و راهنمایی افراد را نیز انجام می دهد.
وی خاطر نشان کرد: همانند موضوع مسکن مهر ، در آن مقطع تعاونی ها توانستند متقاضیان مشارکت در طرح مسکن مهر که بالغ بر 4 میلیون نفر بودند را ثبت نام و پالایش کنند، بنابراین ساماندهی ورود همه کسانی که در مسکن مهر ثبت نام کرده اند برعهده وزارت تعاون بود که پس از آن نیز مراحل پالایش افراد متقاضی و معرفی به وزارت مسکن انجام شد.
به گفته وزیر تعاون، در حقیقت این طرح (ثبت نام و ساماندهی کارجویان در سایت وزارت تعاون) به خاطر این است که ما بگوییم مراحل توانمندسازی مردم و متقاضیان کار، قبل از اینکه برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی شوند حداقل در حد مشاوره باید صورت پذیرد که هم اکنون نیز در حال انجام است.
گفتنی است، پیش تر نیز غلامحسین حسینی نیا معاون وزیر تعاون از ارائه بسته اشتغالزایی بخش تعاون به شورای‎عالی اشتغال خبر داده بود.
به گفته حسینی نیا، به صورت کلی اشتغال یک فرایند است و وزارت تعاون بر اساس مصوبه شورای‏عالی اشتغال، موظف شده است در این پروسه نقش مهمی را ایفا کند.
وی تاکید کرد: وقتی افراد علاقمند به اشتغال در قالب تعاون اعلام آمادگی کنند، وزارت تعاون آنها را در قالب تخصص ها، گرایشها و به شکل استانی و در سطوح ملی سازماندهی می کند.
معاون وزیر تعاون افزود: پس از سازماندهی افراد در قالب تعاونی ها، آنها را در گروهها و تشکلهای بالادستی مانند اتحادیه ها دسته بندی می کنیم.
گفتنی است، عباسی هفته گذشته به مهر اعلام کرد که تاکنون 450 هزار نفر کارجو در سایت وزارت تعاون ثبت نام شده اند و مراحل پالایش و ساماندهی آنها از طریق ایجاد تعاونیهای جدید و انجام امور مشاوره و راهنمایی نیز در حال انجام است.

نوشته شده در تاريخ یکشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
عرفان‌هاي نوظهور حاصل معنويت يا رهايي از معنويت
عرفان‌هاي كاذب عموماً تفكر زدا هستند و چهار مقوله الكل، اعتياد، سكس و مديتيشن در آنها به وفور يافت مي‌شود كه قدرت جذب كنندگي زيادي در بين جوانان دارد.
گرداب- تفكر غرب، يك سير نزولي از زَبَر به زير، از تفكر شهودي به جهان بيني تكنيكي، از آخرت نگري و معاد به تاريخ پرستي را پشت سر گذاشته است، به گونه‌اي كه منجر به بطلان تدريجي معتقدات معنوي شده است.

ما از اين جريان امروزه به "نهيليسم" يا "نيست انگاري" ياد مي‌كنيم كه "هرمان رائوشينگ" آن را مجموعه‌اي از آراء مي‌داند كه منكر هر گونه وجه امتياز ميان خير و شر هستند.

به عنوان مثال، نهيليسم نيچه به طور آشكارا، نابودي ارزش‌هاي ما‌بعد‌الطبيعي را مدنظر قرار مي‌دهد، و اين همان روندي است كه در دهه‌هاي بعد همچنان در غرب دنبال مي‌شود، اين جريان قوي در انديشه غرب به نفي ارزش‌هاي دين بسنده ننموده و متعاقباً در قرن بيستم، با تكيه بر "فرديت" و "آزادي شخصي" هر گونه آرمان عيني و نظام ارزشي را نفي مي كند و نوعي آنارشيسم قرن بيستمي را بنيان مي نهد كه به زعم "رائوشينگ" مبتني بر "غير واقعي شناختن همه واقعيت‌ها"ست، يعني پوچي (ابسورد)، دوره‌اي كه در آن انسان نه به خدا ايمان دارد و نه به كفر، فقط به يك چيز معتقد است و آن پوچي است و بس.

البته نبايد از شاخصه عرفان‌هاي كاذب غافل ماند و جاذبه‌هاي آن را ناديده گرفت.

عرفان‌هاي كاذب عموماً تفكر زدا هستند و چهار مقوله الكل، اعتياد، سكس و مديتيشن در آنها به وفور يافت مي‌شود كه قدرت جذب كنندگي زيادي در بين جوانان دارد.
با تكيه بر كيف جسمي جوان، هم روح او را تسخير مي‌كنند، هم اهداف پليد خويش را پيش مي‌برند در اين ميان شايد اوشو و شيطان پرستان گوي سبقت رااز ديگر رقبا بهتر ربوده و در نيل به اين هدف موفق‌تر باشد.

گفتاراول: معنويت شهواني اوشو
1ـ ظهور و افول اوشو
"باگوان راجينش اوشو"، فيلسوف و عارف نامدار معاصر هند، در 11 سپتامبر 1931 در هند زاده شد و در 19 ژانويه 1990 درگذشت.
تحصيلاتش را در هند تا درجه استادي فلسفه ادامه داد و  از سال 1963 در اقصي نقاط هند به ايراد خطابه در زمينه‌هاي معنوي و عوالم روحاني پرداخت.

در سال 1974، كمون خود در شهر پونا، هندوستان را بنيان گذارد. در سال 1981، جهت معالجه به ايالت متحده رفت و در آنجا 5 سال اقامت گزيد.

پيروان بي‌شمار و سر سپردگان طريقتش، كه به عنوان "سانياسين" مشهورند، در مدت چهار ماه اراضي كوهپايه‌هاي ايالت "اورگون" را خريداري و شهري بنا نهادند كه به "راجينش پورام" مشهور و خار چشم دولت و سياستمداران آمريكايي شد.

بنابراين در سال 1986 به بهانه‌هايي واهي به شهرك، از زمين و هوا حمله‌ور شده؛ اوشو را از آمريكا اخراج و در زمان بازداشت به مسموميت وي اقدام كردند. از اوشو قريب 600 عنوان كتاب، 7000 ساعت نوار كاست و 1700 سخنراني ويدئويي باقي مانده است. آثار اوشو به اكثر زبانهاي زنده معاصر ترجمه و پيروانش در اقصي نقاط جهان امروز گسترده‌اند.

پنج ويژگي امانيستي (انسان محوري) در آيين اوشو به وضوح ديده مي‌شود:

الف) محوريت انسان
ب) تأكيد بر آزادي و اختيار انسان
ج) اعتقاد به توانايي فوق العاده انسان
د) طبيعت گرايي
هـ) مدارا

با اينكه اوشو در هند تا كسب درجه استادي به تحصيل فلسفه پرداخت ولي دركلِ مكتبش، جايگاهي از عقل ديده نمي‌شود. عقل و مباني عقلي را منطبق بر قوانين منطقي مي‌داند و منطق را در مقابل زندگي قرار مي‌دهد.
پس به نفي منطق و عقل مي‌پردازد: «قوانين منطق ثابت‌اند در حالي كه زندگي در جريان است. يك موج به موج ديگري مبدل مي‌شود. تعريف‌ها (منطق) هميشه به گذشته تعلق دارند در حالي كه زندگي متعلق به حال است. زندگي پيوسته در تغيير است و هر چيز هر لحظه در حال عوض شدن، اما تعريف‌ها ثابت اند و پايدار.»

نبود عقل و تفكر ويژگي عرفان اوشو است و مهمترين مخالف طريق خويش را، عقل و بهترين راهكار را نفي عقل مي‌دانند. آنجا كه قواعد و قوانين عقل برداشته شود و هيچ معيار تشخيصي نباشد مريد را به هر كجا و هركاري مي‌توان واداشت.

اوشو از عشق حرف مي‌زند و آنرا تا سر حد سكس تنزل مي‌دهد. انسجام كانون خانواده را زير سوال مي‌برد، انسان را دعوت به عيش و خوشي مي‌كند، آزاد، رها، تا كجا معلوم نيست!؟

نظر اوشو در مورد روابط آزاد و به دور از معيارهاي مذهبي در دهه 90 مشكلات زيادي به بار آورد آماري كه در سال 1990 ميلادي از فرزندان متولد شده خارج از چارچوب خانواده در كشورهاي توسعه يافته منتشر شده، تكان دهنده است.

در ايالت متحده با آنكه كاتوليك مذهب هستند و حفظ نهاد خانواده از اولويت‌هاي اصلي دولت و كليسا است، با وجود همه آموزش‌هاي پيشگيري و آزادي سقط جنين 28 درصد از كل مواليد به طور نامشروع متولد شدند. اين رقم در كشورهاي اسكانديناوي به 50 درصد رسيد.

به خاطر جاذبه‌هاي شهواني عرفان اوشو، روزبه‌روز بر جمعيت اين فرقه افزوده شد، تا جايي كه دولت آمريكا صلاح را در آن ديد تا از دست اين استاد خود پرورده خلاص گردد. در پي بازداشت وی در سال 1986 در زندان ايالت اوكلاهوما، يك منبع قدرت تشعشع راديواكتيو را در تشك خواب اوشو پنهان كرد. تا توانايي‌هاي عقلاني، قابليت‌هاي گفتاري و سيستم دفاعي بدنش را نابود كنند.

در صبح 5 نوامبر تشك كثيفي كه شب پيش به زور وي را بر آن خوابانيده بودند، تعويض شد بلافاصله بعد از خوردن صبحانه احساس تهوع شديد كرد.
بعدها طبق دريافت دكترش مشخص شد كه اوشو را جز قرار دادن در معرض تشعشع راديواكتيو با زهر فوق العاده مهلك تاليوم ـ فلز سنگين مورد استفاده در زهر موش صحرايي ـ نيز مسموم كرده‌اند.

2- عشق عرفاني يا عرفان شهواني
مكتب عرفاني اوشو يكي از صد مكتب صوفي ـ عرفاني در جهان ماست. در اين مكتب زماني كه از عشق صحبت مي‌شود و آن تعبير خاص اوشو كه عشق زاده آميزش جنسي است، ترديدي براي خواننده به وجود مي‌آيد كه آيا اوشو به دنبال پرورش روح مريدانش بوده است؟! يا نه، به دنبال آن بوده كه از عرفاني دم بزند تا مريدانش در اين عرفان، به ارضاء شهوت جسمي خويش بپردازند.

اما آنچه ما تا به حال از "عرفان راستين" فهميده‌ايم؛ عرفان طريقي است كه در آن فرد در پي ظهور و تجلي معشوق، خود را محو او مي‌بيند. از دنيا و آنچه در آن است دل بريده و به تماشاي معشوقه خويش (حضرت حق) مشغول مي‌شود.

اما در مكتب اوشو هم معناي عرفان تغيير مي‌كند، هم عشق و هم شهوت.

يكي از مهمترين اصول نزد اوشو، اصل عشق است. در اين زمينه كتابهاي مستقلي دارد از جمله "عشق، رقص زندگي"، "يك فنجان چاي" كه مجموعه اشعار اوست و ديگري مجموعه مقالات در زمينه عشق است.

عشق را شوق وافر دروني براي يكي بودن با كل مي‌داند، عشق دليل بي دليل است.
اوشو براي عشق ورزي به چهار مرحله معتقد است:

الف) حضور در لحظه (نه گذشته و نه آينده)
ب) قدم براي رسيدن به عشق
ج) تقسيم كردن و بخشيدن
د) هيچ بودن.

اين 4 مرحله به خودي خود مشكلي ندارند، ولي وقتي تفسير اوشو را از عشق متوجه مي‌شويم و نگاه به معشوقه را مي‌ينيم نظر به كلي تغيير مي‌كند.
وي معتقد است عشق بايد زميني باشد. معشوقه در عرفان يعني مادي و اين دنيايي بودن آن و عشق را در تضاد با هوس‌ها نمي‌داند، رسيدن به عشق تنها از طريق قطب مخالف امكان پذير است، ميل مرد به زن يا زن به مرد شروع عشق است.

بر خلاف تمام اديان الهي و مكاتب معنوي كه نسبت به روابط جنسي، بي تفاوت و يا دشمن هستند اوشو بر عكس در اين عرفان آموزش روابط جنسي مي‌دهد و قائل به سه سطح براي انسان در روابط جنسي است:

اول با روش زيستي پيش آفرينش (حيوان) آغاز شده، به منبع لذت و صميميت (انسان) و سرانجام به وسيله‌اي براي خود رستگاري (الهي) تبديل مي‌شود.
او از زنان به عنوان الگويي كه داراي استعداد براي رسيدن به اوج لذت جنسي به طور متوالي، ياد مي‌كند.

رابطه دختر و پسر در عرفان اوشو آزاد است، و از آن به عنوان يكي از روشهاي مراقبه ياد مي‌كند. ديدگاه اوشو درباره عشق بسيار زياد متأثر از فرويد و تا حدود زيادي از شاگرد فرويد، "يونگ" است. بر اين اساس وقتي از عشق صحبت مي‌كند منظورش همين عشق مجازي زميني و رابطه زن و مرد است.

اوشو تا جايي در شهوت‌راني پيش مي‌رود كه، در بقيه توصيه‌هايش، مثلا مديتيشن، مريدان را ترغيب به سكس مي‌كند.
سكس بزرگترين هنر مديتيشن است. پيش كش تنتره از همه عالي‌تر است؛ زيرا كليدهايي را در اختيارت قرار مي‌دهد كه پست‌ترين به عالي‌ترين استحاله پيدا مي‌كند.

كليدهايي را در اختيار قرار مي‌دهد كه لجن را به نيلوفر آبي بدل كني و... عشق از آميزش جنسي زاييده مي‌شود. مرد هميشه مهاجم است و زن هميشه تسليم.

اگر اين دو با يكديگر تركيب شوند "ما" باقي نمي‌ماند، "من" به وجود مي‌آيد و اين فنا است. اگر زن كاملا تسليم مرد گردد راه طولاني او كوتاه مي‌شود. در اين صورت ازدواج‌هاي دروني و اتحاد كالبدهاي زنانه و مردانه به سهولت انجام مي‌گيرد و در چنين صورتي زن مي‌توان بگويد همسر خدا است.

پرداخت مفرط اوشو به اين روابط نامشروع و به اصطلاح "عرفان"، يكي از دلايل محبوبيت مكتبش است.

از جمله اقدامات مريدانش راه اندازي رسمي و همراه با تبليغات گسترده "اوشو پارك" است، كه جذابيت زيادي براي گردشگران هند ايجاد كرده است و شعبه‌هايي از آن در ديگر كشورها تأسيس شده است.

در اين مكانها نوعي زندگي زناشويي و جمعي، فارغ از قيود اخلاقي و قاعده‌مند ترويج مي‌شود.

(از آنجايي كه مكتب عرفاني اوشو شكل گرفته از سه آئين تنتره، يوگا و بودا است به اصالت بدن و پرداختن به آن زياد بها مي‌دهند) ديدگاه اوشو در مورد همجنس‌گرايي جالب است وي معتقد است اين مسئله چيز مهمي نيست و هيچ چيز اشتباهي در آن رخ نمي‌دهد.

اين ايده‌هاي اجتماعي است كه چيزي را غلط يا درست مي‌شمارد. خوب است اول آن را بپذيريد چرا كه در صورت رد آن نمي‌توانيد آن را حل كنيد. هر چه بيشتر آن را رد كنيد، بيشتر جذب هم‌جنس خواهيد شد. چون هر چيزي كه ممنوع مي‌شود جذابيت بيشتري مي‌يابد و همجنس‌گرايي يكي از مراحل ضروري رشد انسان اعم از زن يا مرد است.
وي به سه مرحله رشد جنسي معتقد است:

الف) رابطه جنسي با خود در كودكي
ب) همجنس گرايي
ج) ناهمجنس گرايي

اوشو با نقد عملكرد والدين در خانواده، استعمار فرزندان و تربيت اخلاقي آنان بر پايه آنچه كه متعلق به گذشته است، در نوع خود نوعي استعمار جديد مي‌داند.

3ـ اوشو و ايرانيان
شعار اصلي اوشو چنين است: «يك قانون، تنها در دنيا وجود دارد و آن اينكه، هيچ قانوني وجود ندارد. نظم در هرج و مرج است و بايد رسوم و عادات را شكست تا نظم آسماني و نظم خدايي كه فقط از اتحاد دو جنس زن و مرد ايجاد مي‌شودع پديد آيد.»

از عرفان گرفته تا نظم عالم همه را به چوب سكس مي‌راند. حدود 70 جلد از آثار اوشو به زبان فارسي وجود دارد. چندين جلد آن بدون شك آموزش عشق بازي (زميني و خاكي) است.

اوشو كه امروزه براي بسياري از جوانان به يك بت معنوي مبدل شده در سال 1985 م از آمريكا و نُه كشور اسلامي، به دليل فساد اخلاقي اخراج شد. و متأسفانه اين فرد فاسد معلول الحال، صنم بسياري از جوانان ايراني است.

تأسف بارتر اينكه تاكنون سه هزار دانشجوي ايراني در هند جذب (اشوپارك) شده‌اند.
اوشو پارك مهمترين مركز سكس مذهبي در جهان و يكي از مهمترين مراكز توريستي كشور هند است.
ساليانه با جذب هزاران گردشگر باعث رونق صنعت گردشگري در آن كشور شده است.
گروهی از دانشجويان ايراني در اين محل با يكديگر آشنا شده و با تشكيل گروههاي ده نفري هم قسم مي‌شوند، هرگز ازدواج نكنند و تا پايان عمر روابط سكس با يكديگر داشته باشند.

95 درصد دانشجويان اين دانشگاه بعد از اخذ مدرك از ادامه تحصيل خودداري كرده و جذب اوشو پارك مي‌شوند. در كشور ايران نيز در بعضي از شهرها جلسات معنوي سكس اوشو، برگزار مي‌شود.

با مصرف گَس، كُك و ماري‌جوانا در اين مراسم، پرداختن به رقص و سماع و در نهايت سكس در پي پيشرفت معنوي به انتظار مي‌نشينند.
هر چند بسياري از افرادي كه در اين مجالس شركت مي‌كنند در ابتدا به دنبال هوس بازي بوده و پي عرفان اوشو نرفته، ولي با تكرار و شركت مكرر، نوعي اعتياد پيدا مي‌شود و ناخودآگاه پيرو اين مسلك مي‌شوند.

افكار اوشو در مشرق زمين به ويژه در ايران اثر گذار بوده و در  اينترنت حدود 20000 سايت فعال دارند و از اين طريق جذب نيرو مي‌كنند.
با سازمان‌دهي و برگزاري پارتي‌ها، جوانان را به خويش جلب مي‌كنند. البته اينطور نيست كه همه اعضا با نيت شهوت‌راني به اين مجالس كشيده مي‌شوند. تعدادي واقعا به خاطر حس عرفاني و دست‌يابي به حقيقت فريب خورده و در اين جلسات شركت مي‌كنند.

فعاليت گروهي كه افكار اشو را در ايران ترويج مي‌دهند، همانند مكتب "اكنكار" زير زميني و غير رسمي بوده و تقريبا همگي از طرف عوامل خارجي پشتيباني مي‌شوند.
معمولا سرمداران با شناخت كامل و آگاهي از پوشالي بودن عرفان اوشو در پي نيل به مقاصد گوناگون از جمله اقتصادي و ارضاء شهوت، اين عرفان را تبليغ و ترويج مي‌كنند.

گفتار دوم: شيطان پرستي
عقيده به شيطان، تكريم و تعبد آن، به دو دوره كاملا متفاوت تقسيم مي‌شود. دوره‌اي شيطان، به خاطر قدرتش پرستش مي‌شد، دوره‌اي ديگر شيطان در انسان حلول كرده و خويش (شيطاني) پرستش مي‌شد.

نمي‌توان پيشرفت علم و فرهنگ را در اختلاف نگاه دو دوره ناديده گرفت، ولي يك اصل، وجه مشترك هر دو گروه است و آن اصل، "شيطان" است. مريدان گرداگرد او جمع شده، اوست كه جلوه‌گري مي‌كند و ديگران تأثير مي‌پذيرند. اين عبارات نه شعار، بلكه عين كلمات شيطان پرستان است.

بر اساس نوع نگاه به شيطان، شيطان پرستي به دوره  مختلف شيطان پرستي قديم و شيطان پرستي مدرن تقسيم مي‌شود:

1ـ شيطان پرستان قديم (يزيديان)
شايد بتوان تاريخچه شيطان پرستي را به قرون اوليه پيدايش آدمي نسبت داد. البته شواهد به دست آمده مؤيد اين حرف است كه شيطان پرستي در نواحي آمريكاي لاتين، آمريكاي جنوبي و آفريقاي مركزي به قرن‌ها قبل از ميلاد مسيح بر‌مي‌گردد. آنان شيطان را به عنوان يك نيرو و قدرت برتر ستايش مي‌كردند.
و حتي قرباني به شيطان هديه مي‌دادند. ماندگارترين فرقه شيطان پرستي عهدكهن، شيطان پرستان موسوم به فرقه يزيديان، ازكردهاي عراق است. كوه سنجار واقع در موصل، محل اصلي زندگي فرقه يزيديان يا شيطان پرستان قديمي است.

مرشد و رئيس اين فرقه، شيخ شرف الدين ابوالفاضلي كه در بعلبك لبنان به دنيا آمده و نزديك موصل در خانقاه خود دفن شد.
دانشمندان زيادي در وصف كرامات شيخ، مطالبي گفته‌اند كه برخي، بسيار غلوآميز است.
سفارش شيخ به مريدان جالب است، سفارش شديد به دوري جستن از كتاب و سواد دارد. ذكر عقايد در اين مكتب، سينه به سينه نقل مي‌شود. افراد اين فرقه شغل خاصي نداشته و اكثرا به كشاورزي و دامپروري مشغول هستند.

زبان كردي را زبان خدا، انبياء می‌دانند و نوعي تقدس براي آن قائل هستند. شيطان را مَلَك طاووس ناميده و در اين رابطه مي گويند: «ما به جز خداي عالميان، ملك طاووس را از آن رو گرامي مي‌داريم كه او منشأ همه پليدي‌هاست. بايد او را راضي كنيم تا از انتقام او خلاص شويم و به سعادت دنيا و آخرت برسيم. خداوند كريم نيز عاقبت با ملك طاووس آشتي مي‌كند و لعن كنندگان او هلاك خواهند شد.»

آنها شمايل ملك طاووس را احترام مي‌كنند و زيارت آن را زيارت خود ملك طاووس مي‌دانند كه موجب پاكي از گناهان و قبولي عبادات مي‌شود.

آنها به خداي يگانه و هفت فرشته كه يكي از آنها ملك طاووس باشد اعتقاد دارند.
از ديگر اعتقادات اين گروه، اعتقاد به تناسخ است، البته تناسخ صعودي، (حلول روح در مكان معين و انتقال از كالبدهاي پست به عالي، بر اساس استحقاق و يا لطف) آداب و رسومي منحصر به فرد دارند.

پوشيدن لباس آبي حرام است، برخي از درختان بزرگ و قديمي را تقديس مي‌كنند و با پارچه مي‌پوشانند يا رنگ مي‌زنند لباس پشمين مي‌پوشند و از خاك و سنگ بستر مي‌سازند، آموختن سواد، حرام است، آب دهان انداختن توهين به ملك طاووس و حرام است...

كتاب مقدس نزد اين فرقه "جلوه" بوده كه مشتمل به پنج فصل و 490 كلمه است، و ديگري مصحف "رش" كه حدود 750 كلمه است.
از آنجايي كه بي سوادي جزء لاينفك اين فرقه است، كتابهايشان كم حجم و بيشتر موهوم و رازآلود است.
بر اين فرقه انتقادات بسياري وارد است، از بي سوادي گرفته تا تناسخ.

به اختصار چند نمونه را ذكر مي‌كنم:
الف) نقطه اصلي انحراف در اين آيين، بحث شيطان است. آيا شيطان عصيان امر خداوند كرد يا نه؟ اگر عاصي است احترام به او با تكريم خداوند جمع نمي‌شود. اگر سجده ملائك بر آدم شرك است، چنان كه مي‌گوييد آيا مي‌توان پذيرفت كه خداوند دستور به شرك داد؟!

ب) اگر شيطان اولين موحد است و عاصي نيست، پس چرا مي‌گوييد، ما به او احترام مي‌گذاريم تا از شر او در امان باشيم، يا مي‌گوييد، نهايتا خداوند شيطان را خواهد بخشيد و با او آشتي خواهد كرد.

ج) به علاوه در اكثر امور نظام عالم، كارها را به ملك طاووس واگذار كرده‌ايد. گويا خداي يگانه در خواب است.

ه) در جايي ديگر تناسخ را ذكر مي‌كنند. تناسخ و حلول روح مجدداً در بدني ديگر در همين دنيا مخالف انديشه معقول معاد است و با صراحت اديان آسماني متنافي است.
د) موسيقي مطرب، شراب، رقص از امور حرام است كه در برنامه‌هاي اين گروه جايگاه مهم و اساسي دارد.

احكام و آداب ذكر شده براي شيطان پرستان پشتوانه ديني يا عقلي معتبري ندارد، ملاك و منشاء اعتبار اين دستورات معلوم نيست، بلكه برخي از اين دستورات غير معقول و زشت است مثل:
حرمت سواد آموزي،
حرمت قضاي حاجت در مستراح،
حمام زير سقف،
طهارت بعد از قضاي حاجت،
برخي هم بي منطق و بي وجه مي‌نمايد مثل:
حرمت پوشيدن لباس آبي،
حرمت خوردن گوشت ماهي‌ها،
حرمت كاهو
...

2ـ شيطان پرستان مدرن (New-satanism)
شيطان پرستي جديد بر خلاف شيطان پرستي قديمي، اعتقادي به وجود شيطان خارجي ندارند. بلكه شيطان پرستي جديد، شيطان را در طبيعت و در وجود هر انساني مي‌داند.

اين باطن هر كسي است كه شيطان در آن وجود دارد. مراسم شيطان پرستي جديد، مراسمي است براي دعوت از شيطان باطني و حس اهريمني دروني كه با اعمال جنسي، آرام و ارضاء مي‌شود.

آنها جسم پرست بوده و اعتقاد دارند هر آنچه كه وجود دارد مديون آلت تناسلي آدمي است و انسان بايد كامل‌ترين لذت جسماني و جنسي را در اين دنيا ببرد.
خيلي‌ها نيچه، را به عنوان پدر فرقه شيطان پرستي مي‌دانند، به دليل اينكه تفكر غالب و اصيل اين فرقه، كشتن خداوند است.

اما واقعيت آن است كه در اوائل قرن 19.م برخي از اشراف انگلستان كه عضو گروه فراماسوني بودند، به رهبري "سر فرانسيس داشو"، گروه شيطان پرستان به نام "باشگاه آتش جهنم" را، در شهر لندن تأسيس نمودند و از اوايل قرن نوزدهم شهر لندن مركز شيطان پرستان در اروپا شد.

استفاده از مواد مخدر و انجام مراسم مبتذل جنسي فعاليت اصلي اين گروههاي شيطان پرست را تشكيل مي‌داد. در دهه 1960.م شيطان پرستي، توسط سرمايه داري يهود، مورد حمايت قرار گرفت و چند گروه شيطان پرست در انگلستان و ايالات متحده آمريكا به وجود آمد، كه معروف ترين آنها تشكيل "كليساي شيطان" در شهر سانفرانسيسكو است.

3- كتاب، كليسا و مراسم مقدس
شيطان پرستان در اغلب كشورهاي جهان داراي كليسا و بسيار فعاليت هستند، تقريبا هر نوع حركتي در اديان الهي ممنوع و حرام شناخته شده، در اين مكتب حلال و آزاد است. از خودكشي، قتل و تجاوز جنسي گرفته تا مصرف مواد مخدر و الكل.

كليساي شيطان پرستي در قرون وسطي، به عنوان مكاني براي انجام مراسم شيطان پرستي استفاده مي‌شد و جايي بود كه در آن تنها و تنها محل قرار شيطان پرستان قديمي و انجام مراسم خود در آن مكان بود.

ولي در سال 1966.م اين كليسا تبديل شد، به يك سري از فعاليت‌هاي زيرزميني و محلي براي انجام مراسم ارضاي جنسي اعضاء.
كتابهاي مقدس نزد شيطان پرستان مدرن، كتاب "مقدس شيطاني"، "جادوي شيطاني" و "مناسك شيطاني" نوشته "آنتوان لوي" و كتاب "انجيل شيطاني" كه مرجع دعا و عبادات شيطان پرستان است. كتاب "سياه شيطان" نيز جزء كتب مقدس اين گروه، كه هنوز به فارسي ترجمه نشده است.
كليساي شيطان پرستي به صورت علني و غير علني در اغلب كشورها وجود دارد. ولي در 5 كشور آمريكا، ايتاليا، انگليس، آلمان و چين به صورت علني به فعاليت مشغول هستند.

در بعضي كشورها مانند ايتاليا، رشته‌اي به نام شيطان پرستي در دانشگاه وجود دارد. آزادترين كشور براي انجام مراسم شيطان پرستي، آلمان است كه شنيع ترين اعمال در آنجا صورت مي‌گيرد.

شيطان پرستان داراي مراسم گوناگون هستند، كه يكي از آن مراسم، "بوسه مقدس" است؛
اين مراسم هنگام پيوستن عضو جديد به گروه شيطان پرستان صورت مي‌گيرد، به اين صورت كه فرد جديد عريان شده و بوسه توسط كشيش بر پنج عضو او زده مي شود، يكي از آن اعضاء، اندام تناسلي است.

از ديگر مراسم، نماز جماعت سياه كه شبيه مراسم عشاي رباني (مسيحيان) است، از ديگر مراسم، قرباني كردن براي شيطان است.
معمولا خود قرباني از قبل بي هوش و پس از غسل در شبي تاريك، قرباني و سپس سوزانده مي‌شود.
مراسم ديگر، دعاي محراب است؛ فرد در يك محراب قرار گرفته و با كشيدن پارچه‌اي سياه بر روي خود و استفاده از علامت ستاره پنج و خواندن اورادي، به نيايش و كسب قدرت از شيطان مشغول مي‌شود.

مكاتب شيطان پرستي
1ـ4. شيطان پرستي فلسفي
اين شاخه از شيطان پرستي، منتسب به "آنتوان لاوي" است.
او اولين كليساي شيطان پرستي جديد را تأسيس كرد و اولين فردي بود كه از لغت شيطان پرستي فلسفي، استفاده نمود. از نظر آنها محور و اساس عالم هستي، انسان است و به خدايي كه برتر عالميان باشد، اعتقادي ندارند. پس نه پرستش خدا در كار است و نه اعتقاد به زندگي پس از مرگ و قيامت.

در اين شاخه شيطان پرستي خداي هر شخص، خود فرد است و هر كس به پرستش خويش مشغول و هدفش برتري يافتن خود بر ديگران است. نمي‌توان به قاطعيت گفت، اين مشرب خالي از معنويت است و عبادت در آن مفهومي ندارد، آنها با فرار از حقيقت و وجود عالم پس از مرگ به همين واقعيت وجود انسان بسنده كرده و زندگي را منحصر در همين عالم دانسته و به پرستش خويش مشغول مي‌شوند.

2ـ4. شيطان پرستي لاوي
اين شاخه از شيطان پرستي بر مبناي فلسفي آنتوان لاوي، كه در كتاب "انجيل شيطان" و ديگر آثارش آمده، تشكيل شده است.
لاوي، تحت تأثير نوشته‌هاي فردريك نيچه، آليستر كوالي، اينرند ماركي دوساد، ويندهام لويس، چارلزداروين، مارك تواين بوده و شيطان در نظر او مثبت است. در حالي كه تعاليم خداجويانه كليساها را مورد تمسخر قرار داده و افراد را دعوت به انزوا و دوري از گرايشات جمع مي‌کند.

3ـ4. شيطان پرستي ديني
گرايشات اين گروه اغلب، مشابه گرايشات شيطان پرستي فلسفي است، با اين تفاوت كه در اين شاخه اعتقاد به چند خدا، مانند خدايان قبل از مسيح كه همه شيطاني هستند، يا خدايي كه به وسيله شيطان شناخته مي‌شود، تبليغ مي‌گردد. مانند خدايان مصر باستان و الهه‌هاي باستاني بين النهرين و خدايان رومي و يونان. اين گروه خود را بسيار قديمي و داراي پشتوانه‌ تاريخي مي‌دانند.
براي همين خود را "شيطان پرستان سنتي" و شيطان پرستان فلسفي را "شيطان پرستان معاصر" مي‌نامند.

4ـ4. شيطان پرستي گوتيك يا شديدپرستي
اين فرقه از شيطان پرستان، به دوران تفتيش عقايد مذهبي از طرف كليسا مربوط مي‌شوند. اين نوع شيطان پرستان معمولا متهم به اعمالي از قبيل؛ خوردن نوزادان، كشتن گوسفندان، قرباني كردن دختران باكره و به جنايت عليه مسيحيان اقدام مي كردند.

 5 ـ اصول و قوانين شيطان پرستي
هر مكتبي داراي اصول و قواعدي است كه چهارچوب، جهان‌بيني و اهداف مكتب را مشخص مي‌كند. شيطان پرستان هم از اين قاعده مستثني نبوده و به اصول و قواعدي قائل هستند. در بخش اصول، به نُه اصل عقيدتي معتقد بوده كه مشخص كننده چهارچوب نگاه شيطان پرستان است.
نمونه‌اي از آن، به اين قرار است:

الف) شيطان نماد وجود، زندگي شاداب و مادي است، نه خوابي ناچيز و معنوي (امور معنوي و غير مادي توهم و تظاهر است.)
ب) شيطان مي‌گويد: «كم عقلي و بي عفتي بهتر از رياكاري و خود فريبي است.»
ج) شيطان، سنبل انتقام جويي است، نه گرداندن آن طرف صورت. (اشاره به رفتار محبت آميز مسيحيان دارد.)
د) شيطان، انسان را با ديگر حيوانات كاملا همانند مي‌داند، گاه بهتر و اغلب بدتر از آن حيواني كه بر چهار دست و پا راه مي‌رود.

ي) شيطان، تمام آنچه كه گناه ناميده شده، مايه خرسندي، مسرت رواني، آرامش فكري و عاطفي مي‌داند در برخي منابع به 11 و برخي ديگر 20 قانون، براي شيطان پرستان اشاره شده است.

در اينجا به ذكر چند قانون بسنده مي‌كنيم:
الف) اگر مهماني در محل استراحت توست كه تو را مي‌رنجاند، او را مورد ستم خويش قرار ده، بدون هيچ رحمي.
ب) به هيچ حيواني غير انسان صدمه نزن، مگر براي غذا يا دفع حمله‌اش.
پ) شادي را در پيروزي بجوييد نه در صلح
ت) همواره براي بيشتر، تلاش كنيد. پيروزي، پاياني ندارد.
ج) بميريد؛ به جاي آنكه تسليم شويد.
ر) خون يك جاندار بهترين است، از براي آبياري دانه‌هاي يك زندگي جديد.
د) هيچ چيز زيبا نيست به جز انسان، ولي زن، زيباترين موجود در جهان است.
ي) هر آن چيز كه عظيم است، بر فراز اندوه بنا شده است.

6ـ آنتوان زندرلوي و (مرلين مِنسون)
1ـ 6) آنتوان زندر لوي
آنتوان، در يازدهم آوريل 1930.م متولد شد. نام اصلي اش "هوارد استانتون لِوي" است.

لوي در  سال 1952.م به عنوان عكاس پليس سانفرانسيسكو مشغول به كار شده و با بخش ناپسند كارهاي بشر، يعني قتل و بزه كاري و تجاوز به عنف، آشنا مي شود.
لوي مي‌گويد، تجربيات همين دوره باعث شد، تا منكر خدا شود. لوي در خانه بزرگي كه به نام "خانه سياه" معروف شد، زندگي مي‌كرد و در همين خانه، جلسات هفتگي خود را بر پا مي‌نمود و به امور رازآلود و موضوعات سياهي مي‌پرداخت و از هر نفر 5/2 دلار دريافت مي‌كرد. بعد از آن در سال 1966.م كليساي شيطان را بنا مي‌نهاد و چهره مشهور محلي مي‌شد.

يكي از آلبوم‌هاي موسيقي وي، "شيطان به تعطيلات مي‌رود" نام دارد. لوي تا زمان مرگ روي كتاب خود با عنوان، "شيطان سخن مي‌گويد" كار كرد، اين كتاب در سال 1998.م با مقدمه‌اي از اسقف اعظم كليساي شيطان، "مرلين منسون" به چاپ رسيد.

2ـ 6) مرلين منسون
مارلين متولد پنجم جولاي سال 1969م و نام واقعي اش «برايان وارنر» (Brain warner) است. او در خانواده اي متوسط در كانتون زندگي مي كرد.

نكته جالب اينكه مرلين در يك مدرسه مذهبي (مسيحي) تحصيل مي‌كرد ولی زندگي هُنري وی از زمان آشنايي با فردی که برای گروهی گیتار می‌نواخت، آغاز شد. منسون خواننده‌اي است كه در دهه نود با صداي سازهايي شبيه به صداي اوراح، سبك تازه‌اي را به دنياي موسيقي معرفي كرد.

"Satanism ،sex" موضوعات اصلي اشعار مرلين منسون هستند. موزيك‌هايش در برخي از شهرهاي انگلستان ممنوع است.

مرلين منسون در بازي كامپيوتري كه در سال 2005 عرضه شد، در نقش يكي از شخصيت‌هاي داستان به نام Edghr، صحبت مي‌كرد.
پايه گذاران شيطان پرستي، افرادي غير عادي، هم جنس باز، اهل شهوت راني افراطي و ساير زشتي‌ها هستند كه حتي رفتارهاي آنها در انگليس و كشورهاي غربي نيز مورد اعتراض و نفي قرار گرفته است.

7ـ موسيقي شيطاني متال و راك
شيطان پرستان به دو طرق مختلف به تبليغ و معرفي مكتب خويش مي‌پردازند. ولي شايد هيچ كدام اثر گذارتر از موسيقي نباشد.
شاعران و خوانندگان شيطان‌پرست، با گزينش كلمات و كمك گرفتن از آلات موسيقي مهيج، تلاش در تفهيم واژگان كليدي مكتب در ذهن و ضمير ناخودآگاه شنوندگان، دارند.
خوانندگان متال و راك مدام در آهنگ‌هاي خود اين واژه‌ها را به كار مي‌برند:
به جهنم خوش آمديد
سرودي از جهنم
محكوم به جهنم
تو جهنم بسوز
شاهزادگان جهنم
نگهبان جهنم
مي‌خواهم به جهنم بروم
زنگ‌هاي جهنم.....

در حين اجراي كنسرت، مرام خود را ابراز و مهر تأييد بر افكار نامشروع خويش مي‌زنند. با تمام تنوعي كه در سبكهاي موسيقي خويش دارند، ولي همگي بر يك اصل توافق دارند و آن، "شيطان" است.

گروه شيطان پرست موسيقي راك، طبق نوشته‌هايش، نفس و زندگي خويش را به شيطان سپرده و شيطان را چون خداي خود مي‌پرستند.
آنها در بيانيه‌هاي خود اعلام مي‌كنند؛ شيطان به آنان قدرتي داده تا به وسيله آن قدرت، معجزاتي انجام دهند.

يكي از آن معجزات، خودكشي اشخاصي است كه براي شنيدن كنسرت اين گروهها در محل حاضر مي‌شوند. در بررسي روزنامه‌ها و رسانه‌ها مي‌توان نمونه جنايات و خودكشي فزاينده شنوندگان و بينندگان اين كنسرت‌ها را به صورت نمودار غير عادي كشتار، تجاوز به عنف، استفاده مرگ آور از مواد مخدر مشاهده كرد.

ميانگين خودكشي يا صدمه رساندن شديد به خود براي گروه شيطان پرست پينك فلويد، به پانزده تا بيست نفر، بعد از هر كنسرت مي‌رسد.

مرگ‌هاي زود هنگام، خودكشي، قتل، مواد مخدر و زنا و... فرجام موسيقي پاپ، راك و هوي متال است.

در موسيقي راك، زخمي كردن تبديل به امري رايج شده است. اعمال ديوانه وار و خشونت آميز، خود زني از اعمال عادي هواداران و مروجان اين نوع موسيقي هاي شيطاني است.

مثلاً پس از شنيدن صداي گوش خراش هوي متال، جواني، مادر خود را مي‌كشد، سپس خود زني و آخر سر خودكشي مي‌كند.
بر پايه آمار منتشره در غرب از هر هفت نفر جواني كه به موسيقي راك گوش مي‌دهند، يك نفر خودكشي مي‌كند. تشويق به مواد مخدر، الكل و كارهاي ناباب، ديگر يك امر عادي است.

اصرار بسيار زيادي دارند به روابط نامشروع؛
 يكي از هواداران راك مي‌گويد: «راك به خاطر زن است و من در مدت يك سال با پيش از دو هزار زن رابطه جنسي داشته‌ام.»

گالت يكي از ستارگان موسيقي شيطاني، مراسم شو مشهورش را با اين مطلب به پايان مي‌رساند: «جلال و ستايش تا ابد از آن توست اي شيطان ! لذا روح من روزي در زير درخت نيك و بد آرام مي‌گيرد.»
چندين جوان پس از شو مذكور خودكشي كردند.
براي آشنا شدن با اشعار شيطان پرستان، قطعه‌اي از آن را در زير بيان مي‌كنم:

تاريكي.... قلب خون آلودم را در آغوش مي‌گيري
Aniting our tear ful eyes
روياهايم... چشمان اشك بارمان را متحد مي‌كند.... فريبنده
Enchanting
در شب.... ابليس را در اشك‌هايم مي‌بوسم.
Atnight …. I kiss the serpent in the tears
براي سالها.... غم‌هاي تو سوگواري من است.
For years …. The sarrow I\'\'ve mourned
گوش كن به صداي گريه فرزندان ماه من
Har ken my moon child cry
كه آرزوي شي ديگر را دارند
Yearning for another night
ماتم مورد علاقه من
Mourning my once beloved
هيپونيزم و تاريكي
Mez maized and raven dark
جادوگر زنداني شب
My pake enchantress of thee night
از آخرين شمع سوزانم
At last my candle\'\'s burning down
ماه پاييزي سياه غم انگيز مي‌درخشد
The winter moon is shining bleak
جادوگر من براي تو
For the my encbantress
روياهايم را فريب بده
Enchating all my dreams
زيبا و سيل اشك‌هايش
Abeauty and her flood of tears
سقوط شب قلب مرا در آغوش مي‌گيرد
Night fall embrace my heart
جادوگر شب‌هاي من
My pale enchantress of the night
من تو را آرزو مي‌كنم
I desire the
با ترس با تو قدم مي‌زنم.... به سوي خاك
Fear ful I walk with thee …. Through dusk
به سوي بادهاي گمراهي.... او زيباست
Through winds of loss …. Her beauty and her
طوفان در آغوش مي‌گيرد قلب خونين مرا
Flood embrace my blecding heart
با اشك سقوط مي‌كنم با تو.... در آخر
Tear ful I full with thee … at last
مرا راهنمايي كن به جايي كه سايه‌هايت پخش مي‌شوند
Lead me there to where thy shadows cast
آنها مي‌رقصند در مخمل از دست رفته تاريكي
They dance in velvet darkness last
بر خيز اي ماه غمگين
Rise …. Bleak winter, full moon
برخيز...
Rise …

8ـ شيطان و صهيون در ايران
شيطان پرستي يك مكتب كاملا منحرف، با قدرت جذب كنندگي بسيار بالا در بين جوانان، هديه‌اي از طرف يهوديان به عالم است.
آنان كه آقايي جهان را در سر مي‌پروراند، تنها مانع را در مقابل خويش، اديان آسماني و تمام عقايد پاكي كه جهان را به صلح و آرامش، و دعوت به خويشتن داري در مقابل گناهان مي‌كند ديدند.

پس عزم را جزم كرده، تا با آوردن مكتبي به ظاهر زيبا و فريبنده بر روي نقاط ضعف انسانها اثر گذاشته و آنها را از دست انسانيت رهايي بخشيده و خويش را راهبر و مرشد آنها معرفي كنند.

به گفته خيلي از انديشمندان، يهود و به خصوص صهيونيسم، در نيل به اهدافش تا به حال بسيار موفق بوده است. هر فكر و عمل پليدي كه در قالب يك شركت، يا يك سيستم هدفمند و منظم در عرصه جهان مشغول به فعاليت بوده، محال است، يك فرد يهودي رئيس آن شركت نباشد و يا به طور مخفيانه از طرف جامعه يهوديان حمايت نشود.

بنيان گذار فرقه شيطان پرستي يك يهودي از خاندان لوي به نام آنتوان لوي است، كه در كليساي شيطانيش، مناسك جنسي جايگاه خاصي دارد. رقص‌ها و كارهاي جنسي از طريق گروههاي شيطان پرست، مثل متاليك در سطح عموم رواج داده مي‌شود.

صنعت سكس و بازرگاني تن، كه در رديف سود آورترين تجارت‌هاي جهان محسوب می‌شود، به همراه صنايع مشروب سازي، قاچاق مواد مخدر، قمار و صنعت سينما در انحصار يهود است.
شبكه وسيعي از كلوپ‌هاي شبانه به دست "ويليام ساموئل رز نبرگ" مشهور به "بيلي رز" كه از يهوديان مهاجر به آمريكا است، تأسيس شد.
غول صنايع مشروب سازي، يهودي مهاجر، "ساموئل برو نفمن" است كه امروزه دفتر مركزي كمپاني مشروبات الكلي برو نفمن‌ها به نام "سيگرام" در نيويورك است و در 120 كشور جهان شعبه دارد، كه فروش سالانه آن بيش از يك ميليارد دلار است.

سلطان ديگر دنياي پنهان شخصي است يهودي، به نام "روچليد" كه بزرگترين امپراطوري قمار را در ايالات متحده ايجاد كرد. او در قاچاق مواد مخدر و مشروبات الكلي سرمايه گذاري عظيمي نمود.

اولين فيلم تاريخ سينما كه در آن حريم اخلاق شكسته شد "ماه آبي است" نام دارد، كه از سوی يك يهودي به نام "اتو پرمينگو" در سال 1953.م كارگرداني شد.

پرمينگر در یکی‌ از آثارش در سال 1959.م براي نخستين بار، صحنه تجاوز جنسي را به نمايش در آورد.

اين گوشه‌اي از خدمات يهود به جهان است. شيطان پرستي ساختهٔ صهيونسيم، در حال نفوذ به مرزهاي ايران است.
هر چند در ايران كليسا و پايگاه مشخص و رسمي ندارند، ولي از همان طريق دوم يعني پشتيباني و ساپورت دوستان خويش در كشور سعي در جذب و به دام كشيدن جوانان دارد. بنابر اسناد بر ملا شده، سال گذشته حدود 8 ميليون دلار آمريكا، به حساب رابطي در ايران واريز شد؛ كه بين گروههاي شيطان پرست در شهرهاي مختلف ايران توزيع گرديد. بر اساس نتايج حاصل از تحقيقات، نزديك به 70 فرقه شيطان پرست در كشور شكل گرفته و تعداد اعضاي اين گروهها در برخي از شهرها بالغ بر 2 هزار نفر است.

گروهاي موسوم به شيطان پرستي در صدد نفوذ به دانشگاه‌ها بوده و در حال تبليغ برنامه هاي خويش هستند.
 تبليغ و ترويج اين گروه به چند طريق صورت می‌گیرد:

الف) در فضاي مجازي اينترنت، با بيش از 7 هزار سايت و بلاگ شخصي.

ب) ترويج و تبليغ موسيقي متال، رپ و راك در بين جوانان.

بعضي از جوانان فكر مي‌كنند، فقط صورت ظاهري موسيقي بر‌ايشان مهم است و كاري به معنا و مفهوم اشعار ندارند، ولي با كمي دقت در اشعار و سعي ايشان در القاء كردن يك موضوع مشخص در همه اشعار (شيطان) و با كمي دقت بر روي اثر گذاري موسيقي، در ضمير ناخودآگاه انسان، مشخص مي‌شود هدف خوانندگان اين موسيقي چيست؟!!

ج) ترويج علائم و نمادها: در بخش پوشاك جوانان، بسيار موفق هستند.

كمتر لباسي مي‌توان يافت، كه مروج غرب يا شيطان پرستي نباشد، نصب بعضي از نمادها بر روي ويترين مغازه‌ها، يا برچسب‌هايي كه در آنجا به فروش مي‌رسد، تبليغي بر‌اي گروه‌های شيطان پرستي محسوب مي‌گردد.

د) برگزاري مجالس شهواني: پارتي‌هاي شبانه، جشن رپ‌ها يا مهماني‌هاي خاص دوستانه و شركت اعضاي جديد در اين مراسم که با جذب آنها، در پي پايه ريزي گروه شيطان پرستي در ايران هستند.

9- نقد مولفه‌هاي مكتب
بر اساس آداب و مشتركاتي كه بين ما ايرانيان وجود دارد و هنوز پيوندمان با سنت و فرهنگ غني اسلامي ـ ايراني نگسسته است، نيازي بر نقد اين مكتب نمي‌بينم. بر حسب وظيفه چند نكته اساسي و پيامد همراهي اين گروهها را ياد آور مي‌شوم:

الف) همانطور كه اشاره شد مكتب ساختگي شيطان پرستي، توسط لابي صهيونيسم‌هاي يهودي راه اندازي و پشتيباني مي‌شود.
تنها دليلشان، تسخير روح تمام جوانان و سر‌كردگي عالم، است. با تصويب و صرف مبالغ هنگفت و به خدمت گرفتن خوانندگان و هنر‌پيشه‌گان معروف و راه‌اندازي سبك‌هاي مختلف موسيقي و در پي‌اش انتشار سي‌دي و مجلات و پارتي‌ها سعي در پر كردن خلاء روحي جوانان شرق و غرب دارند.

ب) با پي بردن اساتيد و روانشناسان صهيون، هميشه افرادي د‌ر عالم وجود دارند كه اهل تعقل نبوده و به دنبال هوا و هوس هستند.
با شناسايي اين افر‌اد و تشويق به ارضاء شهوت جسمي‌شان، روحشان را مورد تسخير خويش قرار داده و اهداف خويش را از طريق اين افراد، پيش مي‌برند.

پ) سران و اسقف‌هاي شيطان پرست و به تبعشان خوانندگان شيطان پرست تنها در پي تفهيم يك چيز به هواداران خويش هستند، اينكه دنیاي يك شيطان پرست يك دنياي كثيف و سرشار از بدي‌هاست.

پس نمي‌شود فرد شيطان پرست باشد و در چنين دنیايي زندگي كند و پاك باشد و به كاري دست نزند. از اين راه به اعضا تلقين مي‌كنند شما هم مشغول به كثافت كاري شويد تا زمان مرگ، تنها راه خلاصي از دنياي كثيف مرگ است و چه راهي بهتر از خودكشي؟!

ت) يك شيطان پرست بايد بداند كه اساس عالم بر پايه دروغ شكل گرفته و همه باورهاي انسانها ريشه در دروغ دارد.
پس نمي‌شود راست گفت، اگر هم حرف راست بزنيد، كسي حرف شما را باور نمي‌كند. در شيطان پرستي هر چيز، منفي‌اش درست است. هر كسي را گفتند، آدم خوبي است، او بدترين آدم‌ها است.

ج) در شيطان پرستي يك قانون كلي وجود دارد. "ديدن" فقط نگاه كن، بدون تعقل به درستي و نادرستي اعمال نگاه نكن.
هر چه پيشوايان انجام دادند درست است. فقط تكرار كن و تعقل نكن. لازم نيست به حق و حقيقت اعمال دست پيدا كني. فقط به خودت نگاه كن و عمل كن هر چه كه خوشت مي‌آيد....

د) شيطان پرست‌ها در پي راه اندازي اخلاقي جديد براي جهنميان هستند و آن اخلاق قوم لوط است اعمال زشت قوم لوط را ترويج مي‌دهند.

و صد تأسف كه سردمداران آقايي جهان، (آمريكا، انگليس و كليساها) با حمايت خويش از اين گروهها، آنان را در نيل به اهدافشان جسورتر مي‌کنند.
نشانه شيطان پرستي، ديگر سمبل، صليب وارونه و ستاره پنج پرو..... نيست، بلكه تجاوز، قتل و به ويژه تجاوز به كودكان و دختران باكره به همراه قتل آنان است.

هـ. آمار روز افزون جنايت در آمريكا و كشورهاي اروپايي زنگ خطري براي ايران و شيوع بيماري شيطان پرستي در بين جوانان است.

استفاده افراطي از مشروبات الكلي، مواد مخدر، قرص هاي روان گردان و انرژي زا، استفاده و استعمال آلات مصنوعي، خوردن ادرار و مدفوع و...‌، معجوني از بيماري هاي روحي، رواني و جسمي، به خصوص بيماري ايدز را براي شيطان پرستان به ارمغان مي آرود.

راه كارهاي مقابله
ما هيچ راهي نداريم جز آنكه عرفان اسلامي را به جوانان خويش پيشنهاد كنيم و دست از اين راز گونه بودنش بكشيم. پنجاه در صد راه مقابله شناخت عرفان كاذب است، پنجاه در صد ديگر، پيشنهاد عرفان جايگزين است. نمي شود به جوان گفت اين بد است، آن بد است، بايد راهي پيشنهاد داد تا روح تشنه ي جستجو كنندگان سيراب گردد.

الف) حرف و عمل عاملان و توصيه كنندگان يكي باشد تا تأثير خود را بگذارد.

ب) توصيه به تفكر در فضاي حاضر كشور از مهمترين عوامل اثر گذار است. تعصب غلط مبارزه با تفكر در قالب فلسفه و تفكر فلسفي برداشته شود.

پ)عرفان و حرف‌هاي عرفاني به ميتينگ‌هاي سياسي وارد نشود و به عنوان تقدس و روحيه عرفاني، به عنوان ابزاري در خدمت سياست قرار گرفته نشود. (استفاده ابزاري اشخاص از عرفان، براي پيشبرد سياست خويش، هم سياست را خراب مي‌كند و هم عرفان را)

ج) احساسي نشدن و قوانين بازي را رعايت كردن، هر جا بوي توهين به مرام‌هاي مختلف در حين انتقاد شنيده شود ناخودآگاه مخاطب در پي واكنش و دفاع از عرفان مورد نظر بر مي‌آيد.

د) اثبات حق، نه اثبات خود: از مهمترين عواملي است كه در نقد مكاتب معنوي، بايد رعايت شود. گاهي اوقات افراد، در پي انتقاد، هدفي ديگر را دنبال مي‌كنند و آن اثبات خود است نه حق، كه نا‌خود‌آگاه مخاطب متوجه شده و در پي جبهه گرفتن ولو در مقابل كلام حق بر مي‌آيد.
وهاب مشهديان عطاش


منابع:
. شايگان، داريوش، 1352. آسيا در برابر غرب. تهران. موسسه باغ انديشه. چاپ دوم، ص 13.
. اوشو، 1382. اينك بركه اي كهن. ترجمه سيروس سعدونديان. تهران. انتشارات نگارستان كتاب. ص 11.
. قنبري، آيت، 1378. نقدي بر امانيسم و ليبراليسم. قم. نشر فراز انديشه. ص 41.
. اوشو، 1381. ضربان قلب حقيقت مطلق. ترجمه مرضيه شنكايي. تهران. انتشارات فردوس. ص 406.
. كاستلز، مانوئل. 1385. عصر اطلاعات، اقتصاد، جامعه و فرهنگ. ترجمه قدرت هويت. تهران. نشر طرح نو. چاپ پنجم، ج 2 ص 188.
. همان. اينك بركه اي كهن. ص 19.
. تونجي، محمد، 1380. يزيديان يا شيطان پرستان. ترجمه احسان مقدس. تهران، انتشارات عطايي، چاپ اول، ص 20.
. همان. ص 25ـ 28.
. همان. ص 29.
. همان. ص 106.
. آيتي، عبدا لحسين، 1326. كشف الحيل. تهران. نشر طباطبايي، چاپ 6. ج 2، ص 6.
. كريمي، حميد، 1388. جهان تاريك. قم. ناشر بوستان كتاب، چاپ اول. ص 25.
. همان. يزيديان يا شيطان پرستان. ص 125 ـ 176.
. همان. كشف الحيل. ص 27.
. همان. جهان تاريك. ص 40.
. همان. ص 44.
. همان. ص 46.
. www.Satanc8.blogfa.Com.
. www.xekiaz1000.blog.Com.
. همان. جهان تاريك. ص 48 ـ 57.
. همان. ص 126.
. همان. ص 95.


منبع: باشگاه انديشه
نوشته شده در تاريخ یکشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت

بیانیه تحلیلی مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری درخصوص پرونده مضلین

اشاره به این نکته نیز خالی از لطف نیست که با عنایت به محتوای سایت آویزون تمامی بازدیدکنندگان آن، نکات ذکر شده در این بیانیه که در خصوص عناوین فعالیت‌های سعید ملک‌پور است را تایید می‌کنند و ذکر گفته‌های ملک پور تنها به جهت رعایت امانت و احترام به روند قضایی پرونده می‌باشد.

بیانیه تحلیلی مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری درخصوص پرونده مضلین منشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سایت گرداب، مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی طی بیانیه ای تحلیلی از یکی پرونده های ایجاد کنندگان سایتهای مستهجن و ضد دین پرده برداشت.

بسم الله الرحمن الرحیم
«و چون آنها را گویند که در زمین فساد مکنید، پاسخ دهند که تنها ما به صلاح کار کنیم * آگاه باشید که ایشان سخت مفسدند ولی خود نمی‌دانند. (آیات 11 و 12 سوره مبارکه بقره)

سال‌هاست که ملت ایران شاهد تلاش استعمار و دنباله‌های داخلی‌اش برای سست کردن ایمان فرزندان خود است؛ سال‌هاست که غربیان و غرب‌زدگان برای مقابله با قدرت چشمگیر نظام اسلامی و در پی شکست در جنگ سخت، رویکرد نرم را در جنگ به کار گرفته‌اند تا فرهنگ لیبرالی – اومانیستی خود را به خانه‌های ایرانیان بیاورند و انسان‌محوری و خودپرستی را جایگزین پروردگار یکتا، ارزش‌های معنوی و اعتقادات الهی نمایند.
در این مسیر، راه‌های گوناگون را آزمودند و در نهایت آن چه هدف گرفته شد، جوان، اخلاق و اعتقادات جوان بود و صحنه این تقابل نابرابر هم فضای مجازی و اینترنت.
با ورود اینترنت؛ این بازیگر پرقدرت ناخوانده به کشور و رشد،‌ گسترش و نفوذ آن به تمام ابعاد زندگی فارغ از قابلیت‌های شگفت‌انگیز این پدیده و فرصت‌های بسیاری که با ظهور این ابزار در اختیار بشر قرار گرفت، نبردی در آن روی داد و مهاجمان این نبرد، بی ‌رحمانه و با شقاوت انسانیت انسان را نشانه گرفتند.
شبکه‌های تولید و انتشار محتوای ضد اخلاقی و ضد دینی در پناه اتاق فکرهای منسجم و هوشمند با تمام توان حریم مقدس خانواده و ارزش‌های اصیل آن که سابقه‌ای دیرین در فرهنگ اسلامی مردم ایران زمین دارد را هدف قرار دادند.
در روزهای آخر اسفند ماه سال 1378 مرکز بررسی جرائم سازمان یافته پس از مدت‌ها انجام فعالیت‌های فنی و اطلاعاتی خبر از انهدام شبکه‌ای از سایتهای تولیدکننده محتوای مستهجن و ضد دینی در اینترنت و دستگیری عوامل اصلی و مدیران فنی و محتوایی آنها را داده و در پایگاه اطلاع رسانی خود، "گرداب" تحت نام شبکه مضلین در پنج شماره به معرفی عناصر و عوامل اصلی مؤسس و گرداننده سایت های مذکور پرداخت.
یکی از عوامل اصلی گرداننده شبکه‌های یادشده، متهم شبکه مضلین2 سعید ملک پور با نام مستعار سیاوش حسین‌خانی است.
وی در سال 2004 به همراه همسرش به کانادا عزیمت کرده و در آنجا با حمایت فنی و مالی یک شرکت آمریکایی اقدام به راه‌اندازی سایتهای مستهجن و ضد دین با نام‌های آویزون، ایران سکس، ایکس پرشیا و... نمود و بنا به گفته خودش همسر وی از فعالیت های غیر اخلاقی او اطلاعی نداشته است. وی در اینترنت خود را فردی تحصیل کرده و دانشجوی دوره دکترای کامپیوتر از دانشگاه ubc ونکوور کانادا معرفی می‌کرد که مشغول تحصیل بوده و به دلیل وضع مالی نامناسب باید کار کند تا درآمد داشته باشد.
او اقدام به ثبت دامین‌های مختلف برای عبور از فیلترینگ جمهوری اسلامی نموده و شبکه مستهجن تحت اختیار او با جذب بیش از 300.000 کاربر ثبت‌نام شده و تعداد بسیار زیاد بازدیدکننده (چند صد هزار) روزانه فعالیت کرده و تنها سایت آویزون روزانه 20 تا 40 هزار بازدیدکننده داشته است. وی با راه‌اندازی سایت آویزون و حجم فعالیت‌های این سایت 20 مدیر ارشد از بین کاربران سایت انتخاب و به‌کار گرفته بود، که همگی در مدیریت سایت نقشی فعال ایفا می‌کردند.
ملک پور پس از دستگیری به راه‌اندازی و ثبت 13 سایت، وبلاگ و دامین مستهجن اعتراف کرد که در آنها خاطرات مستهجن فارسی، خاطرات مستهجن انگلیسی، عکس مستهجن ایرانی، عکس مستهجن خارجی، طنز مستهجن، ویدئو وکلیپ‌های مستهجن، پادکست (شامل فایل‌های صوتی مستهجن، طنز و اخبار آویزون) منتشر نموده و انجمن‌های گفت‌وگوی سکسی به راه انداخته بود.
گفتنی است تنها سایت آویزون از تاریخ 17/2/1385 لغایت 29/12/1387 در مجموع بیش از 22 میلیون نفر بر اساس IP بازدید داشته است و جمع کل صفحات بازدیدشده به بیش از 300 میلیون صفحه بالغ شده است. بیش از 50 درصد کاربران نیز به طور مستقیم (direct traffic) به سایت ورود کرده‌اند. (آمارهای ارائه شده در زمان فیلتر بودن سایت روی داده و از اکانت اختصاصی google analytics مربوط به سایت مزبور به دست آمده است.)
آمار تکان دهنده ذکر شده متضمن نکاتی چند است که لازم است مورد اشاره قرار گیرد:
1. رشد حیرت‌آور محتوای ضد دینی و ضد اخلاقی در فضای وب فارسی، پشتیبانی موتورهای جستجو از جمله گوگل را با خود به همراه دارد. کاربران ارجمند استحضار دارند که هنگام جستجوی کلمه مورد نظر، پیشنهاداتی از سوی این موتور جستجو عرضه می‌شود که اغلب آنها غیر اخلاقی و ضد دینی می‌باشند. مهم‌تر آنکه بخشی از پیشنهادات مطروحه مربوط به حوزه نوپدید سکس با محارم است. این پیشنهادات غالبا با IP ایران قابل دستیابی هستند.
2. ورود مستقیم بیش از 50 درصدی به سایت آویزون، گویای این نکته نیز هست که اغلب جستجوهای کاربران با موضوعات متفاوت حتی با کمترین تشابه به این سایت منتهی شده و بنابراین بر اساس شیطنت موتورهای جستجو، کاربران به این سایت‌ها و اختصاصا به سایت آویزون هدایت می‌شدند.
3. دیگر آنکه در بازه زمانی مورد اشاره، شرکت‌های ارائه دهنده سرویس اینترنت که از قوانین فیلترینگ تخلف می‌کردند به موضوع مورد اشاره دامن زده و زمینه شیوع سریع محتوای مجرمانه را فراهم می‌آوردند.
4. کاربران فارسی زبان خارج از کشور که به سایت مراجعه می‌کردند نیز در این آمار محاسبه شده‌اند.
برخی عناوین فعالیت این سایت و دیگر سایت‌های عضو شبکه مضلین به شرح زیر است:
1. اهانت به مقدسات و اصول و ارزشهای دینی
2. توهین و فحاشی به معصومین ( علیهم السلام) و اعتقادات اسلامی
3. گردآوری و انتشار محتوای ضد اخلاقی و ضد دینی خارجی
4. گردآوری، تولید و انتشار محتوای ضد اخلاقی و ضد دینی ایرانی( به زبان فارسی)
5. آموزش مسائل غیر اخلاقی و غیر رسمی
6. تولید و انتشار محتوای روابط نامتعارف جنسی مانند روابط جنسی با محارم، ضربدری، همجنس‌گرایی، فتیشیسم و...
7. تحریک جوانان در مسائل جنسی و عضوگیری از آنان برای ایجاد گروه‌های اینترنتی
8. تهیه و انتشار تصاویر تجاوز به عنف و زورگیری از دختران و بانوان ایرانی
9. انتشار تصاویر برهنه دختران و بانوان ایرانی از طریق دوربین مخفی و هک وب‌کم

خلاصه‌ای از اقدامات مدیران تحت فرمان ملک پور
1. انتشار بیش از 40 هزار پست با محتوای مستهجن و ضد دین توسط یک نفر
2. تولید و انتشار کلیپ‌های مستهجن ایرانی با مضامین دوربین مخفی، همجنس‌بازی، دوجنسه‌ها، سکس کودکان و...
3. انتشار 400 کلیپ مستهجن ایرانی تنها در یک سایت و توسط یک نفر
4. انتشار مقاله پیرامون همجنس‌گرایی و موجه جلوه دادن این عمل و ترویج آن بین جوانان ایرانی
5. جذب کاربران به سمت سکس خانوادگی و ضربدری
6. ارائه فایل‌های صوتی و مستهجن فارسی زبان در بخش پادکست سایت آویزون
7. مدیریت سکسولوژی سایت‌ها و حرمت‌شکنی و طرح مباحث جنسی به صورت بی‌پروا به بهانه آموزش
8. انتشار 180 داستان مستهجن که برخی از آنها بالغ بر 100 صفحه بوده است
9. انتشار رمان‌های مستهجن و ارتباط با خوانندگان لس‌آنجلسی برای تبلیغ داستانها

اقدامات صورت پذیرفته به وسیله این گرگ‌های انسان نما، البته اعتراضات گسترده ایرانیان خارج از کشور را نیز برانگیخت. کشورهای حاشیه خلیج فارس هم به محتوای سایت‌های شبکه مضلین و پدیده خرید و فروش فیلم‌ها و کلیپ‌های مستهجن ایرانی و نمایش نقض حریم خصوصی در تصاویر منتشر شده در کشورهای خود واکنش نشان داده و مقالاتی پیرامون آن به رشته تحریر در آمد.
عملکرد مدیران سایت آویزون در انتشار تصاویر برهنه دختران و بانوان ایرانی از جمله فعالیت‌هایی بود که شالوده بسیاری از خانواده‌های ایرانی را سست کرده و باعث از هم پاشیدن خانواده‌هایی شد که مورد سوء‌استفاده قرار گرفته بودند.
با توجه به مطالب پیش گفته، نظر ملت فهیم ایران را به تنها بخشی از گفته‌های تکان‌دهنده سعید ملک پور جلب می‌کنیم:
1. با تبلیغ سایت‌های دوستیابی و مستهجن و تبلیغ محصولات سکسی ماهانه 700 دلار درآمد داشتم که یا به صورت چک به آدرس منزل ارسال می شد و یا به حسابم واریز می شد.
2. پس از مدتی خواستیم کاری کنیم که قابلیت پخش مطالب برای کسانی که اهل اینترنت نیستند هم وجود داشته باشد. صحبت کردیم با مدیران و به این نتیجه رسیدیم که داستان‌ها و فیلم‌ها و عکس‌هایمان را تبدیل کنیم به فرمت‌هایی که قابل انتشار در موبایل باشد... خیلی هم موفق بود.
3. بعد از اشاعه مرحله مستهجن‌نگاری و هرزه‌نگاری گفتیم بیاییم اعتقادات مذهبی را تمسخر کنیم. مراسم مذهبی و شمایل مذهبی بود که عکس‌های مستهجن روی آنها قرار می‌دادیم و حتی در نوشتار مراسم مذهبی را مسخره می‌کردیم و هدف، ضربه زدن به اعتقادات مذهبی و دین مردم به خصوص جوانان بود. وقتی اعتقادات مذهبی یک جوان از بین برود، برای خیلی کارهای دیگر آماده می‌شود.
4. یکی از روش‌هایی که برای تولید تصاویر مستهجن و هرزه‌نگاری استفاده می‌کردیم، وب‌کم افراد را با یکسری نرم‌افزارهایی که از کانادا یا انگلیس خریداری کردیم، هک می‌کردیم. وب‌کم می‌تواند چیزهایی که در اتاق خواب است را نشان دهد. وقتی ما وب‌کم را هک می‌کردیم طرف فکر می‌کرد کامپیوترش خاموش است ولی وب‌کمش روشن می‌ماند یا ما روشن می‌کردیم و می‌توانستیم خیلی چیزها را ببینیم. خیلی چیزهای مستهجن یا چیزهایی که مربوط به حریم خصوصی بود این طوری در می‌آوردیم و روی سایت قرار می‌دادیم.
5. سایتی زدم که حتی شرمم می‌شد به صمیمی‌ترین دوستم نشانش دهم و حتی شرمم می‌شد به همسرم بگویم چنین سایتی می‌روم نه اینکه صاحبش هستم.
6. اگر از بیرون بخواهم به سعید ملک‌پور یا سیاوش حسین‌خانی نگاه کنم هیچ رحمی نمی‌کنم . می‌گویم مفسد فی‌الارض است و باید اعدام شود.
اکثر آسیب دیدگان و مخاطبان در داخل و خارج از کشور حمایت خود را از اقدام مرکز بررسی جرائم سازمان یافته اعلام کردند و پیام‌های دریافتی از سوی مخاطبان نیز حاکی از درخواست اشد مجازات برای عاملان این قتل‌عام فرهنگی است. در این حال باید گفت ترحم بر این راهزنان دین و فرهنگ، مصداق بارز ترحم بر پلنگ تیز دندان و عاقبت آن است.
چه کسی است که از شنیدن توهین به قرآن و ائمه، ترویج مسائل قبیحی مانند همجنس‌گرایی، سکس ضربدری و چندنفره، تبلیغ فروش دختران ایرانی، هک وب‌کم‌ها و فیلم‌برداری مخفیانه از حریم خصوصی افراد و اقدامات شنیع دیگری که بر قلم شرم است نگارش آنها، بر خود نلرزد؟
کدام وجدان منصف و بیداری می‌تواند به راحتی از کنار آنچه بر جوانان بی‌آلایش این مرز و بوم پس از مشاهده این سایت ها رفته است، بگذرد؟
جملاتی که در ادامه ملاحظه می‌فرمایید، بخشی از حجم عظیم پیام‌های ارسال شده به سایت گرداب از سوی مخاطبان سایت‌هایی است که انسانیت و شرافت را یک‌جا به حراج گذاشتند:
1- این سایتها زندگی ما رو نابود کرد. فقط اعدام مجازات ایناست.
2- من هم تحت تأثیر این سایت ها ضررهای روحی و جسمی زیادی خوردم و هم اکنون تنها ایمان به خدا و نماز است که نجات من را فراهم کرد.
3- خدا می‌داند که من چند ساعت از عمرم را برای دیدن این عکس‌ها و نوشته ها حرام کردم.
4- اینا داشتن زندگی من رو نابود می‌کردند. مطمئناً زندگی خیلی‌ها رو تا حالا نابود کردند.آن ها رو باید جلوی مردم آتش بزنند .چون زندگی خیلی‌ها رو خاکستر کردند.
5- من اصلاً کاری به اهدافتون و و اینکه چه برنامه‌ای داشتین و... ندارم. فقط می‌خوام یه خرده در مورد این سایت [آویزون] بگم تا عقده‌ام خالی بشه. منم چند سال پیش به این سایت سر می‌زدم، کلی طرفدارش شده بودم و حال می‌کردم. اما یه روز به خودم اومدم دیدم تو خیابون که راه میرم به دخترا یه جوری نگاه می‌کنم، ذهنم همش درگیر داستانایی بود که خونده بودم، برای خودم فکر و خیالای چرت و پرت می‌کردم، خلاصه مغزم کاملاً معطوف این سایت و مطالبش شده بود.
6- می‌خوام تو صورت همشون نگاه کنم، می‌خوام تو صورت همشون داد بزنم و بگم که چه بلایی سر زندگی من آوردن. الان که خبر دستگیریشون رو شنیدم باور نمی‌کردم. من داشتم غرق تو کار اینا می‌شدم ، داستان هاشون رو که می‌خوندم به طرز عجیبی تو فکر می‌رفتم و درگیری روانی شدیدی در من ایجاد می‌شد . نمی‌دونستم راه درست کدومه. تا اینکه به خودم اومدم ، به وسیله‌ یکی از دوستام، دوباره برگشتم به خودم ، به نمازم ، به دینم .... ولی اون دوران که تو خلأ دست و پا می‌زدم و این آقایون به من می‌خندیدند رو هیچ وقت فراموش نمی‌کنم.
7- اگه آمار سایت درست و جدید باشه، منم یکی از اون 300 هزار نفرم. آویزون محیط عجیبی بود، انقدر رفتم توش تا بالاخره گیر افتادم و عضو شدم. وقتی توش عضو می شی همه چیزتو ازت می گیره و همه چیزتو می گیره و چیزایی بهت می ده که زرق و برق دارن. مطلب خیلی برام مهم بود واسه همین همه نظرات رو خوندم. دوست عزیزی که گفتین آویزون محیط غیر سکسی هم داشته، یه چیز از من بشنو که اونجا بودم! آره داشت (گفتگوی آزاد)! ولی وقتی توش چیزی می‌نوشتی جرأت نمی‌کردی اسمی از ائمه یا اعتقادات اسلامی ببری! چون مسخرت می‌کردن. به خیال خودشون روشنفکر بودن . جذابیت آویزون از یه طرف مثل گرداب می‌کشدت تو و لازمه دخول جا گذاشتن اعتقاداتته ... دوست عزیزی که گفته بودین این فقط یه سایته، هزار تا سایت دیگه هم هست! از من بپرس! منی که اونجا رو حس کردم، آویزون بیچارت می‌کنه. شاید یه وبلاگ مستهجن یه نفرو چند دقیقه‌ای به فساد واداره ولی محیط آویزون دوستانه بود. واسه همین نمی‌فهمیدی از کجا داری ضربه می‌خوردی. نمی‌دونستی ضارب کیه! بچه‌ها آویزون سایت بزرگی بود. کار بچه های سپاه رو کم نگیرید! آویزون یه سایت پورنو نبود! به هیچ وجه! آویزون داشت اعتقادات و افکار جوونای مارو سست می‌کرد. از خودمون علیه خودمون استفاده می‌کرد
8- من خودم یکی از بازدیدکنندگان این سایت‌ها بودم. چرا به این سایتها می‌رفتم بماند ولی فکر می‌کنم بیشتر از روی کنجکاوی و جوانی و خریت من بوده. حالا شکر خدا خوشحالم که کسانی جلوی من را گرفته‌اند که کمی به خودم فکر کنم و آبروی مردم. چون کلیپ و عکس‌های خارجی که همیشه هست ولی اون ایرانیهایی که پخش می‌کردند خصوصاً جشن‌های داخلی خانواده‌ها (که امکان داشت روزی یکی از آنها خانواده خودم باشد) خیلی خطرناک بود چون خیلی‌ها را بی‌آبرو و سیر از زندگی می‌کردند.
9- من کسی هستم که چون تو محل همه بچه‌ها سراغ این سایت‌ها می‌رفتند یه جوری کم می‌آوردم و با گرفتن اینترنت منم رفتم تو این سایت‌ها. اولش از خوندن داستانهایی در رابطه با تجاوز به خواهر و مادر و محارم اونم به صورت اشتراکی خیلی جا خوردم. اصلاً برام قابل حل نبود که کسانی باشند که اینجوری بی‌غیرت باشند اما این داستان‌ها خیلی زیاد بود. موقع خوندن فکر می‌کردم همه ایران و همه خونواده‌ها اینجوری هستن و بگم تو جمع خانوادگی‌مون همیشه حواسم بود ببینم محارم من هم مثل اون داستان‌ها می‌شن یا نه. خدا ببخشه منو که به محارم خودم نظر بد مینداختم. البته دست خودم نبود. ناخودآگاه ذهنم اون طرف می‌رفت و از دستش هم خلاص نمی‌شدم و نسبت به این مقولات نفرت هم داشتم. ولی نمی‌تونستم نرم تو این سایت‌ها. خلاصه دست همتون درد نکنه. خدا خیرتون بده. من یکی که خیلی راحت شدم. فقط تو کارتون جدی باشید و نذارید سایت‌های مشابه اینچنینی بازم راه بیفته.
10- آفرین برشما. حتی من نماز شب خون هم آلوده شده بودم.
11- آدمی با سرعت 150 کیلومتر تو اتوبان خلاف میاد و اگه کسی ازش بپرسه چرا این کار رو می‌کنی میگه خودم رو می‌خوام بکشم، به کسی مربوط نیست. سؤال اینه که تکلیف بیچاره‌ای که از روبرو میاد چیه؟آیا اون باید تاوان اشتباه شما رو بده؟ بنده خودم بارها تو کافی نت‌ها شاهد بودم که بچه‌های در حد 14 الی 15 سال به این سایت‌ها می‌رفتند. سایت‌هایی که بعضی وقتها زشت‌ترین و کثیف‌ترین اعمال رو تبلیغ می‌کردند. به ریشه‌هایش هم باید پرداخت. مثل آموزش جوانان و فراهم نمودن امکان ازدواج؛ اما نباید به امثال این انگل‌ها فرصت رشد داد.
12- تو رو خدا سعی کنید هر چه زودتر سایت‌های غیر اخلاقی و مستهجن رو جمع کنید و نابود کنید. من یک نوجوان 17 ساله هستم که از 14 سالگی تو این مرداب وحشتناک افتادم و الان هم سخت پشیمانم و در نزد خدا توبه کردم و سخت پشیمانم. من بار اول که رفتم تو سایت سکسی پیش خودم گفتم این بار دفعه اول و آخرمه فقط ببینم چه جوریه. ولی وقتی که رفتم دیگه معتادش شدم و دیونه داستان، عکس و فیلم. و حتی می‌خواستم...روم نمیشه بگم شرمسارم پیش خدا ولی به شماها میگم. می‌خواستم با یک دختری ارتباط سکسی برقرار کنم. خدا نجاتم داد وگرنه این کار رو می‌کردم.
13- من از جمله کسانی هستم که به صورت تصادفی با سایت‌های مستهجن فارسی برخورد کردم و از انسان بودن خود شرمگین شدم. شاید خیلی از خانواده‌ها با مضامین این سایت‌ها آشنا نباشند و از محتوای آنها خبری نداشته باشند ولی دست‌اندرکاران این سایت‌ها جرثومه‌های فسادی بودند که کثیف‌ترین نوع تهاجم را بر بنیان خانواده‌های ایرانی برگزیدند. فکرش را هم نمی‌توان کرد که جوانی که بر اثر محتوای کثیف این سایت‌ها روح شیطانی پیدا کرده است چه مفاسدی را انجام داده است.
و اما اکنون همسر سعید ملک‌پور، خانم فاطمه افتخاری با نگارش نامه به رئیس قوه قضائیه و انتشار سرگشاده آن (در حالی که متهم اشاره کرده که همسرش از اقدامات مفسدانه وی اطلاعی نداشته است)، با طرح ادعاهای واهی فرزندان ملت ایران در مرکز بررسی جرائم سازمان یافته را آماج حملات خود قرار داده است.
چگونه است که چندصد صفحه گفته‌های تکان‌دهنده ملک‌پور در راه‌اندازی و مدیریت سایت‌های مستهجن و سیل عظیم نظرات کاربران در دام افتاده که تنها بخشی از آنها در قسمت نظرات شبکه‌های مضلین سایت گرداب منعکس شده و... به هیچ انگاشته شده و با مظلوم‌نمایی از متهم و انکار تمام آنچه از وی به طور مستند موجود است، پاسداران حریم جامعه و خانواده را متهم به نقض حقوق شهروندی می‌نماید؟
چگونه است که قرار دادن تصاویر مستهجن روی عکس مراسم عزاداری اباعبدالله و شمایل مذهبی، ترویج سکس با محارم، آموزش سکس با حیوانات، انتشار هزاران داستان، عکس و کلیپ مستهجن نقض حقوق جامعه و شهروندان آن اعم از جوانان پاک این سرزمین نیست، اما برخورد با مفسدین فی‌الارض و آسیب‌زنندگان به نهاد خانواده اینگونه مورد هجوم قرار می‌گیرد؟
ملک‌پور و سایر متهمین شبکه‌های مضلین در رأس جریانی قرار گرفته بودند که به تجاری‌سازی سکس مشغول بوده و به اذعان خود از آن کسب درآمد می‌کردند.
این با کدامین منطق منطبق است که مرتکب جرم به اعمال غیرانسانی و غیراخلاقی خود اعتراف نماید و تمام اسناد فنی موجود و ضبط شده نیز با اظهارات وی مطابقت نماید، اما پس از دوسال از سپری شدن موضوع نزدیکان وی مدعی شده و با هوچی‌گری، شانتاژ و مصاحبه با رسانه‌های بیگانه که عداوت آنها با مردم ایران در تمام این سال‌ها بر همگان روشن شده با دروغ‌پردازی سعی در به حاشیه راندن اصل ماجرا و انحراف افکار عمومی داشته باشند؟
خانم افتخاری در پیگیری پرونده مجرمانه همسر خود برای تحت فشار گذاردن ایران، با نخست وزیر کانادا ملاقات کرده و از وی درخواست حمایت می‌کند. وی همچنین با اشاره ملک‌پور به برقراری ارتباط با فعالان حقوق بشر و جلب حمایت آنان، هدایت می‌شود. در نتیجه این اقدام، به اصطلاح فعالان مدافع حقوق بشر ایران از سعید ملک‌پور، یک مستهجن‌نگار ضد دین، حمایت نموده و اقداماتی را رقم می‌زنند.
حال مانند همیشه این پرسش، بی پاسخ می‌ماند این فعالان حقوق بشر در استیفای حقوق بیش از یک میلیارد مسلمان که به کتاب آسمانی آنها توهین شده است، چه کرده‌اند؟
بی‌تردید جریان به دام افتادن عوامل شبکه‌های مضلین و انهدام سایت‌های آنان بر برخی گران آمده که به هر حربه‌ای متوسل شده و به هر طناب پوسیده‌ای دستی می‌زنند.
حمایت شبکه تلویزیونی BBC و شخص سازگارا، از سعید ملک‌پور کدام واقعیت را منعکس می‌کند؟ آیا جز این است که آنها از به دام افتادن عمله‌ای از عمال شیطان بزرگ ناخشنود شده بودند؟ نکته مهم‌تر آنکه از بین متهمان شبکه مضلین تنها شخص سعید ملک‌پور مورد حمایت ابلیسیان قرار گرفت، در صورتی که دیگر متهمان نیز شایسته ترحمی از آن دست بودند.
نامه‌های گاه و بی‌گاه ملک‌پور از زندان و راه‌اندازی کمپین‌های حمایت از او و دیگر مسائل مرتبط با وی که در فضای رسانه‌ای ضد انقلاب منتشر می‌شود، بخشی از یک سناریوی برنامه‌ریزی شده همزمان با نزدیک شدن به زمان صدور حکم سعید ملک‌پور ارزیابی شده و با هدف ایجاد انحراف در مسیر پرونده و تحت فشار قرار دادن قوه قضائیه و نیز از میدان به در کردن مرکز بررسی جرائم سازمان یافته در حال اجراست، غافل از اینکه بیش از سه دهه است که ملت ایران در این خصوص تجربه کافی به دست آورده‌اند که به بلندگوهای تبلیغاتی وابسته گوش نسپرند و پشتیبان اقدامات فرزندان خود در حوزه امنیت عمومی و خانواده باشند.

اشاره به این نکته نیز خالی از لطف نیست که با عنایت به محتوای سایت آویزون تمامی بازدیدکنندگان آن، نکات ذکر شده در این بیانیه که در خصوص عناوین فعالیت‌های سعید ملک‌پور است را تایید می‌کنند و ذکر گفته‌های ملک پور تنها به جهت رعایت امانت و احترام به روند قضایی پرونده می‌باشد.

اشاره به تحرکات مذبوحانه جنود شیطان نیز شایان توجه است؛ آنجا که با نگارش مقاله، تحریر کتاب و یا ساخت فیلم‌های مختلف و به راه انداختن هیاهو و پرداختن به مقوله هرزه‌گری و ابتذال در ایران، این پدیده را نکوهش می‌کنند اما از دیگر سو شاهدیم که با حمایت خود از تولیدکنندگان محتوای مستهجن و آنانی که مروج همان هرزگی و ابتذال بودند، اشک تمساح برای به اصطلاح این قربانیان نقض حقوق بشر می‌ریزند. این رفتارهای متناقض نشان از فرصت‌طلبی مذبذبانی است که حیات خود را در تحقیر ایران و ایرانیان می‌بینند.

ملک‌پور و اعضای باند وی جریانی را در این مرزو بوم پایه‌گذاری کردند که متأسفانه با اهمال برخی نهادهای ذیربط دامنه آن به ظهور سایت‌های جدید ضد اخلاقی و ضد دینی که هر روز توسط ده‌ها کاربر به سایت گرداب گزارش می‌شوند، انجامیده است.

مرکز بررسی جرائم سازمان یافته سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام می‌کند که بر اساس قانون و وظیفه و بنا به تعهد و تکلیفی که در حفاظت از ارزش‌ها، اخلاق جامعه و تحکیم خانواده بر خود فرض دانسته است، حتی ذره‌ای از مواضع محکم خود در برخورد جدی و قانونی با جانیان فرهنگی و آسیب‌زنندگان به بنیان‌های اخلاقی ایرانیان عقب نشینی نکرده و با جدیتی بیش از پیش به برخورد با آنان ادامه خواهد داد.

امید که مسئولین امر در قوه قضائیه، در این جهاد اکبر سربازان کیان این مرز و بوم را کماکان همراهی کنند.

«وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون»


 

نوشته شده در تاريخ یکشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت

جزئیات تسهیلات اعتباری سوخت به رانندگان

سخنگوی ستاد اطلاع رسانی مدیریت حمل و نقل و سوخت: اعطای تسهیلات سوخت به رانندگان حمل ونقل عمومی تا 20 آبان؛ برای حمایت از رانندگان بخش بار و مسافر درون شهری و برون شهری مقرر شد، تسهیلات ارزان قیمت سوخت به این رانندگان از طریق بانک های ملی، ملت، صادرات، تجارت، سپه و رفاه پرداخت شود؛بازپرداخت این تسهیلات 36 ماهه است

سخنگوی ستاد اطلاع رسانی مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، جزئیات ارائه تسهیلات اعتباری سوخت به رانندگان بخش حمل و نقل عمومی بار و مسافر را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از واحد مرکزی خبر، حسین هاشمی سخنگوی ستاد اطلاع رسانی مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، ، اعطای این تسهیلات را تا 20 آبان بیان کرد و گفت: برای حمایت از رانندگان بخش بار و مسافر درون شهری و برون شهری و با مصوبه کارگروه تحول اقتصادی دولت مقرر شد، تسهیلات ارزان قیمت سوخت به این رانندگان از طریق بانک های ملی، ملت، صادرات، تجارت، سپه و رفاه پرداخت شود.
وی با بیان اینکه این تسهیلات از منابع داخلی بانک ها پرداخت خواهد شد، افزود: سود این تسهیلات 12 درصد است که چهار درصد را رانندگان به عنوان کارمزد و هشت درصد را دولت به عنوان یارانه از محل اجرای هدفمندی یارانه ها پرداخت خواهد کرد.
هاشمی بازپرداخت این تسهیلات را 36 ماهه اعلام کرد و گفت: رانندگان تا سه ماه پس از دریافت این تسهیلات، هیچ مبلغی را پرداخت نخواهند کرد و بازپرداخت آن پس از این مدت آغاز می شود.
هاشمی با اشاره به اینکه این تسهیلات برای جلوگیری از فشار به رانندگان است، افزود: تمام بخشنامه های مربوط به بانک ها، با پیگیری های انجام شده ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و جلسات و هماهنگی هایی که با بانک ها و وزارت اقتصاد برگزار شده، ارسال شده است.
وی با اشاره به جدول تنظیم شده برای ارائه تسهیلات گفت: کامیون ها، کشنده ها و کامیون های زیر ده تن که زیرپوشش سازمان راهداری هستند، می توانند با مراجعه به بانک صادرات، از تسهیلات استفاده کنند.
هاشمی تعداد کامیون ها، کشنده ها و کامیون های زیر ده تن را 284 هزار دستگاه یا راننده بیان کرد و افزود: میزان تسهیلات برای کامیون ها و کشنده ها یک میلیون تومان و کامیون های زیر ده تن، 600 هزار تومان است که به محض اجرای قانون هدفمندی یارانه ها می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
سخنگوی ستاد اطلاع رسانی مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: بانک ملی موظف شده است، برای وانت بارهای درون شهری و برون شهری، به تعداد 500 هزار دستگاه تسهیلات 500 هزار تومانی پرداخت کند.
هاشمی افزود: تعداد وانت بارهایی که در سامانه وزارت راه یا وزارت کشور نام نویسی کرده اند، 850 هزار دستگاه است که پس از پالایش اطلاعات این تعداد، فهرست نهایی به شعب بانک ملی ارسال خواهد شد.
وی تعداد وانت بارها را یک میلیون و 700 هزار دستگاه بیان کرد و افزود: رانندگانی می توانند به بانک مراجعه کنند که شاغل نباشند و یا از طریق حمل بار، امرار معاش می کنند.
هاشمی گفت: 60 هزار دستگاه وانت بار در شهر تهران نام نویسی کرده اند که اطلاعات آنها امروز به بانک ملی ارسال خواهد شد.
وی بانک ملت را به عنوان بانک عامل برای اعطای تسهیلات به تاکسی های درون شهری، برون شهری و ون ها اعلام کرد و گفت: 330 هزار فقره تسهیلات 500 هزار تومانی برای این رانندگان در نظر گرفته شده است.
هاشمی بانک تجارت را بانک عامل برای اعطای 251 فقره تسهیلات به اتوبوس های بین شهری ، اتوبوس های درون شهری ، مینی بوس و کامیونت شهری اعلام کرد و افزود: برای اتوبوس های بین شهری 800 هزار تومان ، درون شهری یک میلیون تومان ، مینی بوس درون شهری بین شهری و حومه ای 600 هزار تومان و کامیونت های شهری 500 هزار تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.
وی گفت: رانندگان کامیونت های شهری که کارت سوخت آنان به عنوان کامیونت شهری فعال است، می توانند به بانک تجارت مراجعه کنند.
هاشمی با بیان اینکه برای رانندگان آژانس ها، 220 هزار فقره تسهیلات از طریق بانک سپه در نظر گرفته شده است، گفت: تمام آژانس هایی که زیرپوشش اتحادیه هستند می توانند با مراجعه به بانک سپه، تسهیلات 500 هزار تومانی دریافت کنند.
هاشمی، بانک رفاه را مخصوص مسافربرها و وانت بارهای روستایی اعلام کرد و افزود: هنوز اطلاعات این بخش از وزارت راه دریافت نشده است که به محض دریافت جزئیات آن اعلام خواهد شد.
سخنگوی ستاد اطلاع رسانی مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: در مجموع برای یک میلیون و 713 هزار دستگاه خودروی عمومی بخش حمل و نقل بار و مسافر، اعتبار ده هزار میلیارد ریالی اختصاص داده شده است.


نوشته شده در تاريخ یکشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
انتصاب فردي با مدرك تحصيلي ديپلم به عنوان سرپرست جديد اداره حفاظت محيط زيست شاهرود اعتراض و نارضايتي كاركنان اين اداره را در پي داشته است.

به گزارش خبرگستر به نقل از البرز چند روز پيش ع.ق مدير پارك ملي توران شاهرود با مدرك تحصيلي ديپلم و 13 سابقه كار محيط باني به عنوان سرپرست اداره حفاظت محيط زيست شاهرود منصوب و مشغول به كار شده است.

اين انتصاب در حالي انجام شده است كه از مجموع 10 كارمند اين اداره 9 نفر داراي مدرك تحصيلي كارشناسي و تنها يك نفر (كارمند خدماتي اين اداره) داراي مدرك تحصيلي كارداني است يعني سطح تحصيلات رييس اداره از كارمند خدماتي اش هم پايين تر است.

كاركنان اداره حفاظت محيط زيست شاهرود با ارسال نامه هايي به استاندار سمنان، مديركل حفاظت محيط زيست استان سمنان، فرماندار و امام جمعه شاهرود، نماينده مردم شاهرود در مجلس شوراي اسلامي و اداره اطلاعات شاهرود اعتراض و نارضايتي خود را نسبت به انتصاب رييس جديد اين اداره اعلام كرده اند.

كاركنان اداره حفاظت محيط زيست شاهرود با توجه به اينكه تمامي كاركنان داراي اين اداره داراي تحصيلات دانشگاهي و با سوابق كاري بالا هستند انتصاب يك ديپلمه به عنوان رييس اين اداره را توهين به شخصيت خود عنوان كرده اند.

اداره حفاظت محيط زيست داراي 10 كارمند اداري و حدود 30 محيط بان است.
 
 شبکه خبری البرز آمادگی دارد هر گونه اطلاع رسانی و رفع شبهات از سوی مسئولان ذیربط در این خصوص را به مخاطبان عزیز بنمایند.
 

نوشته شده در تاريخ یکشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
حاج منصور ارضی در مراسم زیارت عاشورا با تاکید بر اهمیت سفر مقام معظم رهبری به شهر مقدس قم گفت: دشمن هم به اهمیت این سفر پی برد و فهمید که چقدر اهمیت دارد، به همین خاطر از مدت ها قبل فریاد می‌زد که نگذارید ایشان به قم برود.
 
به گزارش خبرگستر و به نقل از جهان وی افزود: الحمدالله دشمن به هدفش نرسید و در مقابل آقا زانو زد.
این مداح اهل بیت (ع) در ادامه به بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب در این سفر اشاره کرد و افزود: 
فرمایشات گرانقدر آقا علاوه بر مراجع، علما، جامعه مدرسین و ... ( حفظهم الله) خطاب به قوه قضائیه و قوه مجریه و قوه مقننه هم هست. این سه قوه باید از این بیانات درس بگیرند و بدانند که روی سخنان آقا با آنها هم هست. البته خطاب به همه هیئت های مذهبی هم بود چرا که دشمن می خواهد هیئتی ها را با هم بد کند و اختلاف بیندازد لذا همه باید مراقب باشیم. 

کربلایی منصور ارضی در ادامه در خصوص مهدی هاشمی گفت: قوه قضائیه باید مراقب باشد چرا که طرح در این است که پرونده مهدی هاشمی را از دست وزارت اطلاعات بیرون آورده و به قوه قضائیه بکشانند و عنوان وی را از مجرم بودن به متهم بودن تبدیل کنند تا بتوانند از مسیر نیروی انتظامی و دادگاه دنبال کنند و بعد هم زندان و مرخصی او بعد هم فرار به کانادا و ... لذا قوه قضائیه باید نسبت به این طرح مراقب باشد


نوشته شده در تاريخ یکشنبه شانزدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
خبر گستر
مانور جلوه فروشان در خیابانهای تهران  تفاوت جلوه فروشان با خود فروشان این است که جلوه فروشان عملا خواسته یا ناخواسته به تحریک شهوات شیطانی می پردازند بدون اینکه شهوت برانگیخته را ارضاءنمایند، در حالی که خودفروشان به ارضاء مشتریان خود روی می آورند. در حقیت می توان جلوه فروشان را بازار یابانی برای خودفروشان محسوب نمود.  
 alt
 
 
 
 
تا کنون در ارتباط با جذابيت جنسي چندین تحقیق علمی در غرب انجام شده است. موضوع آزمايش اين بوده كه "غدد جنسی مرد و زن چگونه تحریک می شوند و به عبارتی مرد و زن گونه تحت تاثیر جنس مقابل قرار می گیرد". آزمايش كنندگان دستگاه هايي را به قلب، مغز و قسمت هاي مختلف بدن افراد متصل كردند و پس از انجام آزمايشات مختلف دريافتند كه تأثير پذيري جنسي در مردان از طريق نگاه (چشم) بسیار بیشتر از تاثیر پذیری زنان از طریق نگاه است که آن را لذت بصری می نامند. البته اين موضوع را بايد از نعمت هاي خداوند و در دايره ي تدابير و الطاف الهي به شمار آورد كه در صورت استفاده صحيح موجب سالم شدن روابط زناشويي و محيط هاي اجتماعي مي گردد.

رعایت حجاب یعنی پرهیز از بر انگیختن شهوت شیطانی نامحرمان. حجاب یعنی مصونیت از نگاه شهوت آلود و شیطانی دیگران.
از آنجا که شهوت مردان مطابق با مطالعات علمی فوق الذکر از طریق نگاه برانگیخته می شود، زنی که حجاب و عفاف را رعایت نمی کند چه بخواهد و چه نخواهد، موجب تحریک شهوت هزاران مردی که چشمشان به وی افتاده است می شوند و مردی که در طول روز از منزل بیرون می رود، به ازای هر زنی که حجاب را رعایت نکرده و او آنها را می بیند شهوتش تحریک می شود.
قطعا اکثریت غریب به اتفاق زنانی که بدون رعایت حجاب از منزل خارج می شوند قصذ برانگیختن شهوت دیگران را ندارند و آن را دون شان خود می دانند. شاید می خواهند در چشم همسر و یا نامزد خود زیبا جلوه کنند، لیکن متوجه آثار شوم رفتار خود نیستند. در جامعه یافت می شوند مردانی که در مقابل این تحریکات شهوانی تاب مقاومت ندارند و به فساد کشیده شده و به فواحش و یا تجاوز به نوامیس روی می آورند و گاه زنانی قربانی این تجاوزات می شوند که خود در به وجود آوردن آن نقشی نداشته اند.
وقتی جذابیت جنسی به یک ارزش اجتماعی تبدیل شد، زنانی که به دلایل گوناگون توان رقابت در این عرصه را از دست می دهند، ارزش آنان کم محسوب می شود. زنان شوهردار نیز در رقابت با زنان جوان تر و زیباتر احساس ناکامی می کنند. بنابراین عدم رعایت حجاب در اجتماع، یکی از دلایل از دست رفتن شیرینی زندگی خانوادگی و از دلایل افزایش طلاق می باشد.
در جامعه ای که رعایت حجاب و عفاف شود زنان از آرامش و امنیت بیشتری برخوردارند.
زماني كه بنده اين منطق را در جوامع غربي مطرح مي كردم که ارزش اجتماعی زن نباید به جذابیتهای فیزیکی آنها بستگی داشته باشد مورد پسند آنان قرار مي گرفت.
alt
 
زنانی که خود را فمینیست (مدافع حقوق و ارزش زنان) معرفی می کنند، خود را آرایش کرده و در روابط اجتماعی به نمایش اندام خود می پردازند، نشان میدهند که چه مقدار برای قضاوت مردان در مورد خود اهمیت قائلند و خود را تا یک عنصر جنسی و یک محرک شیطانی عمومی تنزل می دهند، لذا برخی از شاخه های فمینیستی از آرایش خود و نمایش عمومی اندام خود پرهیز می کنند.  
در غرب زنان از ارزش اجتماعی تلقی شدن جذابیت جنسی به شدت رنج می برند و اگر فلسفه  حجاب خوب شناسانده شود، زمينه براي جذب آنان به اسلام فراهم مي گردد.
در سخنرانی های خود در مجامع غربی، گاهي به حجاب حضرت مريم(س) اشاره مي كردم، اينكه در تصاوير نصب شده در كليساهاي غرب و مجسمه هايي كه از ايشان طراحي كرده اند، او را با پوششي كامل - مانند چادري كه مسلمانان استفاده مي كنند- نشان مي دهند.
اگر در جامعه اي ارزشهاي ديني حاكم نباشد، حتي انحصار ازدواج بين زن و مرد را هم از بين مي برند. مانند كشورهاي هلند،كانادا و امريكا كه انسان را به ياد قوم لوط مي اندازد. امروزه در غرب خود فروشي زن و خود فروشي مرد يك شغل محسوب مي شود، تنها لازم است بهداشت را رعايت كنند و ماليات كار خود را به دولت بپردازند! تا جایی که از آنها با عنوان خدمات رسانان سکس یاد می کنند و در اقتصاد آن را جزو تولید خدمت محسوب می نمایند. آنها حتي مي توانند كانديداي مجلس و رياست جمهوري شوند! آنها در خيلي از كميسيونهاي پارلماني و كميسيون حقوق بشر حضور فعال دارند.
آخیرا وزیر خارجه آلمان که یک مرد است با مرد دیگری ازدواج کرد و خانم مرکل صدر اعظم آلمان و خانم کلینتون وزیر خارجه آمریکا هم در جشن ازدواج آندو شرکت کرد.
alt
طبق آمارهاي ارائه شده، از هر سه زن در ایتالیا به يكي از آنان تجاوز شده و از هر چهار دختر يكي از آنها اولين ارتباط جنسي اش با محارم خود بوده است. در انگلستان هر مردی که سه فرزند دارد یکی از آنها فرزند خود او نیست و از آن اطلاع ندارد. اين موارد به علت عدم حاكم شدن قوانين و ارزشهاي ديني در جامعه است.
آینده چنین جوامعی آزادی زنا با محارم است هر جند کم و بیش در این جوامع زمینه بروز آن مشاهده می شود.
اگر ما بتوانيم اسلام و حجاب را آنگونه كه هست تشريح كنيم خيلي از ذهنيت ها در جهان تغيير مي كند. وقتي براي زنان، نگاه اسلام به زن و حجاب مطرح گردد، بسياري از آنان به اين دين آسماني گرايش مي يابند. به علت وجود اين واقعيت هاست كه غرب براي جلوگيري از نفوذ اسلام در بين جوامع خود به تحريف در باره عقائد اسلام روي آورده است. اگر اصل اسلام موجب گریز این جوامع از اسلام می شد نیازی به تحریف نمی دیدند.
غربي كه همه نوع فساد و فحشا در آن آزاد است نمي تواند رعايت حجاب توسط زنان و دختران مسلمان را را تحمل كند و تا آنجا پيش مي رود كه دختران نوجوان را به دليل رعايت حجاب از تحصيل محروم مي كنند.
توصیه به خانمهایی که عامدا اندام خود را در جامعه به نمایش می گذارند این است که احساس کمبود شخصیتی خود را با افزایش علم و عمل صالح جبران کنند که ارزشی ماندگار خواهد بود، نه با نمایش اندام که بر فرض کسب احساس کاذب، امری گذرا است و آسیب های اجتماعی بسیاری را به دنبال دارد.
در جامعه ایران از عبارت بدحجابی به نحو صحیحی استفاده نمی شود.
بد حجاب در حقیقت باید به کسی گفته شود که اندام خود را آنطور که شایسته است نمی پوشاند. مثلا حساسیتی به پیدا شدن موی خود ندارند هر چند قصد نمایش و خودنمایی و تحریک دیگران را نداشته باشد.
زنانی که خود را آرایش می نمایند و زیباتر از آنچه هستند به نمایش می گذارند شایسته عبارت دیگری هستند. شاید عبارتی مشابه "جلوه فروشان" برای آنها مناسب تر باشد.
تفاوت جلوه فروشان با خود فروشان این است که جلوه فروشان عملا خواسته یا ناخواسته به تحریک شهوات شیطانی می پردازند بدون اینکه شهوت برانگیخته را ارضاءنمایند، در حالی که خودفروشان به ارضاء مشتریان خود روی می آورند. در حقیت می توان جلوه فروشان را بازار یابانی برای خودفروشان محسوب نمود.
در اینجا ذکر این نکته ضروری است که زیایی اگر وارد عرصه تحریک جنسی در روابط اجتماعی نشود مذموم نیست. بطور مثال برخی ها چادرهای گلدار را بر می گزینند یا در محافل زنانه به آرایش خود می پردازند. چون در بین زنان جذابیت جنسی و تحریک پذیری به صورت طیعی وجود ندارد، لذا منعی برای آن گذاشته نشده است. بنابراین آنچه در اسلام منع شده است با هدف جلوگیری از تحریک شهوات جنسی در روابط اجتماعی و نامشروع است.

نوشته شده در تاريخ شنبه پانزدهم آبان ۱۳۸۹ توسط واقعیت
ندا از اصفهان در شنبه 15 آبان 1389

بچه ها لطفااگرخبرازجایی میارین باذکرمنبع اعلام کنین امیدواهی به کسی ندین.تکمیل ظرفیت حتما میاد شک نکنید اما فکرنکنم ظرفیت ها زیادباشن این بستگی به ما داره که درخواست کنیم ظرفیتاروببرن بالا کلی خبرواستون گذاشتو اما متاسفانه این سایت پکیده نمایش نمیده.الان هدفتون همین باشه تلاش برای بالابردی ظرفیت

موافق
  مخالف
شهناز  از لرستان در شنبه 15 آبان 1389

اکرم خانم من که رشتم تولیدات گیاهی رتبم 540 امده از3064 نفر برای ت ک امید داشت باشم که روزانه قبول بشم یا نه فقط بعضی رشته هاست خواهش می کنم جواب بده.

موافق
  مخالف
شهناز  از لرستان در شنبه 15 آبان 1389

سلام اکرم جان من غیر انتفاعی قبول شدم ولی نرفتم ثبت نام کنم اگه تکمیل ظرفیت بیاد نمی تونم شرکت کنم تورو خدا جواب بده،این خبر از کجا شنیدی.

موافق
  مخالف
زهرا تکلیمی از منجیل _رودبار در شنبه 15 آبان 1389

خداییش یه عالمه جوونا رو الافه خودتون کردین آخه این تکمیل ظرفییت کی اعلام میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

موافق
  مخالف
اكرم  از مشهد در شنبه 15 آبان 1389

از دلشوره و استرس دارم دق ميكنم.چكار كنم.آبروم در خطره.تورو خدا دعا كنيد كه اعلام كنن و همه قبول بشيم.به نيابت از همه ميرم خاك حرم امام رضا رو ميبوسم.

موافق
  مخالف
ه ه ه ه از اصفهون در جمعه 14 آبان 1389

من که بعید میدونم تکمیل ظرفیتی در کار باشه!! فک کنم همه بد جور سره کاریم! من خودم همون جایی که میخواستم قبول شدم ولی به خاطر چند واحد نتونستم برم و حالا باید اینجوری زجر بکشم که تکمیل ظرفیت اعلام میشه یا نه!! عجب روزگاریه!!

موافق
  مخالف
مهسا از همدان در جمعه 14 آبان 1389

خدا کنه تکمیل ظرفیت بزنن اگه نزنن باید برای سال آینده بخونم. علمی کاربردی ام مهندسی معماری نداره .بچه ها فقط دعا کنید

موافق
  مخالف
پریسا از ارومیه در جمعه 14 آبان 1389

سلام خوب هستین کسی میدونه تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی امسال هست یا نه اگه هست کی؟

موافق
  مخالف
HASSAN از TEHRAN در جمعه 14 آبان 1389

سلام بچه ها من رتبم شد 80 حسابداری ولی نتونستم تهران قبول شم و الان دارم میرم قزوین در حالی که پارسال تا رتبه 600 هم تهران قبول می شدند

موافق
  مخالف
سارا از زنجان در جمعه 14 آبان 1389

سلام کسی میدونه این تکمیل ظرفیت کی اعلام میشه؟

موافق
  مخالف
اكرم  از مشهد در جمعه 14 آبان 1389

سلام آقا امين.متاسفانه شما و همه كساني كه دانشگاه قبول شدين و الان مشغول تحصيل نميتونين شركت كنيد.منو ببخشيد خبرم خوب نبود.چون دوستان خودم هم اين مشكلو داشتن.چون شماهم قرار باشه شركت كنيد باز جاي شما تو يوني خودتون خالي ميشه.موفق باشيد

موافق
  مخالف
اكرم از مشهد در جمعه 14 آبان 1389

خبر خبرررررررررررررررر. 1-تكميل ظرفيت قطعي شد.همين الان توهمين سايت گوگل خوندم.سومين مورد.شماهم بخونين. 2-تكميل ظرفيت اول به ظرفيت دانشگاهها بستگي داره در درجه آخر به رتبه 3-اينطوركه مدير سايت جواب داده بود كساني كه تا رتبه 16000 آوردن قبول ميشن. توكل به خدا. انشاءلله ظرفيت ها اينقدر بالا ميره كه همه قبول ميشن. حالا بگين واقعا" خوشحال شدين؟ براي من دعا كنيد.

موافق
  مخالف
اكرم از مشهد در جمعه 14 آبان 1389

سانازجون اونكه اين خبرو به شما داده چقدرميشه رو حرفش حساب كرد؟

موافق
  مخالف
اكرم از مشهد در جمعه 14 آبان 1389

ندا جون سلام.چقدر مطمئني اعلام ميكنن.نكنه اين وعده اونا هم وعده سرخرمن باشه. خدابه دادمون برسه. به همه گفتم قبول شدم .

موافق
  مخالف
اكرم از مشهد در جمعه 14 آبان 1389

سلام بچه ها. يه خبر خوب.امروز با يكي از ممسؤلين دانشگاهمون صحبت كردم گفت احتمال اينكه اعلام كنن زياده.آخه معاون رييس دانگاه فردوسي بود.اميدوارم دروغ نگفته باشه.ولي بچه ها اگه ميخواستن برامون كاري كنن كه اينقدر تو خماري نميذاشتن.

موافق
  مخالف
سمیرا از رشت در جمعه 14 آبان 1389

خواهش میکنم تکمیل ظرفیت رو اعلام کنین

موافق
  مخالف
الهام رفيعي  از نوشهر در پنج شنبه 13 آبان 1389

خواهش مي كنم يه اميدي به مابدهيد مخصوصا رشته معماري

موافق
  مخالف
الهام رفيعي زاده  از نوشهر  در پنج شنبه 13 آبان 1389

لطفا زودتر تكمي ظرفيت رو بگوييد خسته شديم يه نگاهي هم به رشته معماري كنيد با اين ظرفيت كم

موافق
  مخالف
الهام رفيعي  از نوشهر در پنج شنبه 13 آبان 1389

خواهش مي كنم يه اميدي به مابدهيد مخصوصا رشته معماري

موافق
  مخالف
ملیحه از  در پنج شنبه 13 آبان 1389

خدا لعنتشون کنه که ملتی رو اسیر خودشون کردن من که هرروز کارم شده سایت سنجش خدا کنه برای نقشه کشی هم تظ باشه

موافق
  مخالف
مارال از تهران در پنج شنبه 13 آبان 1389

نیومد؟؟؟ کی میاد؟13 ابانه. من رتبه م سه رقمیه بچه ها. تورو خدا دعا کنین بیاد.

موافق
  مخالف
جلال نوایی از امل در پنج شنبه 13 آبان 1389

سلام خسته نباشین :کی این تکمیل ظرفییت اعلام میشه

موافق
  مخالف
مرجان از  در پنج شنبه 13 آبان 1389

سلام بچه ها: زمان ثبت نام کنکور کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی 23 تا 30 آبان ماه است و زمان برگزاری آزمون روز جمعه 17 دی ماه می باشد.

موافق
  مخالف
ربکا از مشهد در چهارشنبه 12 آبان 1389

خدایی معاون سازمان سنجش : تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی در تاریخ 8 آذر ماه اعلام خواهد شد

موافق
  مخالف
مریم چ  از کوهدشت در چهارشنبه 12 آبان 1389

بچه ها ایمیل اخبار 20:30 می خوام هر کی بلده برام بنویسه مرسی دوستون دارم

موافق
  مخالف
الهام از قایم شهر در چهارشنبه 12 آبان 1389

سلام بچه ها از اینکه میبینم من فقط تنها نیستم خیلی خوشحالم من هم دعا می کنم زودتر اعلام بشه تا از این بلا تکلیفی در بیام

موافق
  مخالف
ذبیح الله جلیل شش بهرهد  از لردگان در چهارشنبه 12 آبان 1389

فقط بگویید تکمیل ظرفیت وجود دارد یا خیر تا که منتظر باشیم همه چی شده کنکور سراسری ما چکار کنیم بخدا قسمتن میدهم جواب ما را بدهید

موافق
  مخالف
ستاره گل از مشهد در چهارشنبه 12 آبان 1389

تاریخ تکمیل ضرفیت اعلام کنین دیگه اه

موافق
  مخالف
محمدحسين از تهران در چهارشنبه 12 آبان 1389

من با اكرم خانم هم دردم.برا يه واحد كارگاهي دارم ميرم دانشگاه. اميدوارم هر چي زودتر تكميل ظرفيت بياد چون ديگه اعصاب كنكور دادن ندارم.

موافق
  مخالف
مرجان از  در چهارشنبه 12 آبان 1389

بچه ها من به 20:30 ايمل دادم شماها هم بدين تا هرچه زودتر پيگيري كنن و يه جواب قطعي بهمون بدن

موافق
  مخالف
روژان  از خوزستان در چهارشنبه 12 آبان 1389

تنها کسی که میتونه به ما کمک کنه خبر 2030

موافق
  مخالف
روژان  از خوزستان در چهارشنبه 12 آبان 1389

ندا جون اگه میشه ایمیلتو به من بده

موافق
  مخالف
ندا از اصفهان در چهارشنبه 12 آبان 1389

ازدست شما بچه هاآخه چندباریه سوالو می پرسین تکمیل ظرفیت آخرآبان میاااااااااااااااااااااااااااااااد. اگرمیخواین کارمفیدی کنین درخواست افزایش ظرفیت بدین لطفا.

موافق
  مخالف
سعید لیافویی گالش از رودبار در چهارشنبه 12 آبان 1389

سلام.ایشالا تکمیل ظرفیت میاد و همه قبول میشیم.ولی اگه نیومد خدا باعث و بانیشو به زمین گرم بزنه.شیمی همه تا قربان بوشوم.

موافق
  مخالف
مريم از تهران در چهارشنبه 12 آبان 1389

من هر ايميلي كه به 2030 ميدم نميره ايميل و درست بدين؟

موافق
  مخالف
مينا اميري از مشهد در چهارشنبه 12 آبان 1389

سلام تورو خدا تاريخ تكميل ظرفيت كارداني به كارشناسي رويكي به ماخبربده قرار بود20درصد افزايش ظرفيت بدين نه كاهش

موافق
  مخالف
پگاه  از شيراز در چهارشنبه 12 آبان 1389

2030@iribnews.ir باتماسهایی که بنده وتعدادی ازهمکاران بامدیریت پخش خبرگرفتیم ایشان فرمودندمشکلات خودرابنویسیدوتوسط این ادرس ارسال کنیدوقول مساعددادنددرصورتی که تعدادایمیل هازیادباشه حتماترتیب اثرداده خواهدشد درپایان ازتمامی همکاران خواهشمندم باارسال مشکلات دفاترخودازطریق ایمیل تلاش کنیدتاگوشه ایی ازوضعیت نابسامان راازاین طریق بگوش مسئولین برسانیم ضمنا"تمامی ایمیلها بگفته انهادرپایان هرروزخوانده وجواب ان ارسال میشود برگرفته از مطالب آقای متوسلی - اصفهان

موافق
  مخالف
مسعود از  در چهارشنبه 12 آبان 1389

بچه ها اين لينك واسه دو سال پيشه چرا زير اين كامنت ميذاريد؟ اصلا اينو از كجا پيدا كردين؟

موافق
  مخالف
پگاه  از شيراز  در چهارشنبه 12 آبان 1389

هر لحظه حرفي در ما زاده مي‏شود هر لحظه دردي سر بر مي‏دارد و هر لحظه نيازي از اعماق مجهول روح پنهان و رنجور ما جوش مي‏کند اين ها بر سينه مي‏ريزند و راه فراري نمي‏يابند

موافق
  مخالف
پگاه  از شيراز در چهارشنبه 12 آبان 1389

سلام سلام بچه ها ازتون خواهش ميكنم به 20.30 ايميل بزنيد انها پيگيري ميكنن به نظر من حداقل روي كارمندان 20.30 بيشتر ميتوانيم حساب كنيم تا سازمان .................... 2030@iribnews.ir

موافق
  مخالف
سميه ذوالفقاري از تهران در چهارشنبه 12 آبان 1389

سلام بچه همين امروز تو سايت خوندم دارن يه كارايي مي كنن ولي هنوز قطعي نيست دعا كنيم هممون قبول بشيم.راستي همتون واسه دكتر عباسپور پيغام بذارين اون بيشتر از بقيه به فكر ماهاست.

موافق
  مخالف
صادق از شیراز  از  در چهارشنبه 12 آبان 1389

چرا موضوع انتقال از دانشگاهی به دانشگاه دیگر را بعد از انتخاب رشته مطرح کردن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

موافق
  مخالف
شهروز از كرج در چهارشنبه 12 آبان 1389

خبر جديدي از تكميل ظرفيت نيست؟

موافق
  مخالف
امين از تهران ري در چهارشنبه 12 آبان 1389

سلام بجه ها من الان دارم با رتبه 2000 توي قم برق(انتقال) ميخونم ميخواستم بدونم ميتونم تكميل ظرفيت برق(قدرت) بخونم ؟ اصلا ميشه شركت كرد؟

موافق
  مخالف
ربکا از  در سه شنبه 11 آبان 1389

سلام باور کنید من فرهنگی میشناسم با پولش درس خوند کاردانی رو پول داد تو 6ماه مدرک بهش دادن کارشناسیشم توی 1سال حرومشون باشه ........... منم تا حالا 10 پیام برای سنجش فرستادم همش یک جواب آماده کردن و میفرستن الان هم دومین ایمیلم رو به 20:30 فرستادم خدا کنه ترتیب اثر بدن

موافق
  مخالف
سارا  از بابلسر در سه شنبه 11 آبان 1389

سلام بجه ها من اولین بار میام تو این سایت منم خیلی باهاله منم مثل شما منتظر ت ک هستم خسته شدم از بس بهم تاریخ اشتباه گفتن اگه خبری شد بهم بگیدبای.

موافق
  مخالف
سميه از  در سه شنبه 11 آبان 1389

يكي به من بگه اخه با رتبه 18000نرم افزار قبول ميشم يا نه؟البته خودم ميدونم قبول نميشم واس همين قيدتكميلو زدم.راستي بچه ها يه خبر بدي شنيدم ميگن تكميل ظرفيت نداريم همه اون وعده ها كشك بود همين.فعلا...

موافق
  مخالف
سحر از مازندران در سه شنبه 11 آبان 1389

تکمیل ظرفیت کاردانی به کارشناسی چی شد؟ مردم از استرس...ترو خدا دعا کنید..

موافق
  مخالف
مرجان از  در سه شنبه 11 آبان 1389

من نميدونم اگه براي خودشون همچين اتفاقي ميفتاد چه احساسي داشتن چرا ما را درك نميكنن

موافق
  مخالف
لیلی از تهران در سه شنبه 11 آبان 1389

سلام بچه ها زمان تکمیل ظرفیت هنوز اعلام نشده؟

 
واقعیت نیوز منتظر نظرات شما


.: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
بک لینک فا